Toxoplazmóza v I.trimestru

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
31.10.08 09:13

Toxoplazmóza v I.trimestru

Ahoj holky, chtěla jsem se zaptat, jsem ve 13. týdnu a testy z krve mi ukázaly, že mám vytvořené protilátky na toxoplazmózu. Čtu na internetu různé hrůzy, dr. mě uklidnila, že to miminko nemá, ale stejně se bojim, jestli se nemohlo nakazit. Máte s tím některá zkušenosti? Díky K.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4220
31.10.08 09:20

Ahoj, ja si myslim, ze kdyz ti zjistili, ze mas protilatky, tak to znamena, ze jsi ji nekdy (nemuselo to byt v tehu) prodelala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2201
31.10.08 09:32

Ahoj Karolino,
nevim presne jake protilatky ti vysly pozitivni (jestli IgA, IgM, IgG, IgE), ale podle toho ze ti lekarka rekla ze je vse v poradku, usuzuji, ze to budou pouze protilatky ktere ukazuji infekci ktera problehla uz v minulosti. Vis, nektere protilatky a jejich dynamika ukazuji na prave probihajici ci probehlou infekci, kdezto jine za na infekci se kterou jsi s emohla setkat jiz pred mnoha lety. Napr IgG protilatky zustavaji v tele az deset let, a neznamena to ze bys mela infekci.
Zreme jsi se drive nekdy setkala s toxoplasmou. Zrejme jsi byla nekdy v kontaktu s kockami. Kocky maji casto toxoplasmu, ale ne stale ji vylucuji do okoli, vetsinou ji vylucuji jen mala kotatka a jen kratkou dobu.

Takze klid, pokud bys mela akutni toxoplasmu dr. by te hnala na dalsi vysetreni a hned by te lecila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8297
31.10.08 10:07

Ahoj,
chci tě též uklidnt, z reakce doktorky mi připadá, že to byly protilátky ukazující na někdy dřív prodělanou toxoplazmózu. Před otěhotněním jsem se na to ptala gyndr, páč mám doma kocoura, a on mi řekl, že je to vlastně nejlepší varianta, pokud jsem ji někdy v minulosti měla, protože pak jsem imunní a nemůžu jí v těh chytit.

A jak píše Koalka, to by bylo jiný tóčo, kdyby to byl akutní infekce, hnala by tě asi na utz a možná i na amnio.

ahoj a pohodové těhu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1905
31.10.08 10:26

Karolino: urcite bude vse v poradku.
Pak nam sem dej vedet, pry se po prodelane toxoplazmoze rodi jen chlapeci, sama jsem prikladem, co cekate. Schanim duvody zkusit holcicku ;0))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
477
31.10.08 10:28

Ahoj,
mě našli to samé, když jsem byla těhu, ale doktor spíš říkal že to znaméná že jsem to někdy měla a nedá se zjistit kdy ( měli jsme doma kočky, tak se ani nedivím). Vše proběhlo O.K. a mimi bylo zdravé.
Tak neboj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
31.10.08 13:01

Já měla v prvním těhu taky zjištěné protilátky na toxoplazmózu. Problém byl, že z těch testů nebylo jasné kdy jsem jí prodělala. Tak mne dr. poslal na infekční na Bulovku, kde mi udělali další testy a řekli, že to bylo už před těhu. První otázka na infekčním byla jestli to dítě chci, když jsem řekla, že ano tak udělali testy a než byly výsledky, tak na:,–(ili antibiotika. U druhého těhu už mi ty testy vůbec nedělali, protože jsem imunní. Nemusí se to chytit jen z koček, ale i ze syrového masa, když se třeba ochutnává zavářka do polévky. To že je po prodělané toxoplazmóze větší šance na kluka, jsem taky někde četla, ale bylo to v nějaké maminkovské diskuzi, tak nevím jak moc je to pravda. Ale já osobně mám dva kluky.
Magrátka

• Citovat
  • Nahlásit
Efa
208
31.10.08 13:09

Ahoj Karoli,
taky si myslim, ze jsi toxo prodelala nekdy driv, ale protilatky stale mas, coz je pozitivum :wink: . Neboj, vse bude v pohode a mimi bude zdrave. Ja prodelala toxo v 5ti letech. A zatim potvrzuji teorii o chlapeccich :lol: .

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10054
31.10.08 13:16

Pokud máš protilátky je to v pořádku.
Toxo - většina z nás jí prošla a ani o tom neví. A ráda bych vyvrátila jeden mýtus. Toxo se většinou nechytá od koček, ale je větší pravděpodobnost se nakazit ze syrového masa z kuřete, králíka …
Kočka přenáší toxoplazmozu jen 1× za život a to výkaly. Navíc ty musí být starší jak (teď nevím přesně) 3 dny. Jo a ještě k tomu musí mít ta kočka průjem a vy byste museli ty výkaly pozřít :roll:
Takže pokud máte někdo doma kočku, které pravidelně čistíte záchod a myjete si ruce, je pravděpodobnost minimální. :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22163
31.10.08 13:16

pokud vím toxoplazmoza je pro miminko nebezpečná, když ji proděláš přímo když už jsi těhu… tohle opravdu vypadá, že jsi se s ní někdy setkala…
a toxu vylučují kočky stolicí… a u nich se ta otevřená toxoplazmoza projeví šíleným průjmem! já jako těhotná jsem se ujmula malého toulavého kotěte.. které by jinak zemřelo. a veterinář mě uklidnil, že opravdu malé kotě ji mít nemůže… spíš až trošku starší koťata která se už zajímají o pachy ostatních koček a tam se nakazí! takže buď rozhodně v klidu!
Já od malička kočičí máma! (doma mám současně) čtyři kočky… a jsem pořád negativní! to jsem koukala.. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2857
31.10.08 13:33

ahojl

i mě zjistili protilátky toxoplazmozy - no jen konstatovali že jsem ji už někdy prodělala a proto mám protilátky - pokud jsi nebo jsi byla ve styku s kočkama - tak by byl spíš div kdybys toxopl. neměla - u dospělého jedince se její prodělání ani nepozná nebo se zaplete s běžnou virozou…

Pokud se tvá dr. nad výsledky neznepokojila a řekla ti že se nemáš čeho bát, tak bych to tak brala - nejsem doktor a tudíž nevím jestli se z výsledků dá poznat jestli jsi ji prodělala před 10 lety nebo před týdnem…

jesli máš obavy, tak to se svou doktorkou ještě prober - nebo dojdi za svým praktickým dr. - ten by ti k tomu měl taky říct svůj názor…
Tady my laici ti sdělíme spíš naše osobní zkušenosti a názory:o)

Tak se zbytečně nenervuj - a dobrá rada - přestaň hledat na internetu - já kvůli tomu měla své první těhu plné obav… tu jsem našla to , tuhle zas ono … pořád jsem se zbytečně nervovala … Tímto neříkám že souhlasím s tupým odsouhlasením lékařoých názorů i když se s nima neztotožňuješ - ale spíš než hledání na netu, radím konzultaci u jiného odborníka:o) uf jsem dlouhá

Tak hodně štěsí:o)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3173
31.10.08 14:44

Ahoj nevím jesli tě to uklidní, ale snad jo.
Já jsem ji prodělala v těhotenství, řekli mi to až po porodu,měla jsem problémy.
Malá je " v pohodě".
Protože je velmi vysoká, poslali nás v červnu na magnet mozku- zjistili jí tam cystu- nepřeju nikomu prožít ty deprese, vlasy mi padají pořád. :D
Až pak mi řekli, že je to poměrně běžná cysta.

Taky v očičku má něco jako vzduchovou bublinku- skoro nepatrnou.

Proč to píšu?
Až pak jsem se dozvěděla, že to způsobuje toxoplazmóza, usazuje svoje oocysty )nebo nějk tak)v těhotenství do mozku a očí miminka.

Jinak je Barunka zdravá- teď půjdeme na kontrolní magnety mozku, zda cysta neroste.

Takže bych tě uklidnila, že i kdyby tam něco bylo, tak se ti narodí zravé mimi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
31.10.08 17:13

ahoj, tak se taky přidám k těm co tě uklidní.To, že máš protilátky v krvi znamená, že jsi toxo prodělala někdy v minulosti a tudíž jsi doživotně imunní.Někdo ji prodělá bez příznaků,že o tom ani neví u někoho se může projevit třeba jako chřipka.Kdybys ji dostala v těhu to by tě okamžitě hnali po vyšetřeních a ne jen konstatovali,že máš v krvi protilátky tak neboj..Prodělala ji většina, zvlášť ti co jsou z vesnice.Ono prý stačí i pracovat na zahradě a rýpat se v hlíně,kde se předtím třeba vytentila kočka,proto se při práci na zahradě a při manipulaci s miskami na krmení koček a psů má v těhu používat rukavice.Jo a že by se po toxo rodili kluci bude asi další z babských klevet.Já protilátky v krvi v těhu měla taky zjištěné a mám holčičku.No tak snad jsme tě tu uklidnily a ať ty i mimi prospíváte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.10.08 18:40

Děkuju vám moc za uklidnění, je fakt, že ten net je lepší nečíst. Jestli to bude kluk, dám vědět. Já myslím, že jo.

k.a.c.k.a. - to koukám, co ta mrch toxoplazmóza může udělat, je mi tvojí malé líto, muselo to pro tebe být hrozný. Já mám právě ještě problém, že mám doma 2,5 letou holčičku, která taky přišla do styku s tou kočkou, bojim se, aby ji neměla. mam se rozhodnout, jestli ji nechám otestovat…což je odběr krve a to se mi moc nechce.

Holky, díky za uklidnění. Tak snad z toho nic nebude. Ahoj Karolina

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat