Typizovaný projekt

lila30
26.3.10 19:19

Typizovaný projekt

Ahoj,

prosím o radu zkušenějších :-)

Jsme teprve na začátku, jsme pár dnů čerstvými majiteli pozemku :-D

Domek chceme stavět svépomocí, manža je fakt dobrý plus má příbuzné , kteří jsou ochotni přijet a hrubou stavbu během krátké doby postavit :-)

Akorát vyřízení papírů to budu zařizovat já :mrgreen:

Chtěla jsem se zeptat, objednával někdo z vás projekt , přes internet? A našli jste nějakého projektanta , který byl ochoten usadit dům do pozemku a napojit na inženýrské sítě aniž by se blbě tvářil?
:lol: , jelikož chceme ušetřit, obíhali jste si vyjátření k IS sami, nebo to chtěl projektant zařizovat sám a nechat si za to pořádně zaplatit ?

A ještě jedna věc, nejsme si jisti , kdy vlastně začnem stavět, ale chtěli bychom pozemek oplotit , a zatím využívat jako zahradu, paní na stavebním uřadu nám doporučila at se vykašlem na ohlášku samostatného plotu,ale at si necháme udělat projekt domu a ten plot tam nabalit k tomu at to nemusíme pak ještě jednou obíhat (jo ještě něco :oops: , vedle pozemku je v katastrální mapě naznačena cesta , která tam fyzicky není a je tam 7 majitélů, co když nám někdo nebude ochoten podepsat papír ,že si můžem svůj vlastní pozemek oplotit co pak?)

Díky za reakce vím , že je to moc otázek :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

50730
26.3.10 19:49

Na nic moc ti neodpovím, berem si architekta, který maluje projekt jenom pro nás, bo jsme ve svahu a vůbec, ale běháme sami. Architekt říkal, že to dělá, ale teď na to totálně nemá čas, tak nám nadiktoval, co zatím potřebuje, já jsem to za dopoledne objela s kočárem, geodeti se s ním dokonce domluvili sami a teď jenom čekáme. V další fázi to zřejmě bude podobně :mrgreen: Zatím to nebyla žádná hrůza :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3284
26.3.10 20:34

ahoj, ..z vlastní zkušennosti vím, že většina projektantů je ráda, když si to oběhneš sama a oni se můžou věnovat jen a jen projektu … ..moc nechápu otázku, objednání přes internet … ..a ani, proč by se měl projektant tvářit blbě, když po něm budeš chtít aby dělal svoji práci .. .. s tím plotem .. to záleží na Vás, pokud na to nespěcháte, udělala bych to současně, ať nemusíte obíhat dvakrát (přesně, jak říkala paní), ale pokud ano a myslíte si, že se projekt potáhne, pak to dejte na ohlášku :) .. to s tou cestou bohužel neporadím, to není moje parketa :( a hledat se mi to nechce :-? .. kdyby něco, klidně se ptej, třeba přes SZ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lila30
26.3.10 20:43

Přes internet by jsme si koupily typizovaný projekt rodinného domu , :-) vyjde levněji než na míru.A ten jsme chtěli odnést někomu kdo je schopen ho usadit do pozemku.

• Nahlásit
  • Citovat
9299
26.3.10 20:56

Ahoj,

my jsme právě objednali pd www.euroline.cz projekt který si máme v pondělí vyzvednout a ještě nám udělají usazení na pozemku co stojí další prachy ale tak bude to všechno od jedné firmy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3284
26.3.10 20:59
lila30 píše:
Přes internet by jsme si koupily typizovaný projekt rodinného domu , :-) vyjde levněji než na míru.A ten jsme chtěli odnést někomu kdo je schopen ho usadit do pozemku.

v tom nevidím problém .. a třeba Ti to udělá i firma, která Ti ho prodá :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35402
27.3.10 12:47

U stavebního ohlášení nemusí sousedi podepisovat souhlas, ale jen, že byli seznámeni s projektem (a apak se mohou do 14ti dnů odvolat na stavební úřad). Takže je oběhneš s plánkem plotu a pokud by tri to někdo nechtělo podepsat, tak mu to pošleš doporučeně a seš z obliga stran podpisu.

Je krize inženýři a architekti mají okurkovou, dům ti někdo velmi rád usadí. můj manžel třebas bude hledat kšeft odhadem koncem května (teď se učí na autorizaci).

určitě potřebuješ ohlášku i na třeba průhlednej pletivovej plot? Nejsem si jistá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35402
27.3.10 12:56

Manžel říká, že ohlášení na plot nepotřebuješ když nesousedí s veřejným pozemkem - asi - ještě ty zákony šprtat nezačal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lila30
27.3.10 22:18

ahoj,

no na stavebním uřadě se vůbec nezajímala jaký plot chceme stavět, jen jestli budeme je to třeba ohlásit ( jinak prozatím nejlevnější varianta z pletiva :) )

Muj manža je takový , že všechno mu je jedno, a že on žádné povolení na plot nepotřebuje :evil: , protože to je přece už jeho pozemek,vždycky mě to rozčílí jak mu je to jedno :evil:

Jo ze dvou stran sousedí náš pozemek s městským , myslím že zapsaný jako ostatní plocha ) a pak tam je ta cesta :-)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama