Reklama

Tvrdnutí bříška = rychlejší porod?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Denina01
Kecalka 400 příspěvků 16.07.18 12:40
Tvrdnutí bříška = rychlejší porod?

Ahoj maminy,
prosím o vaše zkušenosti. Dost často a kolikrát i nepříjemně a bolestivě mi tvrdne bříško od cca 28. týdne. Děloha se prý připravuje na porod. Je možné, že to tedy bude tak, že porod může být díky tomu rychlejší? Jak to bylo u vás? :mrgreen:

Reklama

Reakce:

Tichošlápek
Echt Kelišová 9566 příspěvků 16.07.18 12:43

To se mi nějak nezdá. U obou kluku mi břicho tvrdlo hodně od zacatku, brala jsem koňské dávky magnezia. Jeden porod vyvolavany, dlouhý, druhy prekotny. Takze za mne to nic nevypovídá

Kelpie
Povídálka 50 příspěvků 2 inzeráty 16.07.18 12:44

Alespoň u mě to rozhodně nefungovalo, bohužel…

terien
Kelišová 7384 příspěvků 16.07.18 12:52

Rodila jsem 22 hodin takže tak úplně potvrdit to nemůžu :lol:

Hadumi
Extra třída :D 13250 příspěvků 16.07.18 12:58

U obou tvrdnutí hodně a brzy, první dítě 17 hod., druhé asi 30 min. Takže je to buď, anebo.

Heivka
Závislačka 2955 příspěvků 16.07.18 13:25

U prvního jsem tvrdnutí břicha neměla, porod byl vyvolávaný a aby vůbec kontrakce byly, tak spotřebovali snad všechen oxytocin v kraji. Druhé těhotenství mi břicho tvrdlo, brala jsem magnézium, holka vykoukla dva dny před termínem asi 11 hodin po první lehce bolestivé kontrakci, takže oproti 4dennímu prvnímu porodu tohle mělo frčky.

Vicky1
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 16.07.18 13:29

Kamaradka nela tvrdnuti a porod byl den pred terminem a dlouhy… zalezi jak se to pak vse nakonec posklada… :andel:

Tiffany1
Závislačka 3814 příspěvků 16.07.18 13:35

@Hadumi 30 minut?? Stihla jsi ten porod zaregistrovat? 8o :mrgreen:

kamiŠ
Generální žvanilka 23763 příspěvků 16.07.18 13:35

Tvrdnuti jsem mela u vsech zhtuba od 16 tt. Vsechny porody byly dlouhe a treti dokonce zakonceny sekci.
Tvrdnuti a delka porodu spolu nesouvisi. Maximalne se ti muze brzy zkratit cipek a muzes zacit rodit driv…

Mollify83
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 16.07.18 13:49

Břicho mi netvrdlo vůbec a první porod 4h a druhý dokonce jen 2h ;)

Hadumi
Extra třída :D 13250 příspěvků 16.07.18 13:50

@Tiffany1 jo, naštěstí jsem už byla hospitalizovaná v porodnici :mrgreen: , doma bych to fakt nechtěla zažít. To byl takový ten porod, že tě to tak ochromí, že nejsi schopná si dojít pro telefon, který máš metr od sebe :lol: . Ale zase na druhou stranu, tělo přesně vědělo, co dělá (proti prvnímu porodu).

TRG
Kecalka 375 příspěvků 16.07.18 14:09

Taky mi břicho vůbec netvrdlo. Rodila jsem až 10 dnů po termínu. Miminko jsem držela v náručí hodinu a půl od příjezdu do porodnice, asi půl hodiny poté, co jsem se dostala na porodní pokoj / porodní sál. :lol:
Takže bych řekla, že může být jistá pravděpodobnost, že nebudeš rodit (dlouho) po termínu, ale o rychlosti porodu to asi nevypovídá nic. Bude to znít jako pitomost, ale třeba když to budeš brát sportovně a pozitivně, že se teda tělo připravuje a „nacvičuje“, tak to fakt pak půjde dobře. 8)

Tiffany1
Závislačka 3814 příspěvků 16.07.18 14:12

No a da se to nejak odpozorovat? Genetické dispozice? Pohyb v těhotenství, před nim? Užívání nejskych maliniku? Cvičeni před porodem? Nebo proste to nikdo, ničím neovlivní? Nejsem zakladatelka, jen me prekvapilo 30min a 4 dny… jeste, ze jsem rodila sekci, nakonec. I kdyz na sestinedeli jsem většině, co rodili normálně a mohli si sednout, zavidela… :mrgreen:

Denina01
Kecalka 400 příspěvků 16.07.18 15:46

První porod právě trval 20 hodin se všema kapačkama a netvrdlo mi vůbec, tak mě tak napadlo když teď tvrdne, jestli je možnost rychlejšího průběhu :) každopádně děkuji za reakce

Tiffany1
Závislačka 3814 příspěvků 17.07.18 00:01

@Denina01 Myslim, ze je solidní šance, ze bude rychlejší proto, ze bude druhy :palec:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Švédka chce být rekordmankou a touží po největším pozadí na světě

Natasha Crownová (24) se považuje za modelku. Podle svých vlastních slov je... číst dále >

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Reklama