Reklama

VŠB - individiuální studijní plán

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lutadyjen
Povídálka 46 příspěvků 07.02.17 10:44
VŠB - individiuální studijní plán

Ahoj, nestuduje tady některá z maminek Vysokou školu báňskou - Ekf, pomocí individuálního studijního plánu, nebo nevíte o někom kdo tak studuje? Zajímá mě, jak se řeší povinné cvičení, ale hlavně jak Vám to vychází s dojížděním, kolikrát za měsíc, mimo zkouškové? Moje maximální hranice je bohužel tak 2× do měsíce.. Tak než si dám přihlášku a požádám o ISP, tak chci vědět jestli to vůbec jde, tak,,málo" dojíždět. Obor o který mám zájem, je pouze prezenčně, bydlím v jiném městě a mám malé dítě, přímo ze školy mi napsali, že si o ISP mohu požádat, ale nepochopila jsem nějak nic víc.. :-) Popřípadě, kdyby měl někdo zkušenosti se SLU v Karviné - Mám zájem o Účetnictví a daně - na obou vysokých. Mockrát děkuji za odpovědi! :-)

Reklama

Reakce:

Petulda269
Kecalka 189 příspěvků 07.02.17 11:10

Já jsem studovala Účetnictví a daně na báňské prezenčně, takže s ISP moc neporadím. Ale musím říct, že si nedovedu představit, že bych zrovna tenhle obor zvládla bez pravidelných cvičení. Říká se, že je to jeden z nejtěžších oborů na fakultě a ty cvika určitě bodnou, zvláště co se daní týče - probírají se různé daňové případy a to ze zákonů prostě nevyčteš nebo taková Matematika v ekonomii, Statistika… Je rozdíl, když ti to někdo vysvětluje nebo se to musíš našprtat ze skript a dalších materiálů… A myslím, že dojíždění 2 x do měsíce je nereálné, to mi spíš přijde jako dálkové studium než ISP.

Lutadyjen
Povídálka 46 příspěvků 07.02.17 20:33

A muzu se zeptat jak casto ty cviceni jsou? Jako muzu jit na Opf v Karvine, ale nejak se mi tam nechce, vic se mi libi ta banska.. :) Cely den o tom premyslim, mluvila jsem o tom s pritelem, klidne bych zvladla dojizdet I 4× mesicne, jestli by to pomohlo? Studuji distancne obchodni akademii a vyhovuje mi samostudium..Take jedne kamaradka tam pujde do prvniho rocniku, takze by to bylo o trosku jednodussi. Porad se nemuzu rozhodnout, jestli se vice snazit, dojizdet na Vsb nebo jit do Karvine a tam bych teprve videla, ale moc si ji studenti nechvali. :think:

Petulda269
Kecalka 189 příspěvků 09.02.17 09:33

Tak většina cvičení je každý týden a některá jednou za 14 dní. Navíc je několik studijních skupin (tříd), takže cvičení z daného předmětu je v několika různých termínech během týdne, takže by sis to po domluvě snad mohla poskládat co nejideálněji. A pokud by kamarádka studovala prezenčně, tak by to bylo super, protože by ti mohla pomoct ;) Když má člověk ISP tak je nevýhoda, že si třeba průběžně shání materiály, ale vrhne se na ně až při zkouškovém a to je pak docela masakr. Ale když jsi na samostudium zvyklá, tak máš určitě lepší sebekázeň :D

Lutadyjen
Povídálka 46 příspěvků 09.02.17 09:55

Sebekazeň no.. :D Vždycky se nějak dotlacim..:-) No asi to nějak zvladnu, snad, přinejhorším vždycky můžu přejít do té Karviné, kam se mi zatím moc nechce. :-) Můžu se ještě zeptat, jak bys řekla, že je studium náročné? :roll: Tak mockrát děkuji! :) :-)

Petulda269
Kecalka 189 příspěvků 09.02.17 13:41

To je otázka za všechny peníze :mrgreen: Noo, tak řekněme, že na střední jsem patřila k těm lepším a několik zkoušek jsem dělala napodruhé, pár i napotřetí… Kámoška, která byla na střední lepší průměr bohužel ve třeťáku kvůli jednomu předmětu skončila… Tenhle obor + Právo v eko. prý patří k nejtěžším na fakultě (což jsem nevěděla, když jsem si ho vybírala :lol: ) A hlavně je to kopa teorie. Když si vezmeš třeba účetnictví na obchodce, tak to je vlastně samá praxe, když to jednou pochopíš, tak je to pohodička, ale na výšce je většina předmětů spíše o našprtání :roll:

Lutadyjen
Povídálka 46 příspěvků 09.02.17 14:39

Ahaa, no to já sem se vždycky spíš spokojila s tím průměrem.. :think: Já jsem si zkoušela projít jiné obory a snad jen management byl trošku i do účetnictví..No přinejhorsim by mělo jít na něj přejít? :D

luccifera
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 09.02.17 14:48

Všechny takové otázky je nejlepší řešit přímo na studijním, případně se nechat odkázat na garanta oboru - ten by měl vědět, jak jsou náročné cvika a jak je to s povinnou docházkou apod. Taky jak je to se schvalováním plánů. U nás na PřF se to nedělalo - holky co otěhotněly přerušovaly, protože by cvičení nesplnily. Naopak na právnické fakultě zase běžně individuál lidi měli. Ale to uvádím za Univerzitu Palackého.

Petulda269
Kecalka 189 příspěvků 09.02.17 14:49

Tak není řečeno, že průměrní (ježíš, to zní blbě) to nezvládnou ;) Jenom se třeba trochu víc nadřeš no… Ale prvák je vlastně mix úplně všech studentů, na jednotlivé obory jsme se rozhodili až od druháku. Jinak v managementu možná účto je, ale asi ne v takovém rozsahu. My jsme pak měli předměty jako účetnictví bank, pojišťoven nebo neziskových organizací…

Lutadyjen
Povídálka 46 příspěvků 09.02.17 14:59

Jojo, právě co sem se tak dívala, by mě tohle asi bavilo nejvíc.. :) Takže všude bych se musela na něco učit, tak to aspoň zkusím. :). Ale jinak si měla ze školy dobrý pocit nee?

Lutadyjen
Povídálka 46 příspěvků 10.02.17 11:55
@luccifera píše:
Všechny takové otázky je nejlepší řešit přímo na studijním, případně se nechat odkázat na garanta oboru - ten by měl vědět, jak jsou náročné cvika a jak je to s povinnou docházkou apod. Taky jak je to se schvalováním plánů. U nás na PřF se to nedělalo - holky co otěhotněly přerušovaly, protože by cvičení nesplnily. Naopak na právnické fakultě zase běžně individuál lidi měli. Ale to uvádím za Univerzitu Palackého.

Mě by ani nenapadlo o ISP žádat, ptala jsem se na kombinované studium na studijním, paní Hakalova mi sdělila, že mají již jen prezenční studium at si zažádám o individual, že mi ho dají..ptala jsem se na všechno možné, psala email i pár garantum oboru, jeden odepsal, že mi dá náhradní úkoly, že se to skloubit da..zbytek garantu vč. na studijním mi tak nějak řekli, že se na všem domluvíme až na začátku semestru..Ze zatím neví jak to bude vycházet atd. atd… Tak jsem se bála, že to pak nějak ve zbytku předmětů nepujde a tak. :)

luccifera
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 10.02.17 12:03

@Lutadyjen nikdy jsem se nesetkala s hazenim klacku pod nohy, ale samozrejme to muze byt. Ovšem skoly mají peníze za studenty a to od druhého rocniku (tak to dřív aspoň bylo) a je v jejich zajmu, když ma student snahu, vyjit mu co nejvíce vstric:) drzim palce, aby to vyslo

Lutadyjen
Povídálka 46 příspěvků 10.02.17 12:50
@luccifera píše:
@Lutadyjen nikdy jsem se nesetkala s hazenim klacku pod nohy, ale samozrejme to muze byt. Ovšem skoly mají peníze za studenty a to od druhého rocniku (tak to dřív aspoň bylo) a je v jejich zajmu, když ma student snahu, vyjit mu co nejvíce vstric:) drzim palce, aby to vyslo

Jo jo, tak mockrát děkuji. 8)

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsi tlustá a zemřeš, vzkazuje morbidně obézní modelce známý novinář a porotce

Americkou XXXL modelku Tess Holliday už podruhé v uplynulých týdnech... číst dále >

V Německu huj, v Česku fuj: EU se loudá s nápravou dvojí kvality (nejen) potravin

Češi zase dělají nálety na německé supermarkety a diskonty. Situace, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama