Tiky u syna 5 let

6.6.17 12:58

tiky u syna 5 let

Dobry den maminky, jsem zoufalá. Muj syn 5let zacal intenzivně mrkat, protacet oci a otvírat pusu. Trva to už mesic, na vysetreni jsme objednany a ja mam hrozny strach z Tourettova syndromu. Nemate nekdo zkušenosti, potrebuji asi uklidnit ze to preslo u nekoho z vas atd. Syn je velice citlivy a bojacny. Doma naopak zlobi a stale nevyboureny. Cekam na. vysetreni neurologem i psychiatrem. Děkuji za každou zkusenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
6.6.17 13:02

Ahojky, muj muz to ma od malicka. Taky mel serii vysetreni a nic. Ted je mu 33 a tiky ma stale a je uplne v poradku. Hodne me ranilo, kdyz jsem ho tenkrat predstavovala moji nej kamaradce a jejimu priteli, kteri ho tenkrat parodovali a posmivali se mu, kdyzbsi mysleli, ze je nevidim :,(
Prosim anonym

• Nahlásit
  • Citovat
6.6.17 13:16

To kdyz si jednou predstavim, je to hrozne pro vas oba…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.6.17 13:18

@luckajedl to začalo nějak náhle? Nebo to má už delší dobu?

• Nahlásit
  • Citovat
6.6.17 13:21

Začalo to v laznich, zhruba mesic. Leci se s tupozrakosti, ale po stránce oči je to v pořádku. To uz doktoři vysetrili… :( byl tam trdy 6tydnu,.ja.byla s nim. Rano jsem ho odvedla a vecer vyzvedla. Ale myslim ze tam byl spokojený.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1563
6.6.17 13:22

@luckajedl
Tak já mám s tourettem své zkušenosti. Opravdu to není člověk, kterého nedávno představoval ten mamlas v pořadu prostřeno.
To co popisuješ je hrozně málo věcí, takže to tourett vůbec být nemusí. Jinak je opravdu hodně důležité, jít ke správnému neurologovi a psychiatrovi, pořád platí, že to umí diagnostikovat tak cca 30 - 40 % odborníků.
Pokud je pro tebe dojezdná Praha doporučuji Inep - jsou centrum zaměřující se na Touretta, mají dětského neuro i psychiatra a konzultují to v případě potřeby. V rodině máme dva touretty potvrzené a jednoho nikdy neřešeného (takže kdo ví) nicméně vím o tom už dost. Kdyby jsi chtěla napiš mi soukromou zprávu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.6.17 13:40

Ahoj, tak náš syn tohle dělá taky, střídavě se to objevuje, pak to zmizí, pak se to zase objeví. Myslím si, že to začalo zhruba ve stejném období, teď je mu sedm. Je přecitlivělý, někdy málo sebevědomý a tím si to vysvětluji. Řešili jsme to tuším pouze s dětskou dr. (a na očním) a potvrdila, že je to opravdu jeho povahou. Ze začátku jsem byla vyděšená stejně jako ty, dnes už to beru jako fakt. Když to na několik týdnů či měsíců vymizí, je to fajn, ale opravdu se to zatím vždy zase na nějakou dobu objevilo. Zhoršuje to únava. Nevidím spojitost s nějakým stresovým obdobím a zvýšeným výskytem tiků, ale co se děje v jeho hlavičce nikdo neví. Už z toho nedělám drama, jsou mnohem, mnohem, mnohem horší věci, než nějaký tik. Držím vše, co mám, ať se Vám nic vážnějšího neprojeví. A ikdyby to byl tour. syndrom, tak to není konec světa, ikdyž Tě moc dobře chápu, jako mámu… :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.6.17 16:49

Tak u syna se tiky objevily po MMR (pár hodin po podání), naštěstí postupně odeznělo, pomohla zvýšená dávka Mg a vit. B, tak zkuste - ani s jedním vit. jsem nešetřila :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
6.6.17 17:01

Co je prosim MMR?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.6.17 22:13

@luckajedl očkování proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama