Placení zdrav + sociálního v roce 2019

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
arinecka
Kelišová 5517 příspěvků 29.12.18 13:53
Placení zdrav + sociálního v roce 2019

Nevíte někdo prosím jak to bude od nového roku s placením zdravotního a sociálního pojištění pro OSVČ? Každý říká něco jiného a já jsem z toho jelen :mrgreen: Já to chápu tak že v lednu se bude platit stejná záloha jako v prosinci a od února už se ta částka navyšuje. Dokonce někdo říkal že se bude muset v lednu platit zdravotní a sociální dvakrát, což mi přijde jako hloupost :think:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
TopSecret
Ukecaná baba ;) 1836 příspěvků 29.12.18 13:56
@arinecka píše:
Nevíte někdo prosím jak to bude od nového roku s placením zdravotního a sociálního pojištění pro OSVČ? Každý říká něco jiného a já jsem z toho jelen :mrgreen: Já to chápu tak že v lednu se bude platit stejná záloha jako v prosinci a od února už se ta částka navyšuje. Dokonce někdo říkal že se bude muset v lednu platit zdravotní a sociální dvakrát, což mi přijde jako hloupost :think:

Jojo. Zalohu na unor budes muset poslat do 31.1.2019. Vcera to rikali ve zpravach.

terinka4444
Hvězda diskuse 69434 příspěvků 29.12.18 13:58

Ale ne, prostě zaplatíš ten měsíc na ten měsíc. V lednu za leden, v únoru za únor. Zálohu za prosinec si můžeš letos vybrat, buď jí zaplatíš v prosinci nebo pak v ročním zúčtování v dubnu.

terinka4444
Hvězda diskuse 69434 příspěvků 29.12.18 13:59
@TopSecret píše:
Jojo. Zalohu na unor budes muset poslat do 31.1.2019. Vcera to rikali ve zpravach.

nesmysl

terinka4444
Hvězda diskuse 69434 příspěvků 29.12.18 14:02

@arinecka nicméně 2× budeš platit, protože doteď se platilo za prosinec v lednu do 20. ledna. Za listopad do 20.prosince. Teď je změna, že se bude platit ne do 20. dalšího měsíce, ale v ten měsíc na ten měsíc. Takže v prosinci do 20. jsi zaplatila na listopad a měla bys zaplatit od21.12. do 31.12.na prosinec. V lednu od 1.1. do 31.1. na leden. Ale ta prosincová zdvojená platba není nutná, dá se to všechno vyrovnat po podání přehledů v dubnu.

arinecka
Kelišová 5517 příspěvků 29.12.18 14:03
@terinka4444 píše:
Ale ne, prostě zaplatíš ten měsíc na ten měsíc. V lednu za leden, v únoru za únor. Zálohu za prosinec si můžeš letos vybrat, buď jí zaplatíš v prosinci nebo pak v ročním zúčtování v dubnu.

Aha, takže budu platit normálně dál a až přijde v dubnu vyúčtování, tak případně doplatím ten prosinec?

terinka4444
Hvězda diskuse 69434 příspěvků 29.12.18 14:05
@arinecka píše:
Aha, takže budu platit normálně dál a až přijde v dubnu vyúčtování, tak případně doplatím ten prosinec?

jo, přesně tak.

TopSecret
Ukecaná baba ;) 1836 příspěvků 29.12.18 14:06

Tak ne do 31.1. Ale do 8.2. Nejde mi sem vlozit odkaz. Ale vygoogli si to.
Vyssi zalohy na zdravotni jsou od ledna a na socialni jsou od brezna nebo dubna. @arinecka staci jen goooglit.

terinka4444
Hvězda diskuse 69434 příspěvků 29.12.18 14:07

A ty vyšší zálohy, ty se platí vyšší až od chvíle podání přehledu. Takže nejpozději od dubna, podle toho, kdy se podá přehled. Buď se budou platit nové zálohy dle přehledu nebo nové vyšší minimální. Ale ne od ledna, jako že to platí hned od ledna, ale až od podání přehledu. Takže do března daňové, pak hned v dubnu přehledy a od toho dubna vyšší zálohy. Pokud někdo nepodá ten přehled dřív.

terinka4444
Hvězda diskuse 69434 příspěvků 29.12.18 14:09
@TopSecret píše:
Vyssi zalohy na zdravotni jsou od ledna a na socialni jsou od brezna nebo dubna. @arinecka staci jen goooglit.

do 8.2. je zdravotní pojištění zdravotní pojišťovně, tam nenastala změna, to zůstává tak, jak to celá léta bylo. Sociální se změnilo.

terinka4444
Hvězda diskuse 69434 příspěvků 29.12.18 14:10

@arinecka a zdravotní zůstává stejné. Tam žádné změny nebyly.

arinecka
Kelišová 5517 příspěvků 29.12.18 14:11
@TopSecret píše:

Já jsem se už na něco dívala ale je toho teď na konci roku tolik že mi z toho jde hlava kolem :mrgreen:

arinecka
Kelišová 5517 příspěvků 29.12.18 14:12
@terinka4444 píše:
A ty vyšší zálohy, ty se platí vyšší až od chvíle podání přehledu. Takže nejpozději od dubna, podle toho, kdy se podá přehled. Buď se budou platit nové zálohy dle přehledu nebo nové vyšší minimální. Ale ne od ledna, jako že to platí hned od ledna, ale až od podání přehledu. Takže do března daňové, pak hned v dubnu přehledy a od toho dubna vyšší zálohy. Pokud někdo nepodá ten přehled dřív.

Super, moc děkuji :kytka:

terinka4444
Hvězda diskuse 69434 příspěvků 29.12.18 14:15
@arinecka píše:
Super, moc děkuji :kytka:

nemáš zač

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.18 01:25

Ahoj,

opravím ZDRAVOTNÍ pojištění.

VSEM, kteri nyni plati MINIMALNI castku 2.024 Kc se zaloha meni od ledna = splatnost do 8. unora. Byla zvysena na 2.208 Kc.

Pouze tem, kteri

1. uplatnuji statni kategorii student, zena na MD, duchodce apod. a meli nyni castku NIZSI nez 2.024 Kc ta nizsi castka zustava do podani prehledu
  1. uplatnuji statni kategorii student, zena na MD, duchodce apod. ALE meli nyni castku VYSSI a zaroven tem, kteri nejsou ve statni kategorii ale meli dle lonskeho prehledu stanovenou vyssi zalohu nez 2.024 Kc dana vyssi castka zustava do podani prehledu.

Kdo ma zalohu zvysit a nezvysi si ji, bude se mu za kazdy den prodleni ucovat penale.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Trest za autonehodu? Lucie Gelemová vystřídala v rodině Dádu Patrasovou

Herečce Dagmar Patrasové (62) se celý život bortí přímo pod rukama. Nejenže... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >