Tlak v pochvě - netěhotná

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
18.1.22 15:26

Tlak v pochvě - netěhotná

Ahoj, omlouvám se za anonym.
Mám takový problém. Začalo to asi někdy v dubnu, kdy jsem občas jen tak cítila jakoby tlak v pochvě a nebo v močové trubici, nevím. Myslela jsem si, že to bude začínající zánět, protože jsem na to celkem náchylná, ale výsledky moči u mého praktika dopadly dobře. Stávalo se mi to jen občas, třeba 2× do týdne a jen na pár minut a pak to přešlo a byl zase klid. Když jdu čurat, tak většinou cítím jakoby jak mi moč putuje močovou trubicí a je to stejný pocit, jako když se vám chce hodně čurat a už to skoro nemůžete zadržet, upřímně už nevím, jestli jsem to tak měla vždycky a nebo to má něco společného i s tím tlakem. A stejný pocit mám občas i než se jdu vyčurat, na pár sekund, a musím to jakoby zadržet. Je to nepříjemné, ale vždycky jak začnu čurat, tak to přestane. Nic mě nepálí, nesvědí, nebolí, ani při sexu, jen ten občasný tlak, který nevím odkud pochází. Poslední dobou to mám trochu častěji, a tak se chci poradit, jestli někdo třeba nemá podobný problém. Na gyndě jsem od té doby byla 2× a všechno v pořádku, akorát mi teď v listopadu vyšla trochu horší cytologie, ale mám tam jít zase až v květnu. Asi bych měla dodat, že ty tlaky zažívám hlavně když jsem sama a nic moc nedělám, už mě napadlo, jestli to není psychikou, protože se hrozně sleduju a jsem fakt hypochondr - vždycky si na sobě něco najdu. Když jsem zaneprázdněná a nemyslím na to, tak se většinou nic neděje. Děkuju moc za rady a názory a přeju hezký den.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10403
18.1.22 16:08

Zalezi na věku, jestli jsi rodila a tak…mohlo by se jednat o cystokelu…kýla močového měchýře, kdy se přední stěna pochvy vyklene směrem do pochvy, dojde ke změně polohy močového měchýře, močové trubice…cystokela vzniká po porodu nebo pak v menopauze, v podstatě ji má každá ženská, která rodila vaginálně, jen jde o to, jak moc. Někdy se může objevit i boule u poševního vchodu, nebo tlak v pochvě třeba po delsi chuzi, nebo po zvedání těžkých břemen…normální gynekolog ji většinou nepozná, protože při poloze v leze není zas tak značná…chce to spíš urogynekologa…ale samozřejmě to nemusí být tvůj případ…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.22 16:14

Zapomněla jsem dodat - je mi 21 let a těhotná jsem ještě nebyla, takže předpokládám, že tohle asi nebude můj případ. :(

• Citovat
  • Nahlásit
10403
18.1.22 16:23

Tak zúžená močová trubice po zánětu by to ještě mohla být :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.22 18:04

Děkuju moc za odpověď, objednala jsem se na urologii, ale berou až v březnu, tak snad to ničemu nevadí. Třeba dneska to bylo celý den v pohodě, myslím, že to nic vážného nebude, každopádně není dobré nic podceňovat. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
57
21.1.22 13:41
@Tarinka píše:
Zalezi na věku, jestli jsi rodila a tak…mohlo by se jednat o cystokelu…kýla močového měchýře, kdy se přední stěna pochvy vyklene směrem do pochvy, dojde ke změně polohy močového měchýře, močové trubice…cystokela vzniká po porodu nebo pak v menopauze, v podstatě ji má každá ženská, která rodila vaginálně, jen jde o to, jak moc. Někdy se může objevit i boule u poševního vchodu, nebo tlak v pochvě třeba po delsi chuzi, nebo po zvedání těžkých břemen…normální gynekolog ji většinou nepozná, protože při poloze v leze není zas tak značná…chce to spíš urogynekologa…ale samozřejmě to nemusí být tvůj případ…

@Tarinka
Máš s tím osobní zkušenost? Jsem po porodu a mam pořád takový pocit/tlak, jak kdybych měla ještě hlavičku mezi nohama

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10403
21.1.22 15:12

@Veronika72 naštěstí ne, měla jsem jinej urologickej problém a tak to mám nastudované…a jak dlouho po porodu jsi? Ono ten první rok se to ještě hodně zatahuje…chce to cvičit, cvičit, cvičit…ideálně si nechat poradit od fyzioterapeuta, který se zabývá pánevním dnem. Můžeš si najít někoho soukrome nebo se optat na gynde…určitě bych se do toho nepouštěla sama, musí tě to někdo naučit správně…ale udělej to co nejdřív, čím dřív po porodu se to začne řešit, tím líp…a netahnej těžké věci. Pak ještě někdo na to používá Venušiny kulicky…no a když se stav nelepší, tak pak se to dá operovat…ale pokud to nedělá nějaký neplechy, jako časté močení, záněty, bolest, tak se to operuje až po dětech…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat