UCPANÝ MLÉKOVOD???

855
8.12.08 14:09

UCPANÝ MLÉKOVOD???

Ahoj holky,
mám dotaz na ty kojící maminky, které zažili nepříjemnost jako je ucpaný mlékovod. Jak to u nich bylo a jak to šlo „vyléčit“????
Mě bolí prso už od včerejška, teprve před chvílí jsem si všimla, že se mi na tom prsu dělá taková jemně červená skrvna. Žádnou bulku tam necítím a teplotu nemám.
Děkuju moc za pomoc!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

921
8.12.08 14:16

Ahoj, ja si tim pred nedavnem prosla (vc. teploty).
Zkus z toho prsa odstrikat pod teplou vodou, pripadne z neho davat co nejvic pit, pak odstrikat.
A po kojeni si na to davej ledove obklady - ty moc pomahaji.
Hlavne to zacni lecit hned, tohle se rozjizdi strasne rychle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14079
8.12.08 14:17

Sice už asi půl roku nekojím, ale taky jsem to jednou zažila. Pomohlo nahřát hodně horkou vodou nebo horkými obklady co jsem vydržela a rozmasírovat - třeba francovkou nebo slivovicí a pak odstříkat. Mě se to poprvé nepovedlo a rozjel se mi z toho zánět i s horečkama během jednoho dne. Podruhé už jsem byla moudřejší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.12.08 14:31

Taky znám (i když kojení už mám dááávno za sebou :wink: ) Mě pomáhaly tvarohový obklady. Měkký tvaroh smíchat s nějakym tvrdym alkoholem (je možno i bez), dát na velký kapesník, ten na plínku (maže to) a přiložit, než tvaroh zatvrdne. Chuťovka, ale pomáhá :D :D
Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
435
8.12.08 15:24

U mě se to teda rozjelo poměrně dost rychle a pomohly až antibiotika, ale zachráníš to tím, že budeš ty prsa mít hodně v teple a již zmiňovaná teplá sprcha a rozmasírovávat, aby tam nevytvořila žádná zatvrdlina. Přeju Ti ať se To nerozjede a podaří se to zachránit. M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3828
8.12.08 17:36

Tak já jsem si tím prošla taky a hned 3×. Poprvé mě tak bolelo prso že jsem se pomalu nemohla ani pohnout a horečky přes 39°C takže pro antibiotika a dělala jsem si zábaly. Vlažný kapesník přiložit na prso na to igelitový sáček a na to plínku. (myslím že se tomu říká priznicův zábal nebo tak nějak)Pátý den po dobrání antibiotik jsem chytla druhý zánět a den na to do druhého prsu třetí, ale už jsem to jen rozmasírovala a dávala zábala a i zábaly z tvarohu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4471
8.12.08 20:50

Všechno pravda plus přidej to, že bradička dítěte bude při kojení směřovat k postiženému místu. Tak bude odsávání dítětem nejúčinnější. Pokud to máš v zevní části prsu, dej miminko na fotbalistu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
469
8.12.08 21:12

Nám poradila dr. v předporodním kurzu přiložit syrový zelný list, mám to odzkoušené na sobě, funguje to stejně jako tvarohový obklad, jen není člověk tak zapatlanej a taky to vyjde výrazně levněji :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lukelibor
12.1.13 23:13

Jehla

Zkouseli jsme vse krome zeli, vse pomohlo jen kratkodobe. Pak jsem nekde nasel ze pokud na bradavce je bily flicek, ma se vzit nahrata jehla a propichnout jej. Zacal tryskat tenky praminek, uleva prisla po par minutach. Pak uz vse bylo dobre, popsana bolest pred jehlou byla pry horsi nez porodni stahy…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama