Topení sousedí

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
20.9.21 17:28

Topení sousedí

Zdravím!! Chci se zeptat, od včera jsme chtěli začat topit soused byl proti že pak za to nebude doplácet.. majitelka napsala že to musíme s nima nějak vyřešit spolu..ale oni jsou neschopný.. my máme závěsný plynový kotel a oni dole termostat.. ale nejsou schopni ho nastavit.. spíme v Mikine a teplakach.. už nevím co.. :? :,( :,( :,( Ještě podotýkám máme 17°C a máme dverene okna přes které profukuje.. jiné bydlení řešíme.. ale měli jsme za plyn nedoplatek 18 tisíc… Nikdo nechápe proč a jak.. uvidíme letos.. sousedi mají dole v bytě termostat a furt s tím sachujou..

Příspěvek upraven 20.09.21 v 18:49

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
699
20.9.21 17:33

Kupte si elektrický přímotop, pokud platíte společně i elektřinu :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4132
20.9.21 17:46

Rozhodne bych si nekoupila elektricky primotop a netopila jim. Staci kolik se protopi plynem.Je tabulka od kolika stupnu se musi topit(treba v panelakach) kdy teplarny musej zapnout topeni.Tim bych se ridila a zasla bych s tim za sousedama

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4735
20.9.21 17:47

Když se nedá dohodnout, kupte si topný panel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4981
20.9.21 17:51

Napište majitelce, že máte doma xy stupňů, pokud je to fakt málo, a ať to zařídí ona.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23483
20.9.21 18:07

Jsou normy na teploty v bytě. Pokud vám klesne teplota pod 21, požadujte topení po majitelce. Soused vás absolutně nemusí zajímat. A kdykoliv teplota klesne pod stanovenou teplotu, tak to urgujte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2721
20.9.21 18:08

Tak v prvé řadě bych hledala jiné bydlení. Proč proboha někdo bydlí někde, kde si nemůže sám rozhodnout o takové blbosti, jako kdy začít topit. No musíte se dohodnout, co jinyho. Nechápu, jaký máte uspořádání se sousedama, ale nemůžete ten termostat nastavit sami? Nemůžete si topení prostě zapnout sami? Nebo oni mají naschvál na termostatu málo, aby ani zapnutý topení netopilo? Jim zima není? Najdete si ty tabulky, od kdy se musí topit a reste s nimi, případně majitelkou. Pokud by všichni odmítali jakékoliv řešení, tak vy odmítněte zaplatit nejakou poměrnou částku nájmu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35416
20.9.21 18:10
@Anonymní píše:
Zdravím!! Chci se zeptat, od včera jsme chtěli začat topit soused byl proti že pak za to nebude doplácet.. majitelka napsala že to musíme s nima nějak vyřešit spolu..ale oni jsou neschopný.. my máme závěsný plynový kotel a oni dole termostat.. ale nejsou schopni ho nastavit.. spíme v Mikine a teplakach.. už nevím co.. :? :,( :,( :,(

To je nějaký RD s dvěma byty?

Tohle je problém, protože každý má tepelný komfort jinde. U nás je pán kotle můj muž. Já jsem nakoupila elektrické olejové radiátory a ty si zapnu třeba prvního srpna, když je mi zima. Manžel chodí a nenápadně je vypíná nebo snižuje intenzitu. Je to válka nervů.
Ale teď už teda kotel zapnul i můj muž, je chladno.

Nicméně řešit to ještě se sousedem je napikaču. Vy platíte teplo napůl?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35416
20.9.21 18:12
@Janli píše:
Jsou normy na teploty v bytě. Pokud vám klesne teplota pod 21, požadujte topení po majitelce. Soused vás absolutně nemusí zajímat. A kdykoliv teplota klesne pod stanovenou teplotu, tak to urgujte.

Fakt 21? To se mi nezdá :think:
Vždyť nás ekologové furt buzerují, jak si my Češi vytápíme, místo abychom spořádaně mrzli v teplácích a mikině jako západní Evropa. 21 je ještě relativně vysoko. (Ne pro mne, já potřebuju 23. 22 je málo 24 moc :lol: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4981
20.9.21 18:16
@Bábrdl píše:
Fakt 21? To se mi nezdá :think:
Vždyť nás ekologové furt buzerují, jak si my Češi vytápíme, místo abychom spořádaně mrzli v teplácích a mikině jako západní Evropa. 21 je ještě relativně vysoko. (Ne pro mne, já potřebuju 23. 22 je málo 24 moc :lol: )

Takže ve 21 bys taky spala v mikine? :) Nevím, proč zakladatelka nenapsala, kolik mají :)

Jak ohřívate vodu, zakladatelko? Co se vyhřát v horké vaně nebo sprše, když vám na to přispěje soused? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12742
20.9.21 18:33
@Ivana 85 píše:
Rozhodne bych si nekoupila elektricky primotop a netopila jim. Staci kolik se protopi plynem.Je tabulka od kolika stupnu se musi topit(treba v panelakach) kdy teplarny musej zapnout topeni.Tim bych se ridila a zasla bych s tim za sousedama

teplárny v panelácích ještě netopí :nevim: ale kdybych byla doma (rekonstruujeme, takže nejsem), tak už bych si pustila plyn. teda jako na zatopení :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1349
20.9.21 18:35
@jita22 píše:
Takže ve 21 bys taky spala v mikine? :) Nevím, proč zakladatelka nenapsala, kolik mají :)Jak ohřívate vodu, zakladatelko? Co se vyhřát v horké vaně nebo sprše, když vám na to přispěje soused? :)

Brrrr vylizt vyparena z vany do zimy :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7572
20.9.21 18:45

My tu aktuálně máme 21, jsem v letních šatech a bosa. Taky bych ještě nechtěla topit. Spíme v letních dekách, manžel jen spací trenky, já noční košili s krátkým rukávem, dcera kraťasy nebo 3/4 a triko s krátkým rukávem.
Jestli jste v rodinném domě, musíte se holt nějak dohodnout. Na kolik je termostat? Co třeba přitopit jen ne hodinu, dvě v podvečer?

Příspěvek upraven 20.09.21 v 18:53

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10849
20.9.21 18:50

Tak ono je sakra rozdíl 21 stupňů po horkým létě a 21 stupňů po tuhé zimě. Sice pořád stejná teplota, ale pocitově úplně někde jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7572
20.9.21 18:54
@Cenarius píše:
Tak ono je sakra rozdíl 21 stupňů po horkým létě a 21 stupňů po tuhé zimě. Sice pořád stejná teplota, ale pocitově úplně někde jinde.

Tak dobrý, horké léto letos nebylo. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat