Poradna pro látkování a látkové pleny
Miloslava Ščerbová
Ahoj maminky, chtěla bych se s vámi poradit ohledně plen, které vydrží déle suché - jedná se mi o to, že naše malá má teď docela opruzenou prdelku, tak jsem si myslela, že bych pořídila na noc nějaké lepší plenky, protože v noci přece jen je v té plínce déle, než přes den… Případně jestli máte nějaký tip, jak ji toho opruzení co nejdříve zbavit??
Děkuju
Mi se osvědčil bepanthen. Plenky mám first quality a přes den ji má tak 3 hodky někdy přebaluju dřív když slyším nebo cítím, že se pokadil a v noci těch 7 hodin jak spí a opruzený není ![]()
@Klanel Kolik dceři je? Nejlepší je nechat větrat úplně bez plíny, když to jde…
Dcera mi krom opruzování z vlhkosti reagovala i na něco v plenkách, naštěstí jsem byla rozhodnutá kombinovat s látkovkama, takže jsem měla vše nakoupeno a problém to nebyl. Ale když jsem chtěla jednorázovky, musela jsem kupovat jedině ty eko, i když jsou méně savé ![]()
Jinak ze všech možných mastiček malé na opruzeniny nakonec nejlíp zabírá Vitella se zinkem, doporučil mi ji pediatr, když byl malé asi měsíc a už jsem si nevěděla rady. Používám doteď, když vím, že bude mít plínu delší dobu, pořádně pod plínu namažu, jinak se mi i v necelých dvou letech zvládne parádně oprudit ![]()
Hlavne vubec nepouzivej vlhcene ubrousky, vzdy jen po stolici oplachni cistou vodou a pri kazdem prebaleni nech aspon 5 minut vetrat. Plenky na opruzeni jsou nejlepsi latkove a casto prebalovat.
@Klanel pomáhá hlavně větrat mazat silnou vrstvu např Sudocremu dvakrát denně máznout Imazol plus často přebalovat na noc se mi osvědčili Pampers premium care taky omývat černým čajem pomáhá. A vyhoď vlhčené ubrousky používej perlan a čistou vodu. Diskuzí na tohle téma je tu dost.
@Adelka951 Pravda, ubrousky taky vadily. Dobrou zkušenost mám s ubrousky pro alergiky, jsou dražší, ale při občasném použití na cestách se to dalo. V domácích podmínkách ale jedině opláchnout vodou a dočistit vatovým tamponem namočeným v olejíčku.
@Klanel davam na noc pampers premium care a vydrzi tech 12 hod v pohode. Používám vlhceny ubrousky a obcas je opruzenej, to me nenapadlo, ze z toho… ![]()
EDIT: jo a mazem sudocrem, imazol nebo pythiol (podle toho, co mam doma).
Nejlepší jsou zelené pampers, od vel.3 srovnatelné s bílými. nepoužívat ubrousky a na prcku Sudocrem.
Oplachovat prdelku heřmánkovým čajem nebo černým, výborný je imazol když už je zadeček hodně opruzený. Jinak kolik je miminku? Mojí dceři se vždy oprudil zadeček a do týdne vylezl zoubek. Plinky jsme používali pemprsky(ty oranžové jí vadily).
Vlhčené ubrousky používám jenom když se pokadí, zadek mažu váženou dětskou mastí s rybím tukem z lékárny, je fakt nejlepší. Na noc dávám bílé pampersky, vydrží suché do rána, i když už váží tak kilo ![]()
Tak na opruzenou prdelku nepoužívat vlhčené ubrousky, ale jen voda a zase voda
na opruzeniny pomáhá větrat a Rybilka, což jsem nesnášela já
event. Sudocrem nebo Bepanthen
já nemůžu pochválit zelený Pampers - pořídila jsem je v domění, že na noc budou nejlepší a prdlajs, malá byla na něco v nich háklivá a za tři noci zadek v jednom ohni, tak jsme je věnovali kamarádce a vrátili se k Bella Happy, které byly vždy OK
na opruzeniny ještě taky zabralo koupání v černým čaji
@Klanel zadecek potirat cernym cajem. Pleny bud Dada nebo latkovky…
Já jsem spokojená se zelenými pempers a na opruzeniny boduje bepanthen. Když už se dcera oprudí, tak do 3 dnů má zadek zhojeny. Místo ubrousků jsme používali Medvídka (buď naredit do spreje nebo do mysticky), ubrousky co k tomu jsou se dají prát v pračce i na vyvarku.