Tmavě zelený průjem u miminka

11
27.2.16 13:59

tmave zeleny prujem u miminka

Ahoj maminky máte zkušenost s tmavě zelenou hustou stolicku? Nás malý ma 3mesice a už 3 tydny je na UM. Kaká jednou za dva dny. Bříško ho neboli dobre prospívá. Ma teda hodne prdiky prdiky které zapachaji ale to kakani me zaráží je to strašně tmavé. Doktorce jsem přinesla vzorek a jen rekla ze je to hnus a poradila změnit mlicko ale podle ní bych měla měnit mlicko každý týden. Už jsem ho změnila a jsem bezradná. Od narození ma rýmu takze porad inhalujeme a narodil se s vrozenou vadou štítné žlázy na to bere prasky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Lizzi
27.2.16 14:04

@nikca011 jak často tu zelenou stoličku má? jednorázově to není většinou žádný problém, ale nevím u dětí na UM. Každopádně to většinou znamená nějaký problém v trávicím traktu, nebo jeho nevyzrálost. Pokud to není často nebo pořád, netrápila ybch se tím. Rozhodně to však neznamená, že má hlad, to je zastaralý názor.

• Nahlásit
  • Citovat
brko
27.2.16 14:08
@nikca011 píše:
Ahoj maminky máte zkušenost s tmavě zelenou hustou stolicku? Nás malý ma 3mesice a už 3 tydny je na UM. Kaká jednou za dva dny. Bříško ho neboli dobre prospívá. Ma teda hodne prdiky prdiky které zapachaji ale to kakani me zaráží je to strašně tmavé. Doktorce jsem přinesla vzorek a jen rekla ze je to hnus a poradila změnit mlicko ale podle ní bych měla měnit mlicko každý týden. Už jsem ho změnila a jsem bezradná. Od narození ma rýmu takze porad inhalujeme a narodil se s vrozenou vadou štítné žlázy na to bere prasky.

Nez UM bych zmenila doktorku.

• Nahlásit
  • Citovat
5812
27.2.16 14:48

Zelená může být buď problém s žekezem, nebo s mléčnou bílkovinou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
27.2.16 15:01

No ma ji skoro pořád. kdyz jsem kojila tak jsem nesměla nic mlecneho to měl jasně zelenou stolicku a to mi rekla ze je na kys. mléčnou alergický a teď na UM ji ma hodne tmavě zelenou. A neví z čeho

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
559
27.2.16 15:04

Koupila bych probiotika a na zkoušku nějaké HA mlíčko od stejné značky, jakou baští doteď. Jestli má pořád rýmu, můžou dělat neplechu i spolykané hleny… nebo to dělají některá UM, např. nějaká Beba to má dokonce i napsané na obalu. Každopádně by to chtělo udělat kontrolní testy… Obávám se, že na ABKM (alergie na bílkovinu kravského mléka) je ještě brzy, jestli prospívá, není ve stolici krev nebo hlen, tak k tomu lékaři u tak malých dětí moc netíhnou. :nevim:

ttt

Komplet

fda 700 Kč
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22712
27.2.16 15:08
@brko píše:
Nez UM bych zmenila doktorku.

Asi tak.
Jaké UM mu dáváš? Jestli má prokazatelně ABKM, tak nemůže dostávat normální UM, ale nějaký hydrolyzát (NAC nebo Neocate). Po Neocatu zelená stolice je. Nebo ukusit nějaké HA mlíko, ale pokud má ABKM, tak mu to v této fázi moc nepomůže.
@aleaa jak brzy? Malý má ABKM, projevila se ve 2 měsících. Jestli je mimčo 3 týdny na UM, tak se to projevit mohlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
27.2.16 15:11

Hleny ve stolicce měl kdyz jsem kojila a rýma je prý ta alergie na mléko. Cpala mam porad kapky i na orl byl a nic. Mel Sunar premium a teď ma sunar classic tu bebu mi doporučila ted. Ale moc se mi už měnit mlicko nechce. Jinak rýmu nemel celkem14 dni co bral ty kapky. Pak už jsem mu žádné dávat nechtěla tak jsem koupila inhalator a lehce ustoupila ale pořád se mu špatně dýchá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
559
27.2.16 15:20

@Ha-ni tak to je hezké číst, že se už konečně najdou i osvícení lékaři, kteří nečekají skoro do roka. Já se setkala jen se samou ignorací na toto téma…
@nikca011 takže doktorka o tom ví, že mléko tak špatně toleruje a nic s tím nedělá? Vykašli se na ni, v tom případě bych ji normálně obešla a vyžádala si konzultaci s odborníkem nebo testy přímo v dětské nemocnici…

ttt

Komplet

fda 700 Kč
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
722
27.2.16 15:27

Zelena stolice je nejcasteji po zelezu, UM to casto dela. Syn byl chvili dokrmovan a vzdy po UM mel stolici zelenou, dr jsem nesla vzorek a vse v poradku, kdyz jsme pak zacali zas kojit ma ji zlutou a obcas s nadechem do zelena(ja beru zelezo) tak asi proto..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22712
27.2.16 15:28

@aleaa no neboj, taky to nebylo tak horké. Věděla jsem o co jde díky tomu, že mám dvě kamarádky, které znám původně tady z emimi, které měly kdysi stejné potíže. Naštěstí doktorka opravdu byla v této věci „osvícená“, na rozdíl od starého doktora, v jehož ordinaci se střídá.
@nikca011 pokud mu vadí mléko, tak opravdu s tím něco dělej. Ono se to většinou časem spraví, ale dítě musí držet dietu, tzn. v jeho případě musí mít nějaký ten hydrolyzát. Může ho předepsat doktorka, nebo na gastru, alergu. Máš dvě možnosti. Buď budeš asertivní a vyžádáš si recept na mlíko přímo od ní, eventuelně žádanku na to gastro, nebo změň doktora.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
27.2.16 15:29

No právě že nic nedela. Jenže tady u nás je problem ze ochotni jsou ty vsichni jako ta naše doktorka. A brání se ti vsichni navzájem no zkusím koupit mlicko Althera ta snad jé pro alergiky jsem četla a uvidím zda se to změní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
27.2.16 15:35

Zkusím tedy změnit na mlicko pro alergiky. Snad se to srovna. Moc děkuji za názory :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
559
27.2.16 16:00

@nikca011 ony jsou ty mlíčka bez předpisu dost drahá. Vím, že za Neocate chtěli kolem 1500,–. Ono to nutně nemusí být ABKM ale „jen“ intolerance. Určitě zkus hypoalergenní UM, nic tím nezkazíš. Držím pěsti :mavam:

ttt

Komplet

fda 700 Kč
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
21.7.16 17:37

zeleny prujem

Dobry den, prosim vas nevite co by mohlo byt spatne kdyz malej 9mesicni synek pije jen materske mleko, sem tam bramboru a vodu nic jineho si nechce vzit. Strasne slinta a ted ma i zeleny ridky prujem :( :,( dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama