Studium po 26 letech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

DenisaSvecova
Kecalka 136 příspěvků 08.02.17 14:29
Studium po 26 letech

Ahoj lidi mam takovou prosbu ohledně studia. Plánuji, dodělat si maturitu. Je to dálková soukromá střední škola, ale o co jde..
Jde o to že ve 4 ročníku by mi bylo 27 let a vím, že studium je do 26 let zdarma pak jak to je? Jak a kolik se za studium po 26 letech platí? :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

terrka83
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 08.02.17 14:32

Pokud to bude dálková soukromá, tak snad budeš platit školné, ne? Jinak nic.

jahuhudka
Extra třída :D 10973 příspěvků 08.02.17 14:33

Soukromou musis platit vzdycky ne? Je jedno kolik ti je

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2323 příspěvků 08.02.17 14:34

Soukromě vždy, pokud je mi známo. Je jedno jestli ti je 20 nebo 40.

mazlík.čtyřnohý
Kelišová 5752 příspěvků 08.02.17 14:34

Pak nic, pokud je to státní tak snad něco jo, to ti poví na studijním. Jinak soukromá - platí se stejně jak za prezenční studium - možná i něco víc. Jinak přítel si platil zdravotní, když byl student do 29 ale to měl přezenčně doktorantské.

DenisaSvecova
Kecalka 136 příspěvků 08.02.17 14:37

Jasně, soukromá se platí tak či tak. To mi je jasné. Jen mě zajímalo, jestli se neplatí nad 26 let ještě něco mimo, za to že chci studovat :think:

terrka83
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 08.02.17 14:39
@DenisaSvecova píše:
Ahoj lidi mam takovou prosbu ohledně studia. Plánuji, dodělat si maturitu. Je to dálková soukromá střední škola, ale o co jde..
Jde o to že ve 4 ročníku by mi bylo 27 let a vím, že studium je do 26 let zdarma pak jak to je? Jak a kolik se za studium po 26 letech platí? :nevim:

To podle mě není pravda, to o těch 26 letech. Já studovala dálkově i po 26 letech a to na soukromé a pak i na státní, a nic jsem ani na té státní neplatila. Platíš jen, pokud přesáhneš standartní dobu studia + 1rok

DenisaSvecova
Kecalka 136 příspěvků 08.02.17 14:40

@hudečice Zdr a soc mi plati zamestnavatel tohle ma byt čtyřletý dálkové studium každou sobotu :) :) :)

DenisaSvecova
Kecalka 136 příspěvků 08.02.17 14:43

@terrka83 Pravda, nepravda proto se ptám, pamatuju starý časy ve škole kde nám cpali do hlavy, že studium do 26 let je zdarma, dospělí si studiu po 26 letech musí platit :roll:
tohle je mimo mě a nevím jak se věci změnily ze školy jsem nějaký ty roky pryč

terrka83
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 08.02.17 14:54
@DenisaSvecova píše:
@terrka83 Pravda, nepravda proto se ptám, pamatuju starý časy ve škole kde nám cpali do hlavy, že studium do 26 let je zdarma, dospělí si studiu po 26 letech musí platit :roll:
tohle je mimo mě a nevím jak se věci změnily ze školy jsem nějaký ty roky pryč

Buď v klidu, nic mimo školné platit nemusíš :D. Akorát už si neodečteš v ročním vyúčtování daně odpočet na studenta, který si jinak u studia, když pracuješ, odečíst můžeš právě do těch 26 let, pokud si to pamatuju dobře, jinak se ti nemění vůbec nic :D

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.17 14:59
@DenisaSvecova píše:

bylo to vždy tak, že studuješ zdarma, ale už nejsi student, nikdo za tebe neplatí zdravotní, nemáš žádné výhody atd

Malaga
Generální žvanilka 24684 příspěvků 08.02.17 15:16
@DenisaSvecova píše:

to se vztahuje na zdravotko…do 26 let při standardní délce studia hradí stát…

epsice
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 08.02.17 15:22

@DenisaSvecova platíš jen zdravotko. a pokud chodíš už do práce tak neřešíš nic :-)

DenisaSvecova
Kecalka 136 příspěvků 08.02.17 15:30

Super lidičky děkuji Vám za radu to jsem potřebovala slyšet :potlesk: :think: :lol:

Ou
Kelišová 5168 příspěvků 08.02.17 16:32

Pokud budete studovat státní školu, tak nic platit nebudete. Jen tedy pokud byste byla denní studentkou a chtěla aby za vás tedy stát platil zdravotní a sociální pojištění, tak tato podpora skončí ve 26 letech.

Pokud budete studovat dálkově, tak se s věkem nic nemění, protože za vás stejně stát nic neplatí a musíte tedy pracovat a nebo to řešit jako samoplátce.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Súdánec nabídl dceru na Facebooku. Dostal za ni 500 krav, tři auta a čtvrt milionu

K naprosto šokující události, která připomíná středověký obchod s otroky,... číst dále >

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >