Ukončení evidence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

vačinka18
Povídálka 47 příspěvků 16.01.15 09:38
ukončení evidence

Ahoj holky. Potřebuji se zeptat, jsem evidovaná na úřadu práce po rodičáku. Zvou mě tam zatím po 14 dnech. Mám ale problém s tím jak se tam dostanu. To jsem paní žádala jestli mi múže psát návštěvy až na odpoledne až manžel přijede z práce abych tam mohla dojet a stejně mi napsala dopoledne a nemám se tam jak dostat. No prostě jsem se chtěla zaptat, Můžu já sama ukončit evidenci. Práci si stejně hledám sama s tím že mám ještě mladší dcerku doma. Nevzali mi jí do školky.

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 59445 příspěvků 5 inzerátů 16.01.15 09:40

@vačinka18 Ano, můžeš, akorát je pak potřeba se nahlásit na zdravotní pojišťovnu jako osoba pečující o dítě do 7 let, aby sis nemusela sama platit zdravotní.

Xverunka
Ukecaná baba ;) 1210 příspěvků 16.01.15 09:42

Ano, nahlas sena pojišťovnu jako osoba pečující o dítě do 7 let, ať neplatíš zdravotní pojištění.

martina.se
Hvězda diskuse 55523 příspěvků 16.01.15 09:43

@vačinka18 můžeš. Ale nahlaš se jako osoba pečující o dítě do 7 let, jinak si budeš muset platit pojištění.

vačinka18
Povídálka 47 příspěvků 16.01.15 09:46

To vím tam už jsem se právě ptala ale nevíš jak je to se socialním pojištěním to stejně ÚP nehradí a nebo ano? Když bych pak někdy v budoucnu musela být na ÚP evidovaná nebude to vadit a jak se evidence ukončuje? Děkuju předem za rady.

martina.se
Hvězda diskuse 55523 příspěvků 16.01.15 09:51

@vačinka18 sociální není povinné, ale počítej s tím, že se Ti ta doba nepočítá do důchodu. Jinak nevadí, není povinnost být na úp. Ukončuje se nejspíš osobně.

novakova.t
Ukecaná baba ;) 2174 příspěvků 16.01.15 09:55

Ja psala email když jsem porodila ze chci ukončit evidenci na UP a do 14ti dnu mi přišel dopis ze to potvrzuji

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 32279 příspěvků 16.01.15 09:57

@martina.se do důchodu se počítá doba péče o dítě do 4 let.

martina.se
Hvězda diskuse 55523 příspěvků 16.01.15 15:00
@blecha72 píše:
@martina.se do důchodu se počítá doba péče o dítě do 4 let.

jj, to je pravda :palec: jsem zase vynechala info, že to není těch celých 7 let. :zed:

Anonymní  12.01.18 22:40

Byla jsem několik měsíců evidovaná na úp a před vánocemi se mi konečně podařilo najít alespoň brigádu přes agenturu. Nejdřív slibovali dpp, pak změnili na dpč a chtěli to podepsat před vánocemi s datumem nástupu 2.1. Mezi svátky jsem se odhlásila z up a nascanovala jsem jim tam tu dohodu. A teď mi přišlo vyrozumnění, že mi úp ukončil evidenci k 20.12. (den před podpisem). Zajimalo by mě, jestli je to takto v pořádku a jestli kromě ušlé podpory za 2 tydny nebudu ještě muset navíc platit sama zdravotní pojištění za prosinec. Nepřijde mi to solidní jednání ze strany agentury, ale pokud to jinak nešlo udělat, tak mě to alespoň trochu uklidní.

sabinka098
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 12.01.18 22:50

Máte zaplacení zdravotní od pracáku celý měsíc taky sem to tak měla.

Uživatel je onlineHalamka
Závislačka 3120 příspěvků 1 inzerát 13.01.18 05:00

Zdravotni mate placene, ale nemyslim, ze je to v poradku.
Ja byla na pracaku od 4.12 a uz jsem mela smlouvu na hpp od 3.1. Prisel mi dopis o vyrazeni s datumem k 2.1 18. Podporu jsem nemela.
Pokud jste brala podporu, tak bych tam zavolala /minimalne/ a zeptala se. Myslim, ze to v poradku neni.

renduli
Ukecaná baba ;) 2498 příspěvků 13.01.18 08:19

U DPČ se vyřazuje dnem podpisu dohody, ne datumem nástupu jako u HPP.
Logiku v tom nehledejte, ale to ukončení evidence bylo v pořádku.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Odvážné maminky ukazují poporodní bříška

Těhotenství je krásné období, během kterého se největší změny odehrávají... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď Vondráčkové: Chtěla jsem tři děti, ale nebylo mi shůry dáno

Helena Vondráčková oslaví své jubileum koncertem v O2 Aréně. Dnes už si... číst dále >

Morbidně obézní pár se díky operaci po 11 letech dočkal sexu

Rena a Lee se potkali na klinice pro pacienty s těžkou formou obezity. Jejich... číst dále >

Reklama