U čeho asistuje partner?

Bětuše
12.4.10 17:02

U čeho asistuje partner?

Dobrý den dámy, zajímalo by mne, čeho se zúčastňuje partner během porodu, např. zda se zúčastňuje i všech vyšetření, přípravy… před porodem atd.?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15672
12.4.10 17:10

Jak kde a kdy (záleží jestli rodí jen jedna maminka). V Motole třeba může být partner s maminkou na hekárně a v přípravně (klystýr, holení) jedině pokud tam není nikdo jiný. Na porodním boxu je až do porodu, pak jde s miminkem za pediatrem na vyšetření a ošetření mimínka. U vyšetření maminky je na porodním boxu, dřív ne. Klidně se ptej dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16291
12.4.10 17:15

U nás (Hradec Králové) je na tom porodním sále - v hekárně ne - a na tom sále je tak nějak řekla bych k ničemu… :nevim: :lol: Jen proto aby tam byl a podával pití. U prvního jsem ho měla abych měla komu nadávat a o koho se opírat či drtit ruku když byly (křížový) bolesti nesnesitelný a na konci mu dali do ruky kyslíkovou masku a aby mi ji držel před obličejem. U druhého byl v podstatě jen na to podávání pití :lol: A u obou porodů šel pak za miminkem když ho čistily sestry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13326
12.4.10 17:20

Tak v Praze v Podolí byl celý porod kromě prvního vyšetření na příjmu a přípravy (holení, klystýr). Jinak byl se mnou celou dobu (do porodnice jsme přijeli v 8, klárka se narodila v 15) a bylo to moc fajn. povídali jsme si, rozptyloval mě, kecal mi do tlačení :-) atd. Uvidíme, jak to vyjde s druhým… Podolí je super v tom, že má samostatné porodní pokoje, kde jsi od začátku až do konce. a po porodu šel za Klárkou (na druhý konec místnosti), koukal na omývání a vážení atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29067
12.4.10 17:26

V Brně Bohunicích je maminka ubytovaná na jednom porodním pokoji od začátku do konce.Žádnou hekárnu tam nemají.Na pokoji je kromě běžného vybavení křeslo pro partnera,stoleček,skříň,je tam dost prostoru.Můžete tam spolu dělat,co uznáte za vhodné.

Může s Tebou jít na záchod a do sprchy,je společný pro všechny rodičky,pokud nemáš nadstandart.Pokud nejsou komplikace,ošetření novorozence probíhá taky na pokoji v přítomnosti partnera před očima maminky.Nikdo miminko neodnáší,pak ho nechají 2 hodiny na porodním boxu a odvezou na novorozenecké oddělení.
Partner tam může být do té doby,než Tě propustí z porodního sálu.Při odvozu Tě může doprovázet,vzít věci.V době návštěv s Tebou může být dále.

Nevím,jak je to v případě komplikací.Ale spolupacientka měla narkozu,nevyšla placenta,manžela poslali na chodbu,ale jakmile se probrala - jedná se o pár minut,hned mohl být zase u ní.
U CS asi tatínek přítomen být nemůže.Jak je to po něm,nevím,nemám zkušenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.4.10 17:27

Ahoj, já rodila na nadstandardu v Břeclavi a tam může být partner po celou dobu - je tam pokoj a porodní sál hned vedle.
Pokud si v BV nedáš nadstandard, tak může být otec i v hekárně, ale jen když tam není další maminka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3105
12.4.10 17:31

Ahojky,
také jsem rodila v Hradci a manžel směl být přítomen jen na porodním sále, ani u příjmu (vyplňování informací o zdravotním stavu atd.) nebyl. Na hekárně jsem ani nebyla, takže po přípravě šel hned se mnou na porodní box. Bylo příjemné ho tam mít, chodil se mnou i na wc, abych někde neupadla, pomáhal na porodním boxu třeba při ulevování na míči. Po porodu jsem hodně uvítala, že mohl se mnou do sprchy, dost se mi motala hlava.

Ještě jsem se chtěla zeptat maminek, co byly na hekárně. Za jakých okolností dají mamču na hekárnu a do kdy (do jaké fáze porodu) na ní je? Musím říct, že by mi tam manža asi dost chyběl, dost mi pomáhalo to, že byl se mnou a rozptyloval mě povídáním, tudíž jsem se tolik nemusela soustředit na své „utrpení“ :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10652
12.4.10 17:46

to u nás (ústí nad orlicí) byl přítel se mnou od začátku vyplňování papírů,příprava,holení,zavádění cévky atd. až do doby kdy mě vezli na sál (syn se narodil akutní SC) a pak se mnou byl na pooperační pokoji s přestávkama skoro celý den.takže porod si sice neužil ale tu hrůzu předtím jo :))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16291
12.4.10 17:48

Lado, ta příprava je hekárna, ne? Jak tě strčí do toho pokojíku zeleného nebo co to má za barvu, je tam sprcha, WC, lehátko, tam dávají i klystýr a holí… Alespoň mi to tak přišlo, pak se jde rovnou na sál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
FloraBolger
12.4.10 17:51

Ahojky - já rodila ve Zlíně a partner tam byl od začátku. Teda s výjimkou klystýru (oholená jsem byla). Samozřejmě byla výhoda, že ve Zlíně mají uzavřené porodní boxy a na hekárně jsem nebyla. Porod mi vyvolávali, začali cca v 10 hodin, partner přijel v 11 a od té doby byl se mnou. Malý se narodil ve 20:21. Nemůžu si to vynachválit…psychicky to pomohlo neuvěřitelně. Celou dobu jsem musela chodit (malý nesestupoval), tak jsem se aspoň měla v kontrakci o koho opřít. Masáže (nebo jakékoli sahání na mě) jsem nesnesla, takže prostě „jen“ byl se mnou. Při tlačení mě podpíral, dával mi kyslíkovou masku a pak přestříhl pupeční šňůru. Očištění miminka probíhalo skoro vedle porodního lůžka, takže v poho. Při šití byl taky, ale naštěstí nebylo bolestivé, tak jsme to ani moc neprožívali. Ve finále se mnou byl prakticky až do propuštění z porodního boxu 2,5 hodin po porodu :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
3141
12.4.10 17:51

Copak v Hradci je nějaká hekárna??? Rodila jsem tam 2×, pokaždé od rána do večera a pokaždé jsem „hekala“ na tom samém pokoji, co jsem pak rodila. Dokonce tuším, že i při prohlídce porodnice mi sestřička žádnou hekárnu neukazovala :think:

Manžel byl se mnou pořád, jen na přijmu a během klystýru ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
12.4.10 17:53

Lado, já byla na hekárně u prvního porodu, protože mi odtekla plodová voda, ale kontrakce se nedostavily. Oficiálně se ta místnost jmenuje čekatelský pokoj, což podle mě vystihuje přesně to, k čemu je určená. Aspoň pro mě to byla čekárna na kontrakce :mrgreen: . Ale byla jsem na tom ještě dobře - přišla jsem tam jako poslední (myslím že to byl 4lůžák) a odcházela jako první asi po 4h. Byla tam i maminka, která tam byla druhý nebo dokonce třetí den. Myslím, že tam nechávají rodičky, kterým se porod nerozjel, ale předpokládá se, že by mohl každou chvíli. Asi hlavně po předčasném odtoku plodové vody (tj když odteče nejdřív plodovka a kontrakce zatím nejsou).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
12.4.10 17:53

Ahoj
tak u nas(Vitkovice) byt tatka se mnou od zacatku az do konce.
Samo na prijmu kde me prijimal doktor cekal venku ale pak byl celou dobu se mnou az do narozeni dcerky.Zustal az do vecera kdy me museli uspat a presit.
Na klystyr zustat mohl ale odjel pro snidani :wink:,kdyz jsem sedela na zachode tak uz tam byl

Příspěvek upraven 12.04.10 v 17:59

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10378
12.4.10 17:54

Lado,mě dali na hekárnu po přijetí,protože jsem ještě neměla bolesti a na sál jsem šla,když jsem byla na 7 cm otevřená.Rodila jsem taky v Hradci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4132
12.4.10 17:55

Já rodila v Podolí a partner asistoval u všeho mimo příjmu. :mrgreen: :mrgreen: A moc moc mi to pomohlo. Nedovedu si představit, že bych ho neměla byť jen pár minut u sebe. I na klystýr jsem ho neposlala pryč :oops: :oops: a když jsem pak seděla na záchodě, povídali jsme si přes dveře! :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama