Úklid ve stravovacím zařízení - děláte to někdo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.18 14:05
úklid ve stravovacím zařízení

Dělal tu někdo úklidy v provozu? Záměrně nepíšu v jakém, aby mě tu podle toho nekdo nevyhmátl. Chodím každý den na dvě hodiny bez volna (i víkendy). Ze začátku my bylo řečeno co mám tedy vše dělat (zamést a vytřít „sál“ typuji 25m2, kuchyň, uklidit WC presonální+sprchy a WC dámy a páni, pro veřejnost, umýt zrcadla a ještě pár věcí co mám dělat jednou týdně na hodinu navíc). No a teď postupně toho chtějí víc a víc ve stejné prac. době. Nikde vlastně ani nemám napsané co vše mám dělat, vždy jen někdo příjde, že to či ono není udělané a já říkám že to jsme si vůbec nedomluvily (příklad : měla jsem lampy otírat a kytky zalévat jednou týdně, dnes na mě naběhli, že na lampách je prach a kytky že jsou suché, odpovídám, že jsem to udělala naposledy v pondělí, jak jsme se domluvily). No a vygradovalo to včera, kdy jedna s obsluhy asi demonstrativně rejžákem vydrbala kuchyň, kterou já jsem denně vytírala mopem a pískem (o rejžáku nepadlo ani slovo, od začátku jsem to dělala tak, jak mi řekli a nikdo nic nenamítal a to jsem se ještě ptala provozní zda je vše OK a že ano). Takže teď vlastně vypadám jako idiot, který si nedělá svou práci (o které mi ale nikdo nic neřekl). Je to normální? Nebo je to moje vina? Kdyby někdo přišel a řekl " vemte kuchyň aspoň jednou týdně rejžákem" udělám to, ale nikdo nic 8o Od začátku jsem chtěla rozpis co kdy a jak mám dělat do teď ho nemám. Uklízel někdo takhle v provozu? Máte nějaké typy a triky jak se vyvarovat dalších konfliktů? Příjde mi že je to hrozně nevděčná práce. I když se snažím, vždycky si někdo něco najde… :roll:

Reakce:
 
sediza
Ukecaná baba ;) 1602 příspěvků 19.07.18 14:12

Mám firmu a celkem 3 paní na uklid. Nenapadlo by mě jim fušovat do řemesla. To až v případě, ze bych nebyla s nečím spokojena. Nicméně oni kartáčem podlahu myjí. Ptotože nektera špína obyc mopem dolů nejde. Takze 1× tydne postrikaji cifem podlahu a drhnou. Jinak vytírají normalne s desinfekci. Trvejte na popisu práce, co vse, kdy uklidit. Ale jak? To by melo být Vaše know how :)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.18 14:16

@sediza no a myjí kartáčem podlahu samy od sebe nebo to mají v popisu práce, který jste jim dala ? Po mě to totiž nikdo nechtěl a mě to tedy samotnou ani nenapadlo :oops:

 
sediza
Ukecaná baba ;) 1602 příspěvků 19.07.18 14:19
@Anonymní píše:
@sediza no a myjí kartáčem podlahu samy od sebe nebo to mají v popisu práce, který jste jim dala ? Po mě to totiž nikdo nechtěl a mě to tedy samotnou ani nenapadlo :oops:

Samy od sebe to tak myjí. Ony jsou fakt pečlivky. Popis práce maji jen ve smyslu co maji uklizet a jak často. Ale ja to nechávám na nich, protoze jsem spokojená. Okna myjí samy od sebe častěji třeba.

 
hulala
Kecalka 445 příspěvků 19.07.18 14:20

Nejde spíš o to, že je ta podlaha špinavá a proto to teď řeší?

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.18 14:29

@hulala tak podlaha je v lepším stavu než když jsem tam nastoupila, Je fakt že ve spárech trochu černo bylo, ale já tu podlahu vlastně ani jinak neviděla, tak jsem to nějak neřešila. Beru jí cifem a ten mop má na sobě hrubší proužky, špinavá vysloveně nebyla. Ale i kdyby, stačilo říct. Mě by to fakt ani nenapadlo..

 
Murka
Ukecaná baba ;) 1559 příspěvků 19.07.18 15:51

Máš nějakého nadřízeného. Požádej ho o schůzku a tam to s ním prober. Že bys ráda dostala nějaký rozpis co, jak a kolikrát týdně máš dělat. Můžeš si na tu schůzku už přinést vlastní návrh. Zdůrazni, že práci navíc OBČAS ráda uděláš, ale nesmí to být pravidlem. Taky si ujasněte, kdo tě může úkolovat. Co je psáno, to je dáno.
Znám to z vlastní zkušenosti, uklízela jsem v jedné firmě při rodičáku. Domluva zněla tak a tak, jenže pak si paničky z kanceláří začali vymrzovat tohle a tamto navíc a já místo dvou hodin denně (v pátek tři hodiny), jsem tam nakonec trávila celé večery vlastně zadarmo. Tak jsem si nechala dát písemně co je mou náplní práce a bylo to. Najednou jsem se v pohodě vešla do daného času.

 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka: Ženy mě využívají pro mou slávu! Jsem pro ně vstupenka do jiného světa

Za pár dní, konkrétně 20. listopadu, jde na trh už čtvrtá knihy bývalého... číst dále >

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >