Poradna pro látkování a látkové pleny
Miloslava Ščerbová
Mám krásně spavého chlapečka, 5 měs. A přece každé ráno jsem jako zombík. Používáme Babylove nature. PROTÉKAJÍ. Teď po druhé za tuto noc, durch všecko mokré, a do rána se vsadím, že zas. Moje nervy.
Nemáte prosím někdo tip na plenky pro citlivou alergickou pokožku? Prodyšné, neparfémované? Tyhle jsou úžasné, přes den to jakž takž jde, i tak občas protečou, ale ta noc
a to má o číslo větší, jeho velikost úplná katastrofa. Ach jo, už to je takhle pěkných pár dnů, ale měla jsem nechuť experimentovat s jinou značkou, ale tohle už se nedá
a to měním co dvě hoďky. Jak je naboku a kojí se, pustí to a plenka to ani nesaje a vše vyteče pryč.
Takový hodně papírový, i když trdý, jsou ty obyčejný z Alberta. ale musíš vyzkoušet, každýmu dítku sedne něcco jinýho. nebo ty látkovky. hezky savou, bambusovou třeba, aby měla dotyovou vrstvu fleece, to je pak prdelka hezky v suchu.
Používala jsem pampers active - dají se sehnat jednou za čas v akci za slušný peníz a když se mi začala dcera pročůravat v noci dala jsem na noc prostě větší velikost plíny. většinou jsem tím problém zas na nějaký čas vyřešila.
Už je to tu opět…
Látkovky jsem nadšeně nakoupila a jeden čas používala. Nedělá mu dobře, že se máchá přímo v mokru, e,kzém. Přes den ho hodně větrám bez pleny a pak i látkovku dám, ale to uplně nesnáší, tu častou manipulaci, musím i při mini učúrnutí měnit. Pracím práškem to asi není. Látkovky bohužel nejsou pro nás.
My tedy mame latkove pleny, pouzivam do nich jeste separacni plenu ale, ze bychom se machali v mokru… To tedy ne
Naopak mi pripada, ze je ve vlhku mene jak v papirove ![]()
Na noc ted davame bile Pampersky a jo, stalo jednou, ze protekly ale jinak jsou to dobre pleny. Urcite bych je na tvem miste zkusila ![]()
@kuchle
ty mě též napadly. Malý měl též ekzém, jak píše zakladatelka, a ty jediné snesl.
U plenek jsem se vždy řídil a spodní váhovou hranicí - například když byly od 8 - 12 kg, fungovaly pro dítě kolem 8 kg. Jakmile mi protékaly, stačilo začít používat větší. Tak jestli dítěti tyto vyhovují, kup ještě větší. Sázím na to, že protékat nebudou.
@chuanita Happy bella - jsou snad jako jedny zmala bez parfemu a vydrziii. Todle musí být na palici, take bych se vztekla ![]()
@chuanita Naty, jsou dražší, taky eko a co vydrží je neuvěřitelné. Babylove Nature taky protekly. Pak plenky Nappy, ty jsou takové obyčejné, tuhé, ale nadávám si, že jsem na ně nenarazila dřív, nesmrdí a jsou hrozně fajn.
Taky jsem je používala, jediné pleny, co malá snesla. Sem tam protekla, ale poměrně dost vzácně, jinak ne. Já je tedy kupovala v Německu, kvalita a cena jinde. nemáš možnost do DM do Německa?
Já jsem v rámci léčení opruzenin zkusila Bella happy. Neprotekly. Ale Teda prebalovala jsem furt, 70 ks spotrebovano ani ne za 5 dni.
To je jak u nas… malej taky ze vseho opruzenej a do toho se nustale procuraval v noci, chapu te…
Zkousela jsem ruzne znacky a ruzne velikosti… U nas castecne zabraly bile pampers (paradox, mne prisly hrozne smradlave a tvrde, ale vice vydrzely a maly se v nich neprudil), spise vetsi velikost a peclive na noc pritahovat… nebylo to stopro, ale bylo to lepsi ![]()
Syn alergik - nám nejlépe sedly pleny z tesca ty zelene. Jsou ne parfémované a snad nikdy neprotekly. Vydrží krásně celou noc. ![]()