Nemocné dítě paragraf

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.19 07:35
Nemocné dítě paragraf

Dob­rý den, pro­sím o ra­du jsem na RD a pra­cu­ji na HPP ke 31.12.2018 mám ukon­če­ní smlou­vy na do­bu ur­či­tou. Od 21.12 do 2.1 je v prá­ci do­vo­le­ná mo­je dce­ra 2,5 roku one­moc­ne­la pa­ní dok­tor­ka mi da­la pa­ra­graf od 2.1. 2019 mam vů­bec na­rok být na par­gar­fu když mi 31.12.2018 kon­či­la smlou­va od ko­ho do­sta­nu vy­pla­ce­no pří­tel ří­ká že je tam ur­či­ta do­ba 3ne­bo 7d­ni. Vů­bec si ne­vím ra­dy :think: :think: 7

Reakce:
truelly
Závislačka 2944 příspěvků 01.01.19 07:56

A pokračuješ v práci pod nějakou další smlouvou? Pokud ne, tak těžko můžeš mít paragraf. Na to musíš být zaměstnaná.

mau-mau
Závislačka 3328 příspěvků 01.01.19 08:01

OČR by muselo začít ještě za trvání pracovního poměru. Měla ti ho dát od 31.12.2018, to by potom doběhlo celých 9 dní. Ale od 2.1.2019 je ti k ničemu, to už v pracovním poměru nejsi. Ochranná lhůta není u OČR žádná. Zkus ji přesvědčit na dřívější datum, navíc když ta dcera fakt tak nemocná byla. Pokud jsi v té době měla dovolenou, ta se ze zákona přerušuje, pokud vznikne potřeba ošetřování nebo pracovní neschopnost, jelikož má přednost před dovolenou. Dovolená se tak posune. Tohle OČR od 2.1. je prostě na nic.

alisekR
Kelišová 5446 příspěvků 01.01.19 08:04

Na paragraf se ochranná lhůta nevztahuje. Takže pokud už nejsi zaměstnancem nikoho, nedostaneš nic. Ochranná lhůta je jen u nemocenské a dělá 7 dní. Moc jsem u tebe nepochopila, jestli máš a nebo nemáš navazující smlouvu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.19 08:39

Strašně děkuji maminky dcera je nemocná od 27.12. Domluvím se dr. Ta to určitě prepise Navazovaci smlouvu nemám nechtěla jsem.. Ještě mám otázku. Jeden díl paragrafu dám tedy zaměstnavateli a už nic neresim? dcera má zápal plic. Tak že sní budu doma poměrně dlouho… :?

nozu
Extra třída :D 11942 příspěvků 01.01.19 08:46

Papíry odneses do práce a pak ještě druhý o ukončení. Jen počítej s tím, že ti zaplatí jen devět kalendářních dní. Zbytek už ne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.19 08:48

Dobře děkuji moc jste mi pomohla :srdce: jinak dostanu zaplaceno od 1dne co mám vystaveny paragraf jestli dobře chapu 8o

mau-mau
Závislačka 3328 příspěvků 01.01.19 08:48

Jo. Ten papír zaměstnavateli, vyplníš 2.stranu. Je to jen jeden papír, žádný díl ti nezůstává. Až skončí OČR, dostaneš zas ukončení, to dáš taky zaměstnavateli. OČR ti proplatí OSSZ příslušná podle sídla zaměstnavatele.

mau-mau
Závislačka 3328 příspěvků 01.01.19 08:51

Ještě pokud nežiješ s partnerem a nejsi vdaná, je to 16 dní. Osamělí to mají déle.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.19 09:08

Aha aha děkuji všem. Bydlím s přítelem ;)

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 64157 příspěvků 3 inzeráty 01.01.19 09:40

A cemu potrebujes paragraf, když už nebudeš zaměstnaná?

cecetka
Echt Kelišová 7655 příspěvků 01.01.19 10:29
@j.a.n.i1 píše:
A cemu potrebujes paragraf, když už nebudeš zaměstnaná?

Spravna otazka.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.19 10:38

Máte pravdu asi knicemu když jsem momentálně bez práce a do nové nemuhu nastoupit když je malá nemocná. Tak se tady omlouvám že jsem se ptala na moji situaci… A tím to debatu ukoncuji.. Jinak děkuji za všechny rady o paragrafu alspon vím do budoucna :srdce:

mau-mau
Závislačka 3328 příspěvků 01.01.19 10:45
@Anonymní píše:
Máte pravdu asi knicemu když jsem momentálně bez práce a do nové nemuhu nastoupit když je malá nemocná. Tak se tady omlouvám že jsem se ptala na moji situaci… A tím to debatu ukoncuji.. Jinak děkuji za všechny rady o paragrafu alspon vím do budoucna :srdce:

Tak je to placené, tak proč si to nevzit? :palec: Každá kačka dobrá a není to žádný podvod.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >