Toxoplazmoza a těhotenství

Anonymni
21.5.08 10:20

Toxoplazmoza a tehotenstvi

Ahojky zensky,nedavno jsme meli kocoura po operaci a kdyz se probouzel z narkozy,dost vyvadel.Ta jeho rana krvacela,ne tedy nejak moc,ale ja blbec si nevzala rukavice.Jsem atopicka a zrovna jsem mela dost bidny ekzem na rukou…Nez mi to vsechno doslo,bylo po akci…Jsem 3 mes od zaml.tehu a od ted to nechavame zase na prirode.Radeji jsem si dnes dosla na krev,na toxoplazmozu,ale vysledky budou az za 14 dni.Tak me napada,kdyby byly vysledky pozitivni a ja do te doby otehotnela,bude to problem?Jsem rada,ze se manzel totiz konecne rozhodl pro druhe dite a je vse spontalni…jakmile bych mu rekla,ted nemuzem,cekam na vysledky,bude si pripadat jak chovny byk a zase se mi sekne…diky vsem,ahojky lenka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12160
21.5.08 11:40

Ahoj Leni, já nejsem doktor, takže asi nebudu kompetentní, abych Ti řekla, jestli to je nebo není problém. Jen Ti můžu napsat, že když se tohle stalo švagrové (toxoplazmóza + těhu), řekli jí doktoři, že buď: potratí sama nebo dítě nějakým zázrakem donosí, ale je velká pravděpodobnost, že bude postižené :cry: . Takže se nakonec rozhodla, že to dá pryč sama. Asi jsem Tě nepotěšila, co? Tak zkus s manželem promluvit, snad to pochopí a počká na ty výsledky, ne? Držím palečky, ať Ti to dobře dopadne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7666
21.5.08 11:48

Lenko, ono je dost možné, že už jsi toxo prodělala, ani o tom nevíš…Když máte kocoura je to pravděpodobné. Potom už máš protilátky.
Mně našli v těhu zvýšené tsty na toxo - pro jistotu dělali další. Ale pak mi řekli, že je to trochu zvýšené a znamená to, že už jsem jí nejspíš prodělala a tudíž je to ok.
No ale takhle nevím, možná bych raději taky počkala… :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6512
21.5.08 11:59

Leni, jestli jsi toxoplazmozu uz prodelala, nebude to problem… Ta akce s tim prevazem byla uz asi driv?
Problem (pro dite) by byl pouze v pripade, kdyz toxo dostanes v tehu - to by mohlo dojit k potratu nebo tezke vade…
A pak mala zajimavost na zaver - maminkam, ktere v minulosti prodelaly toxoplazmozu se v 90% rodi klucii :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ame
21.5.08 13:33

Příspěvek upraven 31.01.14 v 14:44

• Nahlásit
  • Citovat
11484
21.5.08 13:39

Leni: na podzim 07 jsem také měla zamlklé těhu. Jelikož mám kočky tak jsem plašila že to bylo z nich. Šla jsem na testy. byly ok. Kolik je té tvé číče? Páč kočka vylučuje zárodky té toxoplazmi. jen krátkou dobu. A pak už nic nevylučuje. Nejhorší jsou koťata do 5 měs. pak by tě už nakazit neměli.Jo a stačí když jí budeš pravidelně odčervovat aspoň 2×do roka. A aby si chytla tu toxoplazmózu by jsi musela doslova ty hovna olízat. Jinak pozor tocxoplazmózu můžeš chytit i když si pohladíš psa (moh kke kontaminovanýmu exkrementu čuchnout)nebo z masa a nebo při pletí. takže kočce vinu nedávejte! Akorát nevím jak je to s tou krví.....
tak přeji ať testy dopadnou dobře.....Neboj se toho :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mišuna
21.5.08 14:10

Ahoj,

jen přidám odkaz
http://www.stripky.cz/…lazmosa.html

• Citovat
  • Upravit
4035
21.5.08 14:31

Nevím, jestli se toxo přenáší krví…možná ne? :? nevím.

Ale nejrizikovější jsou koťata, která to chytí venku z myší, hovínek kolegů apod…2,3 dny mají průjem z akutní formy a pak jsou nějako dobu infekční. Vylučují toxo výkaly, ale jak tu bylo řečeno, aby ses nakazila, musela bys ty výkaly nejmíň olizovat :lol:
Tudíž si v tvém případě myslím, že riziko je téměř nulové…

Horší je to s riziky, o kterých se tolik nemluví, ale jsou nebezpečnější, práce v hlíně kontaminované výkaly cizích koček, syrové maso…a neomytá zelenina zasyrova snědená. Tady bych byla v případě negativního testu na toxo opatrná celé těhu. Máš-li toxoplasmozu prodělanou, je všechno v pohodě…už se nenakazíš.
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
509
21.5.08 14:43

Ahoj,
moje tchýně se toxoplazmozou nakazila, když čekala manžela. Muselo to být někdy na začátku těhotenství, protože říkala, že musela být skoro po celou dobu v nemocnici. Taky ji strašili, že to dítě bude postižené apod.. Preventivně jí měnili krev a nakonec se jí narodil zdravý kluk :wink:

A nakazila se nejspíš nějakým biftekem, asi byl špatně propečený. Dřív se prý hodně jedly tataráky, o nějaké toxo se nejspíš vůbec nevědělo :(
Peggi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3148
23.5.08 20:19

No ,mě řekli, že jsem ji měla až po porodu, malá neměla nic, jen já jsem měla problémy se srdcem- z toho jsem měla těh. gestózu, ale nikdy mi neřekli, že je to tak vážné, úplně jsi mě vystrašila, malá má teď 5 let, tak snad po tak dlouhé době už se nic nestane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.5.17 17:13

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, četla jsem, že toxoplasmoza může být i z neumyté zeleniny. Je možné se nakazit tak, že jsem položila neumytou mrkev a cibuli na talířek, pak jsem na ten samý talířek položila lžičku, kterou jsem pak omylem olízla? Jsem těhotná a to jsem vždycky trochu hysterická. Můžu se takto nakazit toxoplasmozou nebo listeriozou nebo je to blbost?

• Nahlásit
  • Citovat
23684
2.5.17 17:18
@Anonymní píše:
Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, četla jsem, že toxoplasmoza může být i z neumyté zeleniny. Je možné se nakazit tak, že jsem položila neumytou mrkev a cibuli na talířek, pak jsem na ten samý talířek položila lžičku, kterou jsem pak omylem olízla? Jsem těhotná a to jsem vždycky trochu hysterická. Můžu se takto nakazit toxoplasmozou nebo listeriozou nebo je to blbost?

Ani, jsi hysterická.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.5.19 20:36

Toxoplazmoza

Ahojky holky, chtěla bych se zeptat na pár věcí. Jako děcko jsme měli kočku a králíky. Asi do mých 10 let, teď je mi 26 a jsem v druhém trimestru těhotenství a máme kotě. Nikdy jsem o toxoplazmóze neslyšela tak mi to nepřišlo divný mít kotě. Ted o tom ale všude čtu. Myslite, že je riziko nakažení? Za jak dlouho po nakažení můžu na testy? A myslíte že kotě které je doma může být nakažené? Děkuji za názory a odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
1210
21.5.19 20:39

Může být nakažené. Testy na toxoplazmozu si můžete vyžádat (třeba u gynekologa), teď se s tím už ale asi nic neudělá. Neměla byste čistit kočičí záchod apod. A jinak bych tomu asi nechala volný průběh…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6172
21.5.19 21:00

A zase dokola… Toxoplasmozu chytne spíš ze špatně umyté zeleniny než od kočky. Na to aby si od kočky chytla toxo bys musela sníst její vykal po 24hodinach, jis snad kočičí výkaly? Záchod může vyčistit manžel, ale i tak pokud dodrzis veškeré hygienické návyky těžko ji chytnes. Toxo prodělalo tolik lidí a ani o tom neví, tímhle bych se nestresovala. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama