Laktační poradna
MVDr. Anna Musilová
Ahoj holky, uz jsem si tady k tomu hledala co to slo… mam asi zacinajici zanet v jednom prsu (po osmi mesicich kojeni poprve nejaky bolestivy problem). Ted jsem manzela poslala pro tvaroh a zajimalo by me jak to na to prso aplikovat ![]()
Mam to zabalit do plinky a oblozit si bolestivy misto nebo primo na kuzi a az pak zabalit nebo je to uplne jedno a vubec mi to nepomuze? ![]()
Tak je to jedna z „babskych rad“. mi to ale nepomohlo
nepomohla ani nastrouhana brambora, prisnitz a dalsi…
jinak tvaroh primo na prso, presto treba igelitovy sacek a pres to neco tepleho.
a hlidej! kdyby se to nelepsilo, tak ke gynekologovi - radim z vlastni zkusenosti - ja sla asi az pozde ![]()
@Ali-Ali Dekuju, no pokud to nepomuze, tak razim hned zitra, abych pres vikend nemusela litat po nemocnicich…
@Cuarentena a muze se pri nich kojit normalne? Ja doufam, ze je to jen prekazka v mlekovodu, jak jsem se docetla ![]()
Já se teda na tvaroh vyprdla…radš jsem ho snědla…a normálně jsem mezi kojením chladila takovym tim gelovym sáčkem…takže rada : chladit, masírovat a kojit!!!
@Kaculatko
pokud je to spis blokly mlekovod (nemas teploty, neni to zarudle), tak koj co muzes, pri trose stesti to prcek vytahne.
ja jsem kojila jeste i kdyz se mi z ucpaneho uz udelal zanet a doktorka me potom sjela, ze jsem maleho krmila hnisem ![]()
@Kaculatko píše:
@Cuarentena a muze se pri nich kojit normalne? Ja doufam, ze je to jen prekazka v mlekovodu, jak jsem se docetla
Může se kojit, dokonce musí. Nevím, když už kojíš 8 měsíců, tak se mi nezdá ucpaný mlékovod pravděpodobný. Všecko je možné.
Ja chladim po kojeni, zahrivam pri kojeni… pak jsem se docetla, ze zahrivat se nesmi, tak jsem malem omdlela
Tvaroh je uz vykrik zoufalce… ale pokud se da u antibiotik kojit, tak jsem hned klidnejsi. Diky ![]()
@Alyss1 píše:
Já se teda na tvaroh vyprdla…radš jsem ho snědla…a normálně jsem mezi kojením chladila takovym tim gelovym sáčkem…takže rada : chladit, masírovat a kojit!!!
no chladit po kojeni (aby se omezila tvorba mleka a necpalo se to vic a vic), pred kojenim naopak nahrat - at je sance, ze se ta ucpanina uvolni. aspon tak mi to bylo receno ![]()
Teploty nemam a zarudnuti taky nepozoruju, proto porad doufam, ze to jeste zanet neni.
Bolí to opravdu hodně? Máš horečku, bolí tě hlava, cítíš se celkově jako při chřipce?
@Kaculatko Jestli nemáš horečky a není to zarudlé, možná to není zánět. Zkus změnit polohu při kojení, třeba se to uvolní.
Uvidim zitra, dekuju za reakce a za uklidneni, ze i pri lecich bych kojit mohla
Ted teda nevim co s tvarohem, jestli to fakt zkusit ![]()