Údržba košil

Anonymni
28.11.07 10:18

Údržba košil

Zdravím všechny. Mám následující dotaz.
Jedna celkem nová manželova košile se teď dost drasticky srazila. Manžel mě upozornil, že má pocit, že se trochu sráží i ty ostatní po několika vypráních. Nevím, kde dělám chybu. Peru košile na 50 st. (možná je to moc), v kvalitním prášku, teď co máme dcerku dávám místo aviváže ocet. Košile suším v sušičce na speciální program na sušení košil. Nemáte někdo zkušenost, jak srážení zabránit?
Předem děkuju za případné odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6597
28.11.07 10:28

Anonymní. Peru všechno na 40st. Když mám hodně ručníků po kupě, tak ty peru na 60st. V sušičce suším jen to, co je označený, že se může sušit. Pokuď se ti i přesto srazí a jde o nový košile, tak bych si při koupi další košile schovala lístek a šla jí vyreklamovat. Manželovi košile se mi při tomhle postupu nesrazili nikdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
xyz
3294
28.11.07 10:29

Já nevím, neporadím :cry: .
Ale mému manželovi se „sráží“ košile už několik let. Pořád si na to stěžuje. Ono těch 100 kg a 100 cm v pase někde musí být vidět. :lol:
Tak jestli u vás nebude stejný problém..... :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TehotnaTerezka
28.11.07 12:05

mne teda 50 st. prijde dost, nestacilo by 40? Zalezi hlavne, co je na kosili napsano - ciste bavlnene lze urcite prat i na 60, ale pokud je v nich nejaka umela primes, tak bych to videla na 40.

• Nahlásit
  • Citovat
22315
28.11.07 12:46

TAk ja peru vsechny kosile na 60°C, v arielu, nebo v Lovele podle stavu
A kupuji jen 100% bavlnu, nikdy se mi nic nesrazilo......

tak netusim, teda tusim, neni to susickou????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
450
28.11.07 16:15

Cauves,

ja peru taky kosile na 40 a zatim se mi zadna nesrazila at uz vice ci mene kvalitni (klasika Persil nebo Ariel a avivaz). Ale priznavam, ze se mi nedavno podarilo smrsknout manzuv svetr asi tak na velikost xs z xxl (sem ho prala na 40 taky vubec mi to nedoslo proste nejak automaticky :lol: ) , no zatim se to ututlalo, ale ten bych opravdu neoblekla ani ja, mozna tak Milis :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
28.11.07 17:03

Ja peru kosile nekdy i na 60 a s predpirkou (manzel si mysli, ze kdyz je bude nosit co nejdele, tak usetri za energg a praci prasek a vodu :lol: ) mam jen 100 % bavlnu a nikdy se mi nic nesrazilo, pouzivam Persil. Ja myslim, ze to je tou susickou

Bubina5×t

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
28.11.07 17:03

Ja peru kosile nekdy i na 60 a s predpirkou (manzel si mysli, ze kdyz je bude nosit co nejdele, tak usetri za energg a praci prasek a vodu :lol: ) mam jen 100 % bavlnu a nikdy se mi nic nesrazilo, pouzivam Persil. Ja myslim, ze to je tou susickou

Bubina5×t

• Nahlásit
  • Citovat
ave
837
11.12.07 18:48

Já vyprala (na 40 °C) tři úplně nové košile jedné značky a taky se smrskly a to min. o jedno číslo. Tak si myslím, že to byl nekvalitní
výrobek, ikdyž dost drahý. Sušičku nemám.
Reklamaci mně neuznali s odůvodněním, že výrobek byl prán na vyšší teplotu než určuje výrobce - ten tam má 40°C.
Tak fakt nevím, sem je asi měla prát na valše ve studené vodě :?
Jinak, co jsem těhotná, mám pocit, že se oblečení sráží hlavně mně,
ale to teplotou vody asi nebude :D .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama