36+6 tt, mám se už připravovat na porod?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Něha
Kecalka 106 příspěvků 14.07.18 23:46
36+6 tt

Holky, končím 37.týden (dnes jsem 36+5) a tak si říkám, že od příštího týdne už budeme v 38.týdnu a klidně porod může přijít. Chceme rodit v jiné porodniciv jiném městě a tak nevím, jestli kdyby už něco přišlo, jestli v tomto týdnu už můžeme do porodnice “chvátat” pomalu a první dobu porodní si prožít spíše doma nebo máme chvátat opravdu? Váhu by miminko už dle odhadu mohlo mít nad 2.500 g… díky

Přečtěte si článek: Jak probíhá 37. týden těhotenství?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Janli
Kelišová 6003 příspěvků 9 inzerátů 14.07.18 23:55

Dokud nebu,deš 38+0 tak při případném porodu okamžitě do porodnice. Do té doby je stále dítě nedonošené.

kacaba379
Ukecaná baba ;) 2088 příspěvků 15.07.18 00:00
@Něha píše:
Holky, končím 37.týden (dnes jsem 36+5) a tak si říkám, že od příštího týdne už budeme v 38.týdnu a klidně porod může přijít. Chceme rodit v jiné porodniciv jiném městě a tak nevím, jestli kdyby už něco přišlo, jestli v tomto týdnu už můžeme do porodnice “chvátat” pomalu a první dobu porodní si prožít spíše doma nebo máme chvátat opravdu? Váhu by miminko už dle odhadu mohlo mít nad 2.500 g… díky

Já bych teda rozhodně nechvátala a byla doma v klidu co nejdýl…pokud nezačne téct voda, tak bych to nehrotila…stejně tam s Tebou nebudou nic dělat, maximálně budou stresovat.

beruska9
Extra třída :D 10694 příspěvků 15.07.18 00:49

Zalezi…nemas instrukce od nemocnice? My meli jet, kdyz budou kontrakce na 5 minutach, kdych odtekla voda, nebo kdybych to uz doma nemohla vydrzet. Pred 38+0 volat na pohotovost a poradit se. Ono ti ale nikdo nerekne, jak bude tvuj porod probihat, muzes rodit 30 hodin, nebo prekotne, nebo cokoliv mezi :nevim:
Nevim, jak to mate daleko, bude zalezet,i jestli pojedes ve spicce nebo v noci…ale naprosta vetsina prvnich porodu trva pry kolem 24 hodin, takze nejspis chvatat nebude potreba…nicmene fakt nikdy nevis no…

Příspěvek upraven 15.07.18 v 00:50

Elvinerha
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 15.07.18 00:50
@Janli píše:
Dokud nebu,deš 38+0 tak při případném porodu okamžitě do porodnice. Do té doby je stále dítě nedonošené.

Od ukončeného 36tt se dítě bere už jako donošené.

beruska9
Extra třída :D 10694 příspěvků 15.07.18 03:32

@Elvinerha : asi jak kde, mne bylo receno u prvniho od 38+O ;) Rodila jsem 36+2 a v papirech ma „premature“ tj. nedonoseny, ale jelikoz sam dychal a az na nizkou porodni hmotnost nevykazoval zadne znamky „nenormalnosti,“ tak byl po 2 dnech uz veden jako „bezne“ mimino. Nicmene ve druhem tehotenstvi me kvuli brzkemu terminu prvniho porodu vic hlidaji.

Tiffany1
Závislačka 3814 příspěvků 15.07.18 06:02

@Něha Ja si teda myslim, ze zitra budes 37+0 a odhad 2500g je dost. Ja bych uz nikam nepospichala. Kortikoidy uz do tebe v 38.tt nikdo rvát nebude a miminko bude dopečený. Rozhodně bych uz drepela doma cekala aspon, nez se začne neco poradnyho dít. Na co tam byt 10 hodin zbytecne. V nemocnici se ty bolesti prožívají hur.

lampicka11
Závislačka 3413 příspěvků 2 inzeráty 15.07.18 08:37

Mě v porodnici říkali že od 37tt je mimco „dopecene“ kdyby cokoliv dřív tak porodnice ihned

Janli
Kelišová 6003 příspěvků 9 inzerátů 15.07.18 09:15
@Elvinerha píše:
Od ukončeného 36tt se dítě bere už jako donošené.

Ani omylem! Donošené je až 38+0. Do té doby se jedná ještě o lehkou nedonošenost a pořád hrozí poporodní komplikace jako dechová tíseň.

Něha
Kecalka 106 příspěvků 15.07.18 12:52
@Janli píše:
Ani omylem! Donošené je až 38+0. Do té doby se jedná ještě o lehkou nedonošenost a pořád hrozí poporodní komplikace jako dechová tíseň.

Co je prosím dechová tíseň? Poporodní komplikace je snad tedy až po porodu, ne? A to bych už byla v nemocnici…

Janli
Kelišová 6003 příspěvků 9 inzerátů 15.07.18 23:42

@Něha Dítě nemusí mít do 38tt zcela vyvinuté plíce. Komplikace sice hrozí až po porodu, ale pokud se ti spustí porod před 38tt, není dobré čekat doma a je třeba jet hned do porodnice. Přece jen je určité množství porodů překotných a dítě může potřebovat okamžitou pomoc lékaře. Jako prvorodička nemusíš poznat v jaké fázi porodu se nacházíš. Pokud bude porod v začátku a nebude odteklá plodová voda, většinou se pokusí porod zastavit a dát miminku šanci na úplné donošení.

Annabela11
Ukecaná baba ;) 2295 příspěvků 16.07.18 00:06

@Něha Budete ve 38tydnu a budete rodit?nebo budu ve 38tydnu a budu rodit? :roll:

Tiffany1
Závislačka 3814 příspěvků 16.07.18 09:12

No vidis, a tak sis tady vyslechla všechny ty komplikace, co by teoreticky mohly přijít v 37tt… Ted jsi v 38.tt a v nedeli uz te tohle trapit nebude. Ja si osobne myslim, ze uz dneska by te to trapit nemelo. 38.tt probíhající, ti nikdo kortikoidy uz dávat nebude. A nemusis se bat porodit …

frame
Kecalka 372 příspěvků 16.07.18 10:59

@Něha Pokud zacnes rodit drive nez v terminu, tak bych jela do porodnice hned, nijak bych nic nepodcenovala.

Něha
Kecalka 106 příspěvků 16.07.18 17:42
@Tiffany1 píše:
No vidis, a tak sis tady vyslechla všechny ty komplikace, co by teoreticky mohly přijít v 37tt… Ted jsi v 38.tt a v nedeli uz te tohle trapit nebude. Ja si osobne myslim, ze uz dneska by te to trapit nemelo. 38.tt probíhající, ti nikdo kortikoidy uz dávat nebude. A nemusis se bat porodit …

Já si taky myslím, že by to mohlo být Ok… Cítím se dobře většinou, nemám žádné problémy…Další věc, která mi vrtá hlavou, je ta, že jsme často slyšeli, že pokud odteče jen plodová voda a nejsou kontrakce a nebo že jsou jen kontrakce a voda ještě neodtekla, tak se do porodnice chvátat nemusí… A dneska mi paní sestřička při předpříjmu říkala, že pokud odteče PV, tak se do porodnice už má jet…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rokem bubeník Mirai pohřbil ženu (†26), dnes má jinou? Otci zesnulé se to nelíbí

Je tomu více než rok, co bubeník kapely Mirai Šimon Bílý přišel o svou... číst dále >

Babiš má strach o syna: V noci mu bouchají na dveře, jeho matka je vyděšená!

Atmosféra kolem kauzy Čapí hnízdo začíná pořádně houstnout. Politici vyzývají... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >