Tipy na kočárek - jaký vybrat, když si ho nemůžu prohlédnout?

3
14.4.21 20:55

Tipy na kočárek

Ahoj holky, maminky, budoucí maminky :* jelikož jsou prodejny zavřené, tak si nemohu osobně prohlédnout kočárky a tak prosím, podle Vaší zkušenosti, jaký kočárek doporučujete. Preferuji kombinaci 3v1, kolečka spíše větší typu přední 24cm zadní 29cm do 13tis. Předem moc děkuji za jakýkoliv tip. :hug: :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10607
14.4.21 20:58

Do téhle částky koupit kvalitní kočár není žádná sranda. Osobně bych trojkombinace nechtěla, autosedačka je z ní nekvalitní a většinou brzy malá a sporťák je neskladné monstrum, kam se dítě brzy nevejde. Koupila bych vajíčko a hluboký kočár z ruky a zbytek investovala do kvalitního sporťáku. Ale to vím taky až teď po dvou dětech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20098
14.4.21 21:03

Trojkombinaci ne, adaptéry a kvalitní vajíčko. Jinak by bylo fajn si definovat, jak a kde budeš kočárek používat, protože na rom dost záleží. Můžu ti, z mého pohledu, doporučit úplně dokonalý kočár, který pro tebe bude ve finále k nepoužití…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5201
14.4.21 21:04

V této cenové relaci by mohl vyjít britax b motion 4+. Já ho měla jako sporták, ale mít další dítko beru ho od narození. Korbičku na něj koupíš do tisícovky bazarovou. Vajíčko na něj sedí romer, takže kvalitní. A za mě to byl super sporták. Gelová kola, dlouhé ležení, polohovaní nohou, dlouhá stříška, odpružení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5201
14.4.21 21:07

No asi je krapet dražší… ale dá se koupit zvlášť sporták, korba bazar, vajíčko jinde a bude to levnější…

https://kocarky.heureka.cz/…l-grey-2021/?…

a levnější :-)

https://www.bibik.cz/…021-wine-red

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
14.4.21 21:33

@Janli určitě spíše město. Líbí se mi dost tento kočárek https://www.imrnous.cz/…acite_z1379/
Nebo https://www.imrnous.cz/…arbon_z1438/
Bohužel nepodařilo se mi najít recenze poradny… Myslela jsem, že to bude hračka vybrat kočárek, ale koukám že to je jako vybírat kabelku… :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5201
14.4.21 21:46
@AnnČik píše:
@Janli určitě spíše město. Líbí se mi dost tento kočárek https://www.imrnous.cz/…acite_z1379/
Nebo https://www.imrnous.cz/…arbon_z1438/
Bohužel nepodařilo se mi najít recenze poradny… Myslela jsem, že to bude hračka vybrat kočárek, ale koukám že to je jako vybírat kabelku… :lol: :lol: :lol:

Sporták váží 16kg… autosedačka nic moc no name… ale je stylový…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4061
14.4.21 22:36

Určitě ne 3v1. Jak se tu psalo, ty autosedačky nejsou dobré a když dítě převážíš, tak bys měla hlavně dbát na bezpečí. Takže doporučuji nejprve vybrat bezpečnou autosedačku a pak teprve kočárek tak, aby byl kompatibilní z hlediska adaptérů. Já koupila Junamu 2v1 a dnes už bych si koupila jen hluboký kočár a sporťák pak zvlášť až bude dítě sedět. Na stylovou bych se také moc nekoukal, ale spíš na to jak ho budeš užívat. Budeš cestovat autem, budeš do něj kočárek skládat? Jak velký máš kufr, jaká je váha kočárku, jak se dá nastavit madlo, zda je potah pratelný nebo jednoduše omyvatelný, jaká je velikost korby, jak moc se dá vysunout stříška atp… To je to na co bych se já při výběru zaměřila dnes. Ne pak kupovala větší auto a dost brzo sporťák, protože kočár byl i po složení velkej jako krá..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1434
14.4.21 22:52

Trojkombinaci nebrat, je úplně zbytečně předražená. Vajíčko, které se většinou v takových setech prodává, je nekvalitní, splňuje úplně ty nejspodnější normy, aby se mohlo prodávat jako vajíčko do auta a docela často má váhové omezení do 9kil (v tomhle případě do 10kg), takže pak musíte kupovat větší vajíčko, protože dítě může do větší sedačky až když samo sedí alespoň měsíc/dva. Tady je rozdíl v ceně bez vajíčka nějaké dva tisíce, za to úplně v pohodě seženete bazarový Cybex ATON s adaptéry.

Za druhé, trojkombinace je nebezpečná v tom, že je MALÁ. Tzn: do korby se vám dítě nevleze už v 6 měsících a musíte ho narvat do sporťáku, kde už ten leh prostě není takový jako v korbě a navíc, pokud je dítě rádo na břiše, tak je to prostě nestabilní.
U jednoho není rozměr vnitřku uvedený a u druhého je 75 - což je málo. Nevím kdy přesně budete s dítětem jezdit, ale tipuju, že přes zimu ještě bude v korbě spolu s fusakem a v zimním oblečení, což ten prostor ještě o dost zmenší, takže k ničemu. A sporťák váží skoro 16kg, takže je těžký jak život a s takovým je to opravdu utrpení.
Už to vidím, jak ten kočár po roce prodáváte a kupujete nějaký jiný sporťák, protože s takovouhle obludou se vám fakt nebude chtít nikde jezdit. Nehledě na to, že složený zabere celý kufr auta.

Spíš si kupte někde nějakou korbu, klidně bazarovou, ty korby jsou stejně furt hezké, protože dítě je málo kdy stihne zničit, jelikož tam většinou jenom leží jak špalek. A jakmile z ní dítě vyroste, tak si kupte nějaký super kvalitní sporťák, klidně dražší. Budete ho využívat podstatně déle než nějakou korbu.

Já osobně koupila 2v1, adaptéry na vajíčko a vajíčko zvlášť. A kdybych nečekala druhé, tak ten kočár prodám, protože ten sporťák je prostě strašně těžký.

Za tu cenu prostě nekoupíte něco, co vám vydrží. Hezké jsou, to jo, ale takových je pak plný bazar a nebo marketplace na fb, protože jsou strašně nepraktické.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
15.4.21 11:55

Ahojte, tak moc děkuji za názory. Mám nad čím přemýšlet :lol: :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1220
16.4.21 08:55

Taky vybírám kočárek jen tak na kukacku po netu rodim v srpnu.. Kámoška před porodem si byla vybrat kočárek normálně v krámě a zrovna ten co se ti líbí… Zavolala do krámu objednali ji na určitou hodinu vybrala kočár a odešla.. Pokud to půjde udělám to stejně chci kočárek do 22tic a potřebuju si to prostě osahat… 😊Takhle z netu objednat na slepo nechci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20098
16.4.21 11:02

Holky, nejlepší je vyrazit do parku, kam chodí maminky kočárkovat a odchytit tu, která má vámi vybraný kočárek. Vyzpovídat ji a pokud bude ochotná, tak sikočárek vyzkoušet i s mimčem uvnitř. Často se totiž kočárky chovají úplně jinak zatížený než prázdný, někdy kočárek nevyhovuje výškou. Navíc se dozvíte věci, který vám prodavačka neřekne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat