Čapí znamení

26.2.16 08:40

Čapí znamení

Zdravím Vás,

chci se Vás zeptat jestli mají vaše děti, nebo víte o někom kdo to má - čapí znamení… Moje dcerka se narodila se světle červenými flíčky na zátylku. Spíš ve vláscích. V porodnici mi k tomu nic neřekli, já se tenkrát vlastně ani neptala. Když jsme přišli domů, tak jsem se o tom bavila se známou která má tři děti a říkala mi, že se tomu říká čapí znamení, že její syn to měl taky a že to asi do roka samo zmizí. Nějak jsem to tak přijala a už neřešila. Nikdy jsem se ani nezeptala doktorky. Občas jsem nad tím třeba přemýšlela a říkala si, že jak půjdeme na kontrolu tak se raději zeptám, ale vždy když jsem tam byla tak jsem na to zapomněla. Malá bude mít pomalu 13 měsíců a pořád to tam má. Nedávno jsem si ale všimla že to stejné má na zátylku i tchýně… U doktorky jsme byli včera, já si samozřejmě vzpomněla až dnes. Jinak jdeme na očkování v dubnu. Chci se tedy zeptat jestli s tím máte zkušenosti a nemusím se obávat?

Moc Vám děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

27136
26.2.16 08:43

Čapí kousnutí je normální věc, je to víc céviček na zátylku. „Zmizí“ to tak, že to zaroste vlasama a navíc kůže postupně trochu zesílí, tak to nebude tolik vidět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5729
26.2.16 08:44

@Verunka9 mají to moje dvě děti ze tří. Obě na zátylku, schované vlasy. Ničemu to nevadí, jsou horší věci ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58616
26.2.16 08:44

@Verunka9 u nás se tomu říká ohýnek, čeho by ses chtěla bát? můj starší to měl na čele, mizelo to cca do 3 let.. jinak na zátylku to mají oba - tedy měli, zmizelo jim to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
26.2.16 08:49

@Verunka9
Moje dcera má jak ve vláskách, tak i ohýnek ve tvaru V na čele. Jen kvůli tomu na čele jsme byli na sonu bříška, zda není hemangiom třeba i na játrech.
Pokud máte jen ve vláskách, tak bych to neřešila. A mohu potvrdit, že to bývá dědičné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23849
26.2.16 08:51

U nás si takto oba dva kluky „podepsal“ manžel, protože to mají na stejném místě jako on :-). Plus mladší má ještě takové V na čele na kořeni nosu. Ty zátylkový nejdou vidět, pokud nejsou ultranakrátko. To na čele se mu udělá, když se vzteká a pak to vypadá jako V (vendeta) :-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12272
26.2.16 08:57

Taky mi dr. odbyla tím, že „to nic není“, že to brzy „zmizí“. Dítěti je sedm a má to stále… Má to pod vlasy, ale má to stále stejné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.16 08:59

Moc Vám děkuji… Ani vlastně nevím čeho bych se měla bát občas jsem trochu plašan :oops: říkám si že od doktorky to potvrzené nemám a co když je to něco jiného když to nemizí… no :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14894
26.2.16 09:08

Moje dcerka (9 let) to má taky na zátylku ve vláscích už od narození. Má to pořád stejné, ve vlasech to není vidět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
26.2.16 09:14

Dcera má 5 má to tam pořád :nevim: neřeším, dr řekla, že to některé děti mají a některým to zmizí, jiným ne. myslím, že říkala, že je to hemangiom

@danyk jo, syn když se vzteká, tak se mu udělá taky flek na kořeni nosu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6674
26.2.16 09:19

Má to bratr a když doma barvím vlasy mamče, tak to má taky. Jestli to mám i já, to nevím, nevidím si tam :lol: Ale myslela jsem si, že to je dědičné.

Příspěvek upraven 26.02.16 v 09:22

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5307
26.2.16 09:22

Mému známému je asi 40 a má to pořád. V dospělosti jej to začalo i trochu zlobit, myslím, že říkal, že se mu v tom místě udělala jakoby tvrdá podkožní boule (ale nevystouplá, nebyla vidět, jen nahmatat) a místy to bolelo. Běhal jeden čas po doktorech a paradoxně, ač si myslel, že to je maličkost, tak to nikdo z nich nechtěl řešit, že prý jde o nějaké klubko nachumlaných cév v těch místech a že by mohl být veliký problém do toho jakkoli říznout a radši to nechat být

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2276
26.2.16 10:36

Mají obě holky, starší to zmizelo do roka, mladší bude mít tři a má stále.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27136
26.2.16 11:50
@martina.se píše:
@Verunka9 u nás se tomu říká ohýnek, čeho by ses chtěla bát? můj starší to měl na čele, mizelo to cca do 3 let.. jinak na zátylku to mají oba - tedy měli, zmizelo jim to.

Ohýnek se říká všem těmhle zmnožení céviček, čapí kousnutí se tomu říká, když je to lokalizované přímo na zátylku, jakože to tam nechal čáp, když to miminko přinášel

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58616
26.2.16 12:09
@Bábrdl píše:
Ohýnek se říká všem těmhle zmnožení céviček, čapí kousnutí se tomu říká, když je to lokalizované přímo na zátylku, jakože to tam nechal čáp, když to miminko přinášel
:mrgreen: jsme barbaři, pro nás je to pořád ohýnek, no :oops:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama