úchylka na prsa - 3 leté dítě :-(

4035
30.5.08 13:43

úchylka na prsa - 3 leté dítě :-(

Když se tu řeší to odstavování šílených závisláků, ráda bych tedy do samostatné diskuze vznesla něco, co mě trápí a v diskuzích a mých příspěvcích zapadá…
Odstavila jsem pozdě, ve 2,5 letech a jen díky tomu, že mě díky těhotenství opouštělo (KONEČNĚ!!!) mlíko a prsa bolely tak, že jsem nesnesla ani dotek, sání bylo jako řezání nožem, prostě odstav nebyl hezký ani pro mě, když mě vzteky tekly slzy ani pro dítě… Nikdy víc. No nic, vím, že jsem udělala jednu velkou chybu, nebyla důslednější a neodstavila v ten ideální čas tedy v rozmezí 6-12 měsíců věku. Gynekolog mi prášky na zastavení laktace nanapsal, ač jsem ho 2× prosila, ještě mě vystavoval pomalu medaili za dvouleté kojení, manžel nebyl ochotný strávit týden prořvaných nocí a já neměla tu odvahu se na všechno vykašlat a odjet někam na týden i přes nevůli okolí…
Podotýkám, že jsem kojila celkem ráda, kvůli dítěti, mě samotné to nepřinášelo většinou příliš dobrého. Zkraje mi trvalo 3 měsíce, než přestaly bolet bradavky, do půl roka 2× zánět a v roce zánět třetí. A obrovská únava, která se nedá popsat, co jen jsem oběhala doktorů a bylinkářů, ale trapně se vzdát kojení nechtěla…A vlastně ne moc ráda teď vzpomínám na ten pocit „mlíkárny“, i když ano, nějaký souznění a pýcha na sounáležitost s miminkem taky proběhla…

Po odstavení to vypadalo dobře, syn občas o prsa projevil zájem, jen jako „mlíčka, mlíčka a mám je rád“… Ale poslední týdny se mění v peklo. Zničehonic mě začal štípat, mačkat, mlátit, valchovat se po nich, prostě v době, kdy mám prsa oteklý pomalu končícím těhotenstvím to je bolestivý. A já k němu začínám pociťovat fakt odpor, odpor k prsům jako takovým, prostě hrůzný myšlenky. CHápejte, já se s ním nemůžu ani normálně pomazlit, protože mi začne čapat prsa. A někdy když je rozlítaný maximálně, tak třeba sedím na gauči, on ke mě přiběhne, zmáčkne mi prso a se smíchem letí dál… Mám chuť něco rozmlátit, nebo ho zabít. :twisted:
Vážně zvažuju, nepouštět se do dalšího kojení druhého dítěte a to nejen kvůli němu. Jsem už nějak unavená a chci prsa pro sebe, nechat je na pokoji a ne zas všude exhibovat s kojením, navíc si s hrůzou uvědomuju, že představa přisátýho dítěte mi je nepříjemná a vyvolává spíš agresivní pocity než něco libýho…
Tohle si musím vyřešit sama, jen bych ráda, aby mi zkušenější poradili, jak na ty útoky na prsa od syna - už si vážně nevím rady. Vysvětlovali jsme mu to s manželem snad 200×, 100× jsem to přešla bez komentáře, ač se zatnutými zuby, 50× dostal přes ruku a to pořádnou, v nejhorších chvílích se i přijde omluvit, že už bude na mlíčka hodnej, ale pak jde a za hodinu to zas udělá…
Podotýkám, že jinak s ním není problém, nepřijde mi jako nezvladatelný fracek, jinak dost chápe a poučí se, ale tohle je jako nějaký zkrat já nevím. Asi jsme oba zralý na psychologa…
NiKina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

141
30.5.08 13:56

Ahoj,

Já jsem Lukáše odstavila v 15m. dneska je mu 18m. Co si z kojení také „odnesl“ je hlazení prsou. Vždycky když je unavený, mrzutý, je vykolejený běží ke mně, strčí si paleček do pusy a druhou rukou mi hladí prsa. Dělá to i babičce. :) Abych řekla, mně to není nepříjemné, on opravdu jen hladí, jen mě děsí to co ty popisuješ, jestli až bude starší nezmění se hlazení ve štípání a mačkání :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5483
30.5.08 14:00

Nikino, já ohledně kojení a ostavení asi moc neporadím, ale dle mé zkušené kamarádky, co kojila skoro do 3 let a její syn dělal něco takového jako Tvůj…ona si přelepila bradavky náplastí a pak když přišel a majznul jí přes prsa, tak mu několikrát ukázala, že má teď „bebí“ a dělala, že brečí…párkrát udělala takovýhle divadýlko a lotr dal pokoj…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4035
30.5.08 14:17

Pavličko, no to jsem taky zkusila…nic… pohladí pofouká a za hodinu to udělá znova… taky jsem doufala, že zůstane jen u hezké vzpomínky a mazlení, ale :?
**JInak vypadla mi 4. možnost v hlasování:

• pozdě a lituji toho**
    N.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11103
30.5.08 14:22

Nikino, to je mi líto, že se to takhle opět zvrhlo. Radu nemám, ale bohužel jsme na tom obdobně. Naštěstí Honzík ale není agresivní, ví ovšem, že může „mlíčkům“ dělat pouze malá, malá anebo si na ně dát před spaním ruku. Nechceš taky zkusit něco podobného tj. nezakazovat je Mišákovi úplně, ale vysvětlit mu, že je může jenom pohladit? Já vím, že v tomto věku je to úchylné i tak, ale pokrok by to byl.

Navíc jsem asi měsíc před porodem začala Honzíkovi omýlat pořád dokola, že mlíčko od maminky je pro miminka, že on je veliký kluk, co papá banán, jogurt, mléko v krabičce, atd.

Co se týče kojení druhého syna. Ze začátku jsem si také říkala, jestli by sunar nebyl bezpečnější, ale nyní kojím ráda (jo jo, hormony jsou hormony).

Zdraví Inge sice stále kojící Honzíka, ale pouze ráno po spinkání

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4035
30.5.08 14:43

Inge, zdravím tě :wink: a je bezva, že to u vás dopadlo v dobrém a kojíš a máš hodné dítě, které má rádo prsa…
Já si nemyslím, že je jako nemá rád, jso uchvíle, kdy sám přijde hladit, ale i to je mi už nepříjemné, spíš to dělá z rošťárny, ač nevím, kde se v něm bere…
Už proto nemám nejmenší chuť tahat někdy prsa z trika za účelem kojení :oops:
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
30.5.08 14:49

NiKi je vidět, že tě to pořád moc a moc trápí a že se v tom pořád „plácáš“ .

Co říct- odstavila jsem včas a nelituju toho (resp. odstavila jsem, i když jsem nemusela. Lehce mě to mrzelo, ale nelitovala jsem toho a věděla jsem i přes občasné srdíčko, že o bylo správné…)

Nicméně napadá mě až teď p otéto diskusi - když mi odstavení odstartovalo deprese, ačkoliv odstavování probíhalo několik měsíců pozvolně, nenásilně a nebylo s ním žádný problém - jestli to přeci jen nebylo brzy, že by to byla reakce na brzké odstavení? Těžko říct. I kdybych mohla vrátit čas, zachovám se stejně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4035
30.5.08 15:10

Gábi, no trápí, neb se to nijak nelepší a leze mi to na nervy, fakt…myslela jsem, že je to jen přechodný období…

Myslím, že pokud by jsi to podruhé udělala stejně, nebylo brzy. Když už nic jinýho, dala jsi odpočinout svýmu tělu…
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12274
30.5.08 15:41

Niki, mně ty odpovědi přijdou nejednoznačný, ptž - co je pozdě? Já skončila se staršíma ve 2 letech a pozdě mi to nepřijde, přijde mi to akorát. Kde je pro společnost hranice, co je včas a co je pozdě?

Jinak tě chápu, ty pocity, aby konečně netahal za triko, nesápal se, nedrápal… (teď mám s malýma totéž, ale v zá:,–(ě mi to neva), navíc jsou kvůli těhu prsa hróozně citlivá, hormony s tebou asi mávaj, do toho většinou (aspoň u mně) pocity - budu mít ráda to druhý (třetí, další… :lol: ) stejně jako to předchozí? nebudu to předchozí šidit? atd. není to snadný, jedno s druhým. Čenda taky měl asi do 4 let potřebu prsa pohladit, občas už mi to taky nebylo extra příjemný, ale potřeboval prostě čas „dospět“ a pomalu se s nima rozloučit. Po porodu dvojčat jsem jim nabídla mlíčko - Anička jen při tom pomyšlení „fůůůj“ :lol: , Čenda ochutnal odstříkaný v hrnečku (k prsu nechtěla ani náhodou) „fůůůj“ :lol: Ve dvou a půl mi to ještě úchylný nepřijde, ale tyhle pocity jsou fakt individuální…

Pro tvýho prcka je to možná „muckadlo“, o kterým tuší, že teď bude patřit někomu jinýmu, malýmu vetřelcovi, tak co bych mu to nechával? Taky to nemají snadný, bobísci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11103
30.5.08 16:19
NiKina píše:
Inge, zdravím tě :wink: a je bezva, že to u vás dopadlo v dobrém a kojíš a máš hodné dítě, které má rádo prsa…
Já si nemyslím, že je jako nemá rád, jso uchvíle, kdy sám přijde hladit, ale i to je mi už nepříjemné, spíš to dělá z rošťárny, ač nevím, kde se v něm bere…
Už proto nemám nejmenší chuť tahat někdy prsa z trika za účelem kojení :oops:
NiKi

Honzik mel ale taky obdobi, kdy me do nich stipal, atd. Vzdy jsem mu hned ruku vyndala a rekla mu, ze muze delat jenom mala mala. On udelal mala mala. Kdyz zase stipnul, zopakovali jsme si to. Za cas stipat prestal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
30.5.08 17:47

Nikino, zas by byla skoda, kdybys kvuli tyhle zkusenosti zavrhla cely kojeni…tak proste koj, ale jen tak do pul roka, pak uz to stejne nema smysl (protilatky se pry uz netvorej v mliku), a pak hned zacni odvykat…
Teda, ale musi ti to ted bejt hrozne neprijemny, ty lumpaciny malyho…

• Nahlásit
  • Citovat
12274
30.5.08 18:02

Anonymní, odkud máš info, že od 2. půlroku se netvoří protilátky? Podle Mydlilové, Paulové a spol. (jejich publikace) chrání MM proti nemocem i po 1. roce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
30.5.08 19:19
NiKina píše:
Gábi, no trápí, neb se to nijak nelepší a leze mi to na nervy, fakt…myslela jsem, že je to jen přechodný období…Myslím, že pokud by jsi to podruhé udělala stejně, nebylo brzy. Když už nic jinýho, dala jsi odpočinout svýmu tělu…
NiKi

no původní plán předtěhu byl kojit, dokud neporostou zuby nebo do příkrmů a utnout to:D Pak jsem kojila. Řekla jsem si do roka, max do roka a půl:D Jenže jí pak začaly růst horní jedničky, pak ty další a to byl masakr. Nebyla jsem ochotná seobětovat, bolelo mě to moc. Tak jsem řekla šmitec. Vyhradila jsem vždy dávku, kterou nahradím mlíkem nebo jídlem a to prostě jsem jí nechala tak dlouho, dokud to nevypila. Nic jinýho nedostala. Párkrát řvala, ale pochopila. Začala jsem kolem 9měsíce. Venku jsem jí učila, že se kojí jen, když to byl dlouhý výlet a čas jídla, jinak jsem jí uplácela flaškou s vodou na napití, abych nekojila na ožádání:D

No, ale u Anety to vidím jinak. Sice okusuje (má to dané záklonem hlavy), ale …nevim, jak to říct, ale prostě to je moje miminečko:D (ale já vím, že jak půjdou ven zuby, bude vymalováno:D Ale narozdíl od Báry se zdá jako víc závislá - Bára byla schopná o dnarození pít ode mě i UM, tahle s tím měla sakra veliký problém, ani ho nechce)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
30.5.08 22:09

Já myslím, že je nesmysl tvrdit, že odstavit dítě ve dvou letech a i později, je špatně. Vítek se kojil dva a čtvrt roku a odstavování trvalo tak týden. Ödstavit jsem ho chtěla dřív a prostě se nedal. Taky jsem neměla sílu s ním bojovat a tatínek by asi byl velmi nervózní z plačícího dítka, tak jsme čekali, až to dítko zvládne samo.
Co se prsu týče, trvalo téměř rok, než mi přestal vadit dotyk na prsa. A pak se narodil Jonáš:-) Uvidíme, jak dlouho to bude trvat teď.
Ať to s malým rychle zvládnete a nenech si to líbit. Už je to rozumný kluk. Tak přeju, ať to co nejrychleji pochopí.

Ad protilátky v MM max do půl roku - to jsi vyčetla v nějaké chytré knížce? Promiň, ale tvrdíš blbosti:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48557
30.5.08 22:31

ahojky.neporadím,ale děsim se toho aby to u nás nedopadlo stejně,nemám srdce malího odstavit :cry:
a otázka je pro koho znamená brzy,včas a pozdě :lol:

protilátky v MM max do půl roku je nesmysl a ani to nedává smysl.Mléko je pořád stejné a protilátky jsou tam po celou dobu laktace

a zoubky máme už 4 a malej nekouše :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama