Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Zdravím mám holky dotaz, mám dvě děti a manžel bydlíme všeci dohromady tam kde maj trvalé bydliště oni všeci tři jen já mám jinde trvalé bydliště kvůli pronájmu bytu,
ale ted čekáme třetí miminko a chcu se pozeptat zda jde nějak nahlásit aby už od narození měl trvalé bydliště jak otec a ne jak já abych to pak nemusela měnit???poradte kde kdyžtak o to zažádat? diky
Miminko má automaticky trvalé bydliště po matce.Po týdnu se to dá přehlásit. Jinak to nejde, my to ted také řešili - já jako náhradní matka a mimčo mělo adresu TP po mě. Po týdnu si ho bio otec přihlásil na svou adresu.
@petrasek80 ted resime s pritelem uplne to same
Chtela sem se na to zeptat na matrice, az pujdem vyrizovat papiry ![]()
Dite je automicky podle trvaleho bydliste matky, pak se musi prehlasit
Ha, dobrý dotaz, tak to si musím před porodem změnit trvalé bydliště
![]()
A to ste mě nepotěšili sem slyšela kdysi že to jde aby mělo po otci, ale jak vidím:(((
Zuzu tak vidíš ani nevíme a máme stejný problém:)))
@petrasek80 píše:
Karolen-to se ptáš mě? jestli jo tak kvůli tomu že mám od města byt a musím tam mít trvalé bydliště i když ho pronajimam, pokud si ho změním statím ho! a nechcu ho pustit!!!
A ty ho dáváš do podnájmu se souhlasem města?
@petrasek80 píše:
Ano proč?
No že většinou města podnájmy nedovolují.
@mag píše:
A ty ho dáváš do podnájmu se souhlasem města?
U nás to město ve výjimečných případech povoluje, ale zase si neklade podmínku TP.
@blecha72 U nás se právě nekompromisně končí za tohle smlouvy.
Tak to jste mě nepotešily. Chtěla jsem taky miminko přihlásit na trvalou adresu otce a koukám, že to nejde.