podlahové vytápění

Anonymni
12.11.07 15:43

podlahové vytápění

Ahoj všichni, chci se zeptat vás, které máte podlahové vytápění, jak jste s ním spokojené? Jestli byste do toho šli znovu? A také jaké máte na tom podlahy? Přemýšlím o linoleu, ale nevím, jestli je to na podlahovku vhodné. Děkuji za rady, Kamča

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12.11.07 17:56

Ahojky, my přímo podlahové vytápění nemáme, ale má ho švagrová. Mají rodinný dům a vždy když tam přijedeme tak je tam příjemně teplo a hlavně člověk může chodit naboso, protože to od podlahy pěkně hřeje. Je to opravdu moc příjemné.
Ale zase na druhou stranu, musí počítat i s nábytkem, takže musí pořizovat nábytek s nožičkama aby nevytápěli třeba sedačku. Mají všude plovoučky a v ložnici a dětském ještě na plovoučce koberce. v kuchyni mají dlažbu, ale když na ni šlápneš je to krásně teploučké, ne jako ta naše studená. :?
Takže jestli bych si mizla ještě jednou vybrat určitě bych do podlahového vytápění šla. Ale ty pořizovací náklady a pak náklady na elektřinu jsou dost vysoké. :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
12.11.07 19:45

Ahoj,

co jsem četla, tak lino se nemá ani vytírat teplou vodou, protože se z něj odpařují karcinogenní látky, takže bych ho na podlahové vytápění nedala. Jinak co jsem četla, tak může člověku chybět sálající teplo radiátorů a může to být problematické na nohy - to nevím, jestli to není kec. Asi bych to spíš kombinovala. Přece jen, někdy člověk potřebuje přes radiátor přehodit něco usušit…

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1535
12.11.07 19:58

Zrovna včera jsem byla u kamarádky, co má v domě všude podlahové topení, na něm dlažbu, v dětském pokoji plovoučku.
Je to fakt příjemná změna, chodit po teplé dlažbě, ale bavily jsme se a napadlo nás, že člověk tím asi trochu zchoulostiví a pak stačí být týden někde, kde je klasická podlaha bez vytápění a rýma je tu…ale odzkoušené to není.
K tomu sušení věcí - vlítla jsem do obýváku a tam půlka podlahy pokladena mokrýma kalhotama a bundama dětí :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.11.07 20:05

Od zname pres leky jsem slysela, ze ted leti leky na otekle nohy - predevsim z podlahoveho topeni. Neni to prirozena vec pro organismus a je to navic ekonomicky nevihodne. Do koupelny je to ale super !! Jinak ani nahodou NEDOPORUCUJI.

Neprihlasena Bubina

• Nahlásit
  • Citovat
12.11.07 20:11
Anonymni píše:
Od zname pres leky jsem slysela, ze ted leti leky na otekle nohy - predevsim z podlahoveho topeni. Neni to prirozena vec pro organismus a je to navic ekonomicky nevihodne. Do koupelny je to ale super !! Jinak ani nahodou NEDOPORUCUJI.Neprihlasena Bubina

Od známé, přes léky?
To že to jedna paní povídala ještě neznamená, že je to pravda. Jak jsem psala, švagrová to má už 3 roky a je to pohoda. Kdyby jsme nebyli blbí když jsme dělali podlahy, taky by už jsme ho měli. Teď už je pozdě. Já zase doporučuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
763
12.11.07 20:53

Kdybych stavěla, určitě bych si dala podlahové topení do koupelny a na wc, ať je to přirozené nebo ne, je to skvělé vylézt ze sprchy na teplou podlahu, jít v noci na záchod a cítit teplo od země, ráno vyskočit z postele, umývat si zuby a nevibrovat kosou. Jinde bych to nechtěla, ale v koupelně je to dle mého nutnost.
Bývalý přítel ho měl a já víc než po něm, fňukám po teplé podlaze v koupelně :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
12.11.07 21:29

Bergia: v koupelně věřím, že to je příjemný, ale na záchodě já za sebe potřebuju studenou podlahu, prože když je mi čas od času hrozně zle, potřebuju se bosýma nohama postavit na studenou dlažbu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
12.11.07 22:07

Máme podlahové topení i pár radiátorů a supééér. Dodělámáme přízemí a tam také všude bude. Nevidím v tom žádný problém :nevim: :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
12.11.07 22:12

Janinka: a jak je to s vířením prachu? Někde jsem četla, že stoupající teplej vzduch už od země ho víří - je to taky pověra? Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8671
12.11.07 22:18

Ahoj,
my máme podlahové topení (trubky s vodou)jenom v přízemí a dlažbu,je to paráda.Litujeme,že jsme v patře nechali jen radiátory,v přízemí je mnohem tepleji. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
12.11.07 22:30

Prach nestoupá, nemáme kromě ložnice koberce, ale i tak luxuji denně, nemá co stoupat :wink:
Manžel…:
Linoleum se na podlahové vytápění nedává a ani se nevytírá teplou vodou. Nejlepší se na něj hodí dlažba (nejideálnější). Elektrické vytápění je drahé, levnější je teplovodní v kombinaci s radiátorama (nemusí být v každé místnosti) vytápěné tepelným čerpadlem. Podlaha by se neměla vytápět víc než na 30°C, aby nebylo tzv.přetopeno = prevence těch nemocí o kterých jste se zmiňovaly.
Máme automatický kotel na uhlí, z něho jsou dva topné okruhy. Jeden na radiátory a druhý na podlahové vytápění. Do podlahového pouštíme max.35°C. Podlaha v koupelně se ohřeje asi na 28°C a ostatní na 25°C.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
12.11.07 22:33

Pořizovací náklady svépomocí na 80 m2 zhruba 30000,–

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3826
12.11.07 22:34

My bydlíme v novém domě 3roky a máme všude podlahovku bez radiátorů,jen v kopelnách k tomu máme žebříky a rozhodně bych do toho šla znova. Mimo chodby dole,kanceláře,předsíně,technické,záchodů a koupelen,kde je dlažba,máme všude plovoucí a opravdu super.
Správně nastavená podlahovka nemá být teplá,má dlouhé akumulační schopnosti,takže se na termostatu nastavuje jinak než radiátory.
víření prachu nepozoruji.
rozložení nábytku by mělo být už dopředu jasné než se podlahovka dělá a podle toho se dává.
my když stavěli,museli se rozhodnout kde co bude už kvůli zásuvkám,tak jsme vyřešili i topení. nikde ji nemáme pod nábytkem,pod kuchyní ani nikde,kde by byla zbytečná.
takže já jednoznačně doporučuji. šli jsme do ní po uvážení,kdy jsou to okoukali od bratra. ten ji má již 15let po celém domě a je moc spokojený.
co se ekonomického hlediska týče,tak je také super.
máme 240m2 7+kk+2koupelny,2chodby,2záchody a jednu předsíň. topíme jen plynem kterým i ohříváme vodu a vaříme na něj a za rok zaplatíme 17tis,což je myslím velice slušné.
jěště musím dodat,že na termostatu máme nastaveno stále tak 22-23stupnů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
12.11.07 22:37

sslunicko, a můj manžel naprosto souhlasí :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu