Jak oblékáte tříměsíčního doma

681
25.2.16 14:33

Jak oblékáte tříměsíčního doma

Zdravím,
od mala se nemůžeme s manželem shodnout na oblékání prcka… On tu lítá pomalu jen v trenkách a já v mikině.
Máme doma cca 21.5-22 stupňů. Doteď měl malý jen body s dlouhým a polodupačky (pod tím ponožky). Ale už skoro není v zavinovačce a naopak je často na zemi na dece a přijde mi, že mu musí být chladno, když má oblečené to, co já, a skoro se nehýbe…
Jak oblékáte prcky doma vy?
Mám na body přidat tričko? Případně dát body s krátkým a tričko?
Začala jsem o tom uvažovat i proto, že už chvíli bojujeme s rýmou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

508
25.2.16 14:36

Já bych se řídila podle toho, jestli je malý studený nebo teplý, hlavně jak je na tom za krčkem. podle toho bych mu pak oblečení nechala nebo přioblékla. Každé dítě je jiné, my máme třeba dost horkokrevného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kadernice_praha
25.2.16 14:37

Myslím, že každý to má jinak, 22st. už mi přijde docela teplo. Asi bys měla volit starý dobrý způsob stálé kontroly, než to vychytáš, tzn. šahat za krk, zda se nepotí, a na ručičky, nožičky, zda není studený.

• Nahlásit
  • Citovat
719
25.2.16 14:37

Jsem v paneláku a taky máme kolem 23stupnu, malému jsem vždycky dávala jen body s dl. rukávem a dupačky nebo polodupacky. A nazemi nelezel mel pod sebou hráči deku a do jednoho roku nebyl vůbec nemocny. Deti mají jinou teplotu těla. Dávat mu ještě ponožky a další tričko mi přijde už moc, ale vy jste matka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
681
25.2.16 14:38

Za krčkem je celkem OK, ručičky má studené pořád… Já jsem zmrzlina, tak bych pořád oblékala. Prostě nevím, jestli je jen bodyčko na válení na zemi dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58662
25.2.16 14:39

@knupka pošmatat, zjistit, zda je teplý atd.. já jsem doma ve svetru a náš malý v body s krátkým :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
681
@Iveta2012 píše:
Jsem v paneláku a taky máme kolem 23stupnu, malému jsem vždycky dávala jen body s dl. rukávem a dupačky nebo polodupacky. A nazemi nelezel mel pod sebou hráči deku a do jednoho roku nebyl vůbec nemocny. Deti mají jinou teplotu těla. Dávat mu ještě ponožky a další tričko mi přijde už moc, ale vy jste matka

Však on taky leží na dece :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
681

No jo, asi to nesmím brát podle sebe, on je opravdu oblečený míň než já :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
181

Taky dávám body + polodupačky a ponožky. Ale máme doma o něco tepleji 23-24°C

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1220
25.2.16 14:41

Kazde mimco je jine. Mame mimco v podobnem veku a vetdinu casu travi na dece na zemi kde muze byt chladneji. Takze mame body s kratkym rukavem, slabsi mikinu, puncochace a na to slaboulinke kalhoty. Na puncochacky obcas dam jeste jedny slabe ponozky. Lepe par slabsich vrstev nez jedna silna.
Mimochodem absolutne se nerid rucickama a nozickama. To je nesmysl! Detem se spatne prokrvuji koncetiny ackoliv je jim teplo. Kontroluj podle zatylku :palec:

Jeste bych chtela doplnit, ze doma mame kolem 20 stupnu. Mit doma 23-25 coz je pro nas uz sauna, tam obleknu jen punsocky a body s dlouhym rukavem.

Příspěvek upraven 25.02.16 v 14:44

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
223
25.2.16 14:41

Ahoj, mám taky tříměsíční a doma mám tak 22- 24 stupňů (a manžela, co taky chodí jak holoprd). Malou oblékám víc- Body s dlouhým rukávkem, overálek, ponožky a většinou je raději přikrytá ještě dečkou (má třmínky takže moc nehýbá nožkama). Možná se to zdá moc, ale i tak má často studené ručky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7320
25.2.16 14:42
@misalin
@misalin píše:
Já bych se řídila podle toho, jestli je malý studený nebo teplý, hlavně jak je na tom za krčkem. podle toho bych mu pak oblečení nechala nebo přioblékla. Každé dítě je jiné, my máme třeba dost horkokrevného.

Taky tak. Sahnout na krk, zada.
Podle popisu bych asi prioblekla. Pokud je na zemi. Zalezi, jestli je u zeme chladno. Ja davala maly body, puncochy a tenke teplacky nebo to tricko navic. Kontroluj obcas, jestli mu pak neni naopak uz teplo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
508
25.2.16 14:43
@knupka píše:
Za krčkem je celkem OK, ručičky má studené pořád… Já jsem zmrzlina, tak bych pořád oblékala. Prostě nevím, jestli je jen bodyčko na válení na zemi dost.

Nebo bych mu možná zkusila přida jeden slabý svetřík nebo mikinku a pak sáhnout, jestli bude horký za krkem, tak zas sundat.Ale přece jen ve 3 měsícíh pořád zatím jen leží, takže pohybu na zahřátí moc nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
681
25.2.16 14:57

Pro mou studenou ruku je každý zátylek teplý :lol:. Spíš mě zajímalo, jak to chodí jinde.
Onehdá mě u doktorky vyděsila jedna maminka, která malou oblékla do punčocháčů, tílka, legín, ponožek, trička, svetru, fleece overalu a pak kombinézy. Venku bylo 10 stupňů a můj malý měl body s dlouhým, polodupačky, tričko a tenkou jarní kombinézku.
No hleděla jsem, já bych se rozpustila 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15534
25.2.16 15:02

@knupka tak zkoušej teplotu rty :) proste mu lipni hubana na krk. Jinak ja dávala ještě tenký kabatek - mame parkety a i pres deku je to proste znát

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama