Ucpaný odpad

14.7.21 11:40

Ucpaný odpad

Dobrý den, přestěhovala jsem se s dcerou a matkou do bytu v Praze. Bydlíme zde, již 2 rokem a musíme pravidelně 2× ročně čistit odpady, neustále se nám ucpávají. Pokažné jsem objednala jinou firmu. Pánové byli vždy velice rychlý, ale jak poznat, že svoji práci udělali pečlivě. Máte i Vy nějaké zkušenosti. Dnes najít dobrou firmu, která svoji práci odvede, jak má je zázrak. Už přemýšlím i o přestěhování, jsem bezradná. :nevim: :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1569
14.7.21 11:44

Problém určitě nebude ve firmě, která odpady čistí, ale v těch, kdo odpad používá.
Nemusí to být u vás, ale pokud bydlíte v domě, kde je více rodin a vy dole, tak to může být i vinou sousedů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.7.21 11:49

Žádný ze sousedů tyto problémy nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24319
14.7.21 12:01
@Sabinanejedlikova píše: Žádný ze sousedů tyto problémy nemá.

tak musíte v mezičase, kdy vám to přijde spravit firma, také používat čističe odpadů z drogerie :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4171
14.7.21 12:07
@Sabinanejedlikova píše: Žádný ze sousedů tyto problémy nemá.

A nemáte prostě nějaký zlozvyk, který to ucpávání způsobuje? A v minulém bydlišti byly třeba širší trubky, tak se to neprojevilo? Třeba vylívání lógru z kafe do umyvadla/dřezu, holení chlupů a splachování vlasů do odpadu… v kuchyni si dejte do dřezu sítko, ať se v něm ty hrubé nečistoty zachytí a vyhodí se do koše…
Normální odpad se neucpe tak, že je dvakrát ročně potřeba firma. A čistíte občas sifón? To taky pomůže.

Případně, víte, v jakém místě se to ucpává? Nemáte tam ty trubky nějak blbě položené, nějak ohnuté do blbého úhlu, nebo s malým sklonem, že se to snadno zanáší?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9772
14.7.21 12:08

Tak to musíte pravidelně čistit a proplachovat něčím i samy. Ocet, jedla soda, nebo necim z dorgrie. Já čistim pravidelně odpad ve sprchovym koutě a je tam vždycky hromada vlasů, že se nestacim divit kde se to tam bere. V kuchyni mám ve dřezu sitko, ale taky se mi často ucpava když se tam dostane nějaký zbytek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.7.21 12:18

Pravidelně odpady čistím a mám i sítka, to je samozřejmost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8068
14.7.21 12:28

A co říkali čističi? Měli by říct, čím se to ucpává..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9192
14.7.21 12:43

@Sabinanejedlikova a ucpaný je to vždycky na stejným místě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4299
14.7.21 13:39

Mě pán od čištění doporučil místo sajrajtů proplachovat vroucí vodou se saponátem typu Jar. Jinak platí, že pokud do odpadu lejete oleje z vaření, tak se vám bude ucpavat, protože se to neodplaví vše a začne se na to lepit další odpad. Takže sítka na větší bordel, oleje mimo odpad a když bude mastné nádobí tak po umývání prolít vroucí vodou se saponátem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1569
14.7.21 15:12

A co se ucpává? Odpady z umyvadla, wc?

V rodném bytě tyto problémy byly u vany. Možná staré trubky (v šachtě jsem se trubek pomalu bála chytnout, měla jsem pocit, že to nikde nedrží), možná nánosy z koupele, z pračky (hadice vedla do vany).

Ucpávání wc - většinou ve spodních patrech - hlavně vlhčené ubrousky - to mi říkal známý, že to opakovaně řešili…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat