Reklama

Učení na zkoušku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.17 05:25
učení na zkoušku

Ahoj holky, je možné, že se poctivě učím 14 dní na zkoušku a absolutně si nic nemůžu vybavit? Teď poslední 2 dny, když si to čtu, tak je to jak když to vidím úplně poprvé. Zítra mám zkoušku a myslím, že si tam udělám akorát pěknou ostudu. Je možné, že když jsem byla 6 let jenom doma, že mi mozek zakrněl a nechce přijmout nové informace :,(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

luccifera
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 13.02.17 06:26

Ahoj, mozek se trénovat taky musí. Ale tyhle pocity věrně znám. Škola mě bavila, učila jsem se ráda a celkem snadno. Pak jsem před státnicema vypadla do zahraničí a po návratu měla několik měsícu na dopsání diplomky a státnice a byla jsem jak vygumovaná. Učila jsem se otázku, ráno vstala, že si to zopakuju a jako bych to viděla poprvé. Nakonec jsem to dala, ale jela jsem tam se slzamana krajíčku. Prostě semozek trénovat musí… :roll:

Heivka
Závislačka 2969 příspěvků 13.02.17 06:29

Z vlastních zkušeností, během 14 dnů si informace nenacpete do dlouhodobé paměti. Pokud se učíte na zkoušku na poslední chvíli (tj. na přípravu si necháte méně než měsíc) tak nejlepší způsob je psát si látku pořád dokola, já se takhle učila na zkoušku z managementu, v podstatě jsem během tří týdnů asi šesktrát opsala skripta, zkoušku jsem udělala a do týdne se to z hlavy vykouřilo. Nejlepší je (jak všichni ví, ale nikdo to nedělá) se učit během celého semestru průběžně. A taky závisí jaký předmět to je, jestli zo je hromada faktů (třeba dějepis, hospodářský zeměpis, management, marketing…) Nebo je to logicky navazující předmět na předešlé učivo základní a střední školy (matematika, fyzika, chemie…) u toho prvního je šance, že se to vybaví, u toho druhého, pokud není pořádný základ, tak moc šancí na úspěch není (manžel dneska dělá zkoušku z matiky, už skoro půl roku mu sem chodí doučovatel na matiku na dvě až osm hodin za víkend, někteří jeho spolužáci s učením začali před dvěma týdny a úspěšnost u zkoušky je zatím 25% - zbývají poslední tři termíny, z čehož dva jsou dobrá vůle vyučujcího a proběhnou v LS). Držím palce a ať se vám to při zkoušce vybaví - na některé lidi tak stres působí, vybaví si i věci, co sy mysleli, že nikdy nevěděli.

terrka83
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 13.02.17 06:38

Záleží hodně na tom, jak se učíš. Já k tomu vždy potřebovala absolutní klid. Pokud jsem u toho měla jakékoliv rozptýlení např. zapnutá televize, i když potichu, nebo manžel chodící po bytě, apod. mohla jsem se učit x hodin a stejně z toho nic nebylo. Učila jsem se vždy v noci, kdy bylo naprosté ticho, nebo dopoledne, když byl manžel v práci. Taky bylo pro mě hodně důležité že to, co jsem se přes den, večer nebo v noci naučila, tak ráno jak jsem se probudila, tak si to znova zopakovat. Poté, co mozek přes noc vypl, tak se mi to tam tím raním zopakováním hluboko zapsalo. Když jsem si to jen „četla“, tak z toho nikdy nic nebylo. Já se musím učit tak, že přečtu odstavec, a pak ho opakuju tak dlouho, dokud z něho neřeknu bez dívání vše podstatné. Pak přidám další, další, ale opakuju vždy i ty předchozí. Taky mi pomáhalo u učení chodit po místnosti a říkat si to nahlas. Jinak si myslím, že mozek zakrnět úplně nemůže, procvičuješ ho každodenně, takže pokud se ti kdysi učilo v pohodě, mělo by to jít zase tak. Možná s věkem se to trochu snižuje, ale předpokládám, že 60 ti není.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.17 06:44

Já se učím na služební zkoušku do práce, dozvěděla jsem se to 19.1. než jsem sehnala všechny potřebné materiály tak bylo 24. Chodím do práce na 12, nastoupila jsem teď 10.1. po 6 letech na rodičovské, na učení doma moc klid nemám, navíc děti poslední 3 týdny nemocné. Doufám, že mě zkoušející zítra podrží, jinak vážně nevím, už jsem z toho tak vystresovaná, že lítám jen na záchod a klepu se jak ratlík, je mi šílená zima. Za chvilku jedu s prckem na kontrolu k doktorovi, tak doufám, že tam dlouho nezkejsneme abych si to mohla všechno alespoň ještě přečíst :,(

Tarjei
Závislačka 3786 příspěvků 13.02.17 06:48

Dejchej, stesti preje odvaznym. A odvaha neni nebat se, odvaha je jit dal i kdyz je clovek strachy podelanej az za usima :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.17 06:50

A kdy myslíte, že je lepší se nechat vyzkoušet? za začátku, uprostřed nebo až na konci?

silvie1978
Kecalka 312 příspěvků 13.02.17 06:56

Minulý týden jsem dělala mgr státnice a měla jsem stejné pocity. Po měsíci učení jsem měla v hlavě prázdno, aspoň jsem si to myslela. Ale u zkoušky se mi to postupně vybavilo.

Katerina000
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 13.02.17 06:59
@Anonymní píše:
A kdy myslíte, že je lepší se nechat vyzkoušet? za začátku, uprostřed nebo až na konci?

Jdi první a máš klid. Zkrátíš si tím trápení.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.17 07:17

Holky děkuji, zítra to zkusím, snad budu mít štěstí na otázku a na něco si vzpomenu, zkusím jít mezi prvníma ať to tam se mnou nesekne :hug: :hug: :hug: :hug:

Maden
Zasloužilá kecalka 941 příspěvků 13.02.17 08:49

Záleží na tom, jak moc se ucis :mrgreen: Ja se učila v prvním kole základ - 5-10 důležitých věci k otázce. Ty jsem si podtrhla a v druhem kole jsem těch 5-10 důležitých informaci rozšířila. Nikdy jsem neuměla vše. Ale ono se to pak tak nějak propojilo.

Svět patří těm, kteří se neposerou :mrgreen: Držím pesti. :palec:

zvidavajanca
Závislačka 3715 příspěvků 13.02.17 09:10
@Anonymní píše:
Je možné, že když jsem byla 6 let jenom doma, že mi mozek zakrněl a nechce přijmout nové informace :,(

Ano je, co se k nám do práce vrací z MD/RD, tak jsou jak pitomý. Kdbyy teď šly k výběrku, tka ho nedaj. A to neřeším první dny, kdy se zase rozkoukávaj, ale třeba po několik měsících se stále chodí ptát na základní věci, často i opakovaně.

Pokud ses dělší dobu nic neučila, nic nedělala hlavou, tak to prostě tak může být. Nebo se prostě jen neumíš učit,

reinkarnace
Závislačka 4470 příspěvků 13.02.17 09:50

Ano, šest let být mimo je dlouhá doba…nicméně je to hodně o štěstí a polovina z toho je divadlo: čili jak jsi přesvědčivá herečka…tak tfuj tfuj, a nedej na sobě nic znát ;)

Jana206
Nadpozemská drbna 26293 příspěvků 13.02.17 11:11

Podle mě určitou roli hraje tréma. A mít pocit „vykradeného mozku“ těsně před zkouškou je taky normální. Nic to nemusí znamenat.
Jak se učit, na to si musí přijít každý sám. U některých otázek, kde se dá krásně mluvit, lze spoléhat na krátkodobou paměť, složité definice je nejlépe uložit do dlouhodobé paměti. TAky záleží, jaký je objem učiva na zkoušku, kolik má kdo času a jestli ta určitá otázka je pro mě do budoucna důležitá - jestli ji použiji na přijímačkách jinam nebo v praxi nebo jestli je možno vytěsnit z paměti.

Držím pěsti :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.17 12:35

Já právě většinu věcí z toho nepotřebuji, protože to není náplň mé práce a o některým věcem vůbec nerozumím. Pustím dětem pohádku a zalezu se ještě učit a zítra děj se vůle boží :(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama