Uklízečka na plný úvazek - co k tomu potřebuju?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Yanninka
Povídálka 21 příspěvků 01.01.19 12:51
Úklízečka na plný úvazek

Chtěla bych uklízet na živnostenský list. Jsem úplný začátečník, protože jsem dotěd byla zaměstnanec. Budu ráda za jakýkoli postřeh, zkušenost od toho, kdo se tím živil nebo živí, zatím moc nevím na co přesně se ptát, tak začínám diskuzi tak nějak všeobecně ;)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
ngauruhoe
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 01.01.19 12:57

A byla jsi zaměstnanec v oboru nebo budeš v komerčním uklízení úplně zelená?

Yanninka
Povídálka 21 příspěvků 01.01.19 13:05

@ngauruhoe
Teď jsem na rodičáku a cca půl roku uklízím na ŽL pod firmou,před půl rokem jsem byla úplný zelenáč… chtěla bych pak v uklidu pokračovat, protože mi vyhovuje to,že si můžu sama určit v kolik hodin půjdu uklízet což se s prvkem hodí,jenže bych už pak chtěla pracovat sama na sebe

ngauruhoe
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 01.01.19 13:17

S podnikáním (úřady, povinnosti,… ) neporadím. S úklidem už nějakou představu máš. Chce to mít jasnou představu, co uklidis a co už fakt ne. Dobrý je napsaný seznam, který klientovi předlozis, kde bude vypsáno, co uklizis. Pro Tvoji efektivitu je třeba system úklidu. Ujasni si, jestli budeš uklízet vlastními nebo klientovymi prostředky. V dnešní době bych nabízela i ekouklid. Zjistit si, jak uklízet různé povrchy. Bohatší lidé mohou mít méně běžný nabytek, podlahy,… Pojistku na blbost. A hlavně mysli na to, že se to odráží na zdraví, tak eliminuj rozprašovače a agresivní chemie.

Já bych se zaměřila na pravidelné klienty. Tam doporučuji sledovat jejich chování a jít jim vstříc v tom, co oni považuji za dulezite. A vždy udělat „něco navíc“.

Jestli máš nějaké konkrétní otázky, klidně piš. Hodně štěstí v podnikání.

Manticora
Ukecaná baba ;) 1857 příspěvků 01.01.19 13:35

Pohled zakaznika - k nam chodi pravidelne uklizecka, jednou tydne. Na zacatku jsme si rekly, co bude presne uklizet, jake prostredky bude pouzivat (moje a pak pozadala o dojoupeni nejakych, se kterymi ma dobre zkusenosti ona), kdy bude chodit, zda s ni bude nekdo v tu dobu doma, a samozrejme plat. Ten muze byt hodinovy nebo za kompletni uklid.
Ja treba ocenuju, ze je iniciativni. Prijde, ze se ji zda trochu ucpany odpad v koupelne, jestli ho muze rozmontovat a vycistit. Celkove se mi libi, kdyz u uklidu premysli.

masima
Kecalka 347 příspěvků 01.01.19 13:51

Jsem zákazník a chci jen napsat, proč jsem si vybrala dražší uklízečku. Ta moje si hledá práci sama a je rychlá. To je pro mne nejdůležitější. Má volnou ruku, co bude uklízet, příp. ji požádám o něco nadstandartního a vždy mi vyhoví. Sama rozmontuje odpad, uklidí botník, vyžehlí a vypere, když vidí prádlo, umyje lednici, vyčistí mi vevnitř auto, vydezinfikuje dětem hračky v koupelně, vysaje prach ze všech knih, třídí mi prádlo po dětech atd. Nikdy jsem ji nečapla, že by třeba seděla v “pracovní době”, je prostě skvělá a ochotná, tak zaplatím, co si řekne a budu se jí držet zuby nehty.

Uživatel je onlineOplatečka
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 01.01.19 14:20

Nebylo by lepší zůstat pod firmou? Soc. a zdrav. zaplaceno, nemusíš si práci shánět..dítě bude ve školce často nemocné, můžeš si vzít paragraf či neschopenku, to jako podnikatelka nemůžeš, budeš doma zadarmo a odvody přitom platit musíš..nebo se nechat jako uklízečka zaměstnat někde na stálém místě, škola, školka, nějaká firma..je to práce dopoledne, volné víkendy, pro maminky ideální.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64183 příspěvků 3 inzeráty 01.01.19 15:11

@Oplatečka Pise, ze je pod formou na ZL, takze ty vyhody, o kterych pises tam taky nema…

Uživatel je onlineOplatečka
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 01.01.19 16:56
@j.a.n.i1 píše:
@Oplatečka Pise, ze je pod formou na ZL, takze ty vyhody, o kterych pises tam taky nema…

Tak je tam ještě ta druhá možnost, nechat se někde zaměstnat jako uklízečka pokud se v tok vidí…z vlastní zkušenosti vím že sehnat kvalitní, pracovitou uklízečku je těžký úkol a dnes se taková cení zlatem ;)

ngauruhoe
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 01.01.19 18:14

Být zaměstnaná není takové terno. Dělat to sama na sebe přináší větší časovou volnost, větší peníze a co si budeme povídat, může si vybírat, s kým bude spolupracovat. Což já osobně (po zkušenostech, kdy se ode me čekalo, že budu uklízet pokoj pubertální holčičky s použitými vložkami pod postelí, například) považuji za největší výhodu.

Yanninka
Povídálka 21 příspěvků 01.01.19 20:34

@Oplatečka no jo ale já jsem OSVČ, takže bych si stejně zdrav. a soc. platit musela, teď jsem na rodičáku, tak to za mě platí stát, ale co pak…?ono když si firma strhne skoro půlku tak se pak asi možný vyplatí si zaplatit zdrav. a soc. a schrabnout 100% :think:

Yanninka
Povídálka 21 příspěvků 01.01.19 20:47

Ale jinak jsem magor do úklidu a i když jsem asi divná,tak mě to strašně baví, je to pro mě relax což po několikaleté práci na jipce je pro mě pastva pro duši. Prostě když mám dítě, chci mít čistou hlavu a moc se nestresovat tím jestli jsem neudělala něco v práci špatně a navíc mě to baví a taky mi jde o to neumřít hlady. Vím,že mám byt pečlivá svědomitá,ale jestli je tu někdo,kdo v tom dělá,budu ráda,aby mi řekl jak to vidí,jinak nápad s eko úklidem se mi líbí,díky za typ :wink: :potlesk:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64183 příspěvků 3 inzeráty 01.01.19 20:57

@Yanninka Bacha, jako OSVČ musíš platit zdravotní podle výdělku i při rodičáku.

Yanninka
Povídálka 21 příspěvků 01.01.19 21:07

@j.a.n.i1 no jasný,ale do určité částky ne. To mi řekli jak na soc. tak zdravotním,že do určitý částky nic doplácet nebudu,musím to hlídat…podotýkám,že nevydělávám majlant- i kdybych chtěla,mám pouze brigádu vpodstate jen na přilepšenou :andel:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64183 příspěvků 3 inzeráty 01.01.19 23:37

@Yanninka Ale to o te castce plati pouze pro socialni, zdravotni se plati z jakehokoliv zis­ku.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >