Úkol ČJ - 3. třída

461
3.2.13 15:28

Úkol ČJ - 3. třída

Potřebovala bych poradit. Píšu teď s dcerou úkol z českého jazyka. Má psát synonyma k vybraným slovům, takže např. žvýkat - jsme napsaly kousat. Ale nevím si rady synonymum ke slovu vydra. Můžete někdo poradit? Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6706
3.2.13 15:33

Podle mě teda vydra žádné synonymum nemá. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3684
3.2.13 15:34

Tohle slovo nemá synonymum…
http://www.slovnik-synonym.cz/

http://www.synonyma-online.cz/

Tady jsem také hledala, ale ke slově vydra to nic nenašlo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26900
3.2.13 15:36

A má to být opravdu synonymum (pokud to není přímo úkol z učebnice)? Mně žádné na vydru opravdu nenapadá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3684
3.2.13 15:37

A nemají tam děti třeba nějaké chytáky. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1226

Vydra má synonymum, a to latinský název - vydra říční je Lutra lutra. Ale pochybuju, že tohle by chtěla učitelka vědět :lol: Možná se spíš snaží vytáhnout „lasicovitá šelma“, ale to není přesné ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9094

Hmm vodní savec? ondatra, bobr?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6826
3.2.13 15:38

Napadá mě „lasicovitá šelma“ nebo „zvíře“ „živočich“
Ale tohle je vážně divný úkol hledat synonyma k obecnému pojmenování zvířat :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8566
3.2.13 15:41
@bonanza píše:
Potřebovala bych poradit. Píšu teď s dcerou úkol z českého jazyka. Má psát synonyma k vybraným slovům, takže např. žvýkat - jsme napsaly kousat. Ale nevím si rady synonymum ke slovu vydra. Můžete někdo poradit? Díky.

No tak vzhledem k tomu, že synonyma jsou slova stejného, či podobného významu, která lze ve větě zaměňovat, podle mě slovo vydra synonymum nemá. Když napíšeš místo vydra třeba bobr, už se jedná o jiné zvíře (tudíž jiný význam), takže zde synonymum podle mě neexistuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9094
3.2.13 15:42

@Kallkapa Jo to jo, ptž bobr vypadá jinak. Ale kdyby tam napsala dravý sladkovodní živočich, tak by to šlo zaměnit :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3684
3.2.13 15:42

@subsomi
zvíře je podle mě slovo nadřazené :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8566
3.2.13 15:43
@Nsoci píše:
Vydra má synonymum, a to latinský název - vydra říční je Lutra lutra. Ale pochybuju, že tohle by chtěla učitelka vědět :lol: Možná se spíš snaží vytáhnout „lasicovitá šelma“, ale to není přesné ;)

No tak leda..Ale vzhledem k tomu, že to má být úkol pro děti a né pro rodiče, bych napsala, že pro to synonymum není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6706
3.2.13 15:44

No myslím, že paní učitelka vědecká synonyma na mysli neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8566
3.2.13 15:46
@Ariadne píše:
@Kallkapa Jo to jo, ptž bobr vypadá jinak. Ale kdyby tam napsala dravý sladkovodní živočich, tak by to šlo zaměnit :think:

To podle mě ale není synonymum, ale něco jako opis slova bez použití kořene. Jako třeba dům - synonymum barák a opis - místo, kde se bydlí :lol:. Nevím, jako mělo by to být takové slovo, na které je schopné přijít dítě ve třetí třídě.

Navíc když řekneš dravý sladkovodní živočich, není zřejmé, že máš na mysli vydru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9094
3.2.13 15:50

JJ pro třetáka docela drsný úkol :-D nebo je to vážně chyták a nejde nic vymyslet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat