Asistent pedagoga - zařazení do platové třídy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.18 16:43
Asistent pedagoga - zařazení

Ahoj,
nastupuji od ledna jako AP na jednu ZŠ v Brně. Chci se zeptat - kdo tuhle práci děláte a v jaké jste platové třídě? Mám Bc. pedagogického směru.
Díky.
Anonym- nechci být spojována s profilem.

Reakce:
vokishka
Extra třída :D 13250 příspěvků 27.12.18 16:48

záleží na tom, co napsala poradna tomu konkétnímu dítěti.

vokishka
Extra třída :D 13250 příspěvků 27.12.18 16:49

mám osmičku, i ostatní (včetně Bc)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.18 16:50

@vokishka Neměla bych být u konkrétního dítěte, ale u skupiny žáků, kteří jsou pomalejší. Mělo by to být cca 7 „slabších“ žáků.

nonina
Závislačka 4091 příspěvků 27.12.18 16:56

Platové zařazení je podle doporučení z poradenského zařízení - PPP či SPC, podle náročnosti PO dítěte.
Vůbec se nezohledňuje vzdělání - to je zohledněno právě tím doporučením.
Pro zařazení do 5 platové třídy nemusí mít AP ani maturitu - jde pouze o pomocné výchovné práce.
Pro zařazení do 8. platové třídy musí být už minimálně maturita (a klidně i VŠ). Ředitel školy může ohodnotit i vyšším platovým stupněm, ale musí si na to sehnat zdroje - nárok je na 5. či 8. platovou třídu.

Pracuji v 8. platové třídě na 0,5 úvazku a kolegyně také mají 8.
Akorát ze zvědavosti - Vy začínáte pracovat v lednu a to ještě nemáte podepsánu smlouvu a nevíte co Vás čeká? Já tedy nastupovala pokaždé až po pohovoru a vyjasění si těchto základních věcí. Včetně toho, že jsem se zajímala o dítě a jeho potřeby - abych si neukousla velké sousto.

Edit: Dočítám - i v tomto případě by ste měla být seznámena s tím, v jakém platovém stupni budete hodnocena. Navíc by ste měla mít pod sebou papírově maximálně 4 žáky (pokud se něco od loňska nezměnilo) - má první práce byla ve třídě, kde bylo potřeba sdílet mei 5 dětí a bylo to docela mazec - každé mělo jiné tempo a potřeby .

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.18 17:01

@nonina Děkuji za info. Já vím, co budu mít za náplň práce - budu u několika slabších dětí dětí, přičemž smlouvu jdu podepisovat na začátku ledna, ale jen jsem tak chtěla vedět, čím je to zařazení ovlivněno. Celý pohovor byl takový narychlo, tak jsem si nějak neuvědomila, že bych se na to měla zeptat. Moje chyba no :(
Já právě doufám, že mě šoupnou do té 8. třídy - už jen kvůli té vš.

nonina
Závislačka 4091 příspěvků 27.12.18 17:05
@Anonymní píše:
@nonina Děkuji za info. Já vím, co budu mít za náplň práce - budu u několika slabších dětí dětí, přičemž smlouvu jdu podepisovat na začátku ledna, ale jen jsem tak chtěla vedět, čím je to zařazení ovlivněno. Celý pohovor byl takový narychlo, tak jsem si nějak neuvědomila, že bych se na to měla zeptat. Moje chyba no :(
Já právě doufám, že mě šoupnou do té 8. třídy - už jen kvůli té vš.

Ta VŠ ale v tomto případě vůbec nehraje roli - jde o to co se bude požadovat jako práce AP. Zda půjde o vzdělávací práci, či „jenom“ pomocnou výchovnou. Zda se bude vyžadovat samostatnost, či Vás přímo povede pedagog. Myslím však, že pokud Vás potřebují ke skupince dětí, tak půjde o to, aby ste s nimi i samostatně pracovala. Takže by šlo o 8. třídu. Snad teda budete na pozici AP a ne ŠA.
Držím moc palce!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.18 17:07

@nonina Díky díky :) Měla bych být AP, ne školní asistent. Díky za informace :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.18 17:35

Já jsem v 7. plat. třídě. Mám maturitu a kurz a jsem sdílená u dvou dětí s LMR, které jedou podle individuálu.

Mondík
Kelišová 5116 příspěvků 27.12.18 17:50

Většinou 7.nebo 8.plat. třída.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.18 18:01

Záleží, na ředitelce, jak AP zařadí. Ikdyž dostane na asistenta peníze v 8. plat. třídě, může ho zařadit níže a rozdíl peněz použít na něco jiného. Ředitelé dostávají peníze na 5. nebo 8. plat. třídu a 5. stupeň.

sloninka
Ukecaná baba ;) 2088 příspěvků 27.12.18 19:25

V současné i bývalé škole všichni AP 8. plat. tř.

aprazanda
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 27.12.18 20:09

VE finále je to ale různý. Uklízečka ve školství v Praze může mít o několik tisíc vyšší plat než asistentka pedagoga na malé škole nebo školce.

zrcadlo
Kelišová 7115 příspěvků 27.12.18 20:23

Kamarádka má už 3 roky stejné dítě se stejnou diagnózou, pod jedním ředitelem měla 7. třídu, ale výrazné odměny, pod novým ředitelem teď má 8. třídu, ale odměny 0, takže bere míň než předtím.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková natočila další ledové video a hned se rozjely spekulace: „Má vyplakané oči!“

Zatímco v Kanadě mrzne, jako když praští, Lucie Vondráčková (38) svým... číst dále >

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >