Typ pro maminky bezzubých masosaurů
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
Reakce:
Už mám větší masosaury, ale dělám to takhle už dlouho - koupím na měsíc, udusím, umelu na masovém strojku, zamrazím.
Zelenina je pro ně něco jako sprosté slovo, tak aspoň kousek masa do rizota s kopcem zeleniny, jak je to cítit po mase, najedí se bez remcání. Nemůžu dát kousky masa, ty totiž zručně vyberou, vyjedí rýži co se zeleniny nejméně dotýká a skoro všechnu zeleninu by mi vrátili.
Stefinka
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Já jsem nikdy nestrouhala, ani by mě nenapadlo že to jde, ale proč ne? Dokud byly děti málozubé, tak jsem mixovala, pak postupně krájela a nožem pidlala na pidikousky, teď už jenom krájím. Nějak se v tom ta tvoje kamarádka plácá
.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Asi jsem lina. Ja to maso hodim do mixeru a je hotovo. Terik
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Ahoj!
Strouhání masa mě taky nenapadlo, ale i když má malý jen 4 zubáky, tak už dostává větší kousky. Maso většinou pokrájím. Kuřecí jde krásně rychle a nijak mě to nezdržuje. Zeleninu, těstoviny, brambory a další věci po uvaření jen rozmačkám trochu vidličkou a dlabe se. Většinou vařím každý den, někdy zůstane maso nebo polívka do druhého dne.
Z mého nejedlíka se stal nenasyta a tak mi teď sní snad vše, takže můj problém teď je, jak před ním schovat jídlo. ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Ještě dodatek.
Já jsem prozměnu líná vytahovat mixér a mýt ho, tak raději krájím. ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Mám tyč. mixér,takže maso,mrkev a kukuřici (ty nějak ve větších kouskách procházejí trávením beze změny
)…po uvaření mixnu nahrubo,ostatní jen pomačkám,takže jídlo je hned.Joj,ta moje holčička by mi dala,kdyby mě viděla se patlat dlouho s JEJÍM papáním ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Myslím, že pro takhle malé dětičky nemá cenu vyvařovat kdovíjaké speciality, které zabírají spoustu času, ale spíše vařit rychle a zdravě. Tak
já jsem většinou využila „papiňák“ a šup tam maso, šup tam zelenina podusit, popř. dochutit nebo zahustit a je to. S tím strouháním masa to není vůbec špatný nápad, taky mě to nenapadlo, určitě to brzy vyzkouším.
Ale opravdu mě nikdy nenapadlo, že pokrájení masa atd. na menší kousky je nějaká ztráta času. ![]()
Iriss + 2 svišti
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Ahoj,
strouhat uvarene maso me nenapadlo - to vetsinou mixuju, zato strouham zmrazene
Mam v mrazaku porce rozpulenzch kurecich rizku a kdyz ma mit mladej neco s masem, tak to vytahnu, bez rozmrazeni nastrouham a po chvilce muzu zacit varit ![]()
Nerozpada se to maso, kdyz ho strouhas uvarene???
Ahoj a hezky den!
(neprihlasena) Gandelion
- Citovat
- Upravit
Já mám doma zamrazené maso v igelitu, když ho chci použít, hodím ho i s igelitem do hrnku s teplou vodou, ono z igelitu samo vyklouzne. Pak ho uvařím a projedu jednou nebo 2× ponorným mixérem…jako vše…ale jen tak nahrubo, ne do „pyré“. Pon. mixér je mnohem výhodnější, než normální mixér. Mužu mixovat jen malý množství, dobře se meje, stačí opláchnout. A je furt po ruce. Mám ho stát na kuchiňské lince pořád.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Včera jsem potkala spolužačku ze základky a stěžovala si , jak má málo času na svoji roční holčičku. Prý denně vaří, když už teda nedává výživy. Nebudu rozebírat způsob jejího vaření a přípravy všeho, jak vaří zvlášť každou surovinu a pak to slívá do jednoho…no dost jsme si popovídaly. Udivilo mně jak byla zoufalá z toho, malá má jenom 3 zuby, že musí krájet maso a kolik měsíců už a jak ji to nebaví. Tak jsem se jí ptala, proč ho nestrouhá? Koukala na mne jak na blázna. Já svojí holčičce maso normálně po uvaření většího kusu nastrouhám na struhadle (už nemixujeme) a zamrazím do kornoutků z alobalu a pak to jenom rozmrežené přidávám do zeleniny, kterou teda vařím skoro denně, ale to je hned. Holky, strouháte dětem maso, nebo jsem takový exot jenom já?
Radina