Reklama

Týdenní pracovní doba

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aledud
Kecalka 407 příspěvků 08.03.17 15:00
týdenní pracovní doba

Zajímalo by mě jakou týdenní pracovní dobu by měly mít pečovatelky, pokud pracují v 11,5 hodinových směnách od 7,00 do 19,00 v nerov­noměrně rozvržené pracovní době? Pak máme i ranní, noční po 11,5 tam je týdenní pracovní doba 37,5 týdně. V zákoníku práce je týdenní prac. doba 40 hodin týdně, 37,5 v směnném a 38,75 ve dvousměnném. Ale kde patří ta nerovnoměrně rozvržená?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.17 15:44

Anonym z důvodu zaměstnání: u nás jsme měli 37,5,ale jestli to bylo dobre dle. zákona si nejsem jista

aledud
Kecalka 407 příspěvků 08.03.17 16:08

U nás taky 37,5, ale vzhledem k tomu, že už mám druhou kontrolu během měsíce, tak už mi to nemyslí a třetí se ohlásila ještě na konec března. Pro každou kontrolu tvořím jinou tabulku, protože, každý chce něco jiného a už nevím ani jak se jmenuju.

Kecalka 240 příspěvků 08.03.17 16:19

@aledud je to nepřetržitý provoz takže 37,5 hodin týdně. Ale samozřejmě to se téměř nikde nedodržuje, hlavní aby to vycházelo hodinově měsíčně

aledud
Kecalka 407 příspěvků 08.03.17 16:32

@Online A je to nepřetržitý provoz, když jsou jen ranní 11,5 hodinové směny? V noci tam nejsou.

aprazanda
Zasloužilá kecalka 771 příspěvků 08.03.17 17:23
@aledud píše:
@Online A je to nepřetržitý provoz, když jsou jen ranní 11,5 hodinové směny? V noci tam nejsou.

To není nepřetržitý provoz.

aledud
Kecalka 407 příspěvků 08.03.17 17:32
@aprazanda píše:
To není nepřetržitý provoz.

V tom případě mají dělat 40,0 hodin týdně?

Kecalka 240 příspěvků 09.03.17 22:56

@aledud tak to není.. každopádně bys měla mít uvedené v pracovní smlouvě do které kategorie směn patříte.. :nevim:

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2403 příspěvků 10.03.17 00:12

@aledud Nerovnoměrně rozvržená PD - každý týden je odpracován různý počet hod. Může tedy být v jakémkoliv směnném provozu. Směny se tedy rozvrhnou tak, aby za 26 týdnů došlo k jejich vyrovnání a odpovídaly tak např. u 3 směn. provozu 37,5 odprac. hodin týdně.
Nepřetržitý prac. režim - 24 hod, 7 dnů v týdnů - vždy 37,5 hod bez ohledu zda je 2 nebo 3 směnný
Pakliže má zaměstnanaec na prac pozici pouze ranní 12 hod. směny, jedná se o jednosměnný provoz, s 40 hod týdenní prac. dobou nerovnoměrně rozvrženou. Nejedná se o nepřetržitý prac. režim.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.18 13:17
Prosím o radu, jaký je tohle provoz??

A když jsou směny odPo-Pa 6 do 14.30
jednou za 4 tydny od Po-pa15.30 do 20
K tomu 3 dny o vikendu SO neboNE ato(od 6 do 9 pak 11-13 pak 16-20) rozrbany celý den a zaplacených jen 8 hodin.
Z měsíce 5 dnů volna.

Heinich
Závislačka 3163 příspěvků 24.04.18 09:10
@Anonymní píše:
A když jsou směny odPo-Pa 6 do 14.30
jednou za 4 tydny od Po-pa15.30 do 20
K tomu 3 dny o vikendu SO neboNE ato(od 6 do 9 pak 11-13 pak 16-20) rozrbany celý den a zaplacených jen 8 hodin.
Z měsíce 5 dnů volna.

No takovýto systém je hrůza.. :?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.07.18 18:12

V bývalé práci jsem pracovala 40 hodin týdně (pokud nebyly přesčasy). V tom byly zahrnuty půlhodinové pauzy na oběd (většinou se na oběd nikam nešlo a najedli jsme se v práci, takže to zabralo méně času). Vychází to 8 hodin denně. To bylo fajn. Jak je to na finančních úřadech, městských úřadech? Předpokládám, že je to 40 hodin týdně bez pauzy, takže ve skutečnosti 42,5 h. týdně (s pauzama). Je to tak? Nevím, proč jsem si myslela, že je na úřadech kratší pracovní doba. :( Jakou máte pracovní dobu? Vyhovovala by mi zkrácená pracovní doma kvůli péči o děti (manžel má delší pracovní dobu a poměrně dobrý příjem). Teď mám možnost pěkné práce, ale je to s dojížděním. Těžko říct, jestli se objeví další nabídka.

ludmilaadamkova
Zasloužilá kecalka 916 příspěvků 12.07.18 18:28

40 hodin tydne je standartni pracovni doba.

Paola21
Závislačka 3384 příspěvků 12.07.18 18:32

Dělám každý den 8 hodin včetně pauzy - přicházím v 7:00 a ve 15:00 jsem pryč :lol: . Jinak je standard, že se dělá 8,5 hodiny denně, tj. 42,5 hodiny včetně pauz.

amazon
Echt Kelišová 8750 příspěvků 12.07.18 18:32
@Anonymní píše:
V bývalé práci jsem pracovala 40 hodin týdně (pokud nebyly přesčasy). V tom byly zahrnuty půlhodinové pauzy na oběd (většinou se na oběd nikam nešlo a najedli jsme se v práci, takže to zabralo méně času). Vychází to 8 hodin denně. To bylo fajn. Jak je to na finančních úřadech, městských úřadech? Předpokládám, že je to 40 hodin týdně bez pauzy, takže ve skutečnosti 42,5 h. týdně (s pauzama). Je to tak? Nevím, proč jsem si myslela, že je na úřadech kratší pracovní doba. :( Jakou máte pracovní dobu? Vyhovovala by mi zkrácená pracovní doma kvůli péči o děti (manžel má delší pracovní dobu a poměrně dobrý příjem). Teď mám možnost pěkné práce, ale je to s dojížděním. Těžko říct, jestli se objeví další nabídka.

Mám 6 ti hodinovou pracovní dobu 8-14h, so-ne volné..bez nároku na pauzu na oběd.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Reklama