Uložení placenty při 1. a 2. těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.05.19 19:52
Uložení placenty při 1. a 2. těhotenství

Ahoj holky, moc se omlouvám, že píšu anonymně, ale jsem na úplném začátku a okolí neví a nechci, aby se o tom, že budou znovu babička apod. dozvěděli takto.
S manželem máme ročního prcka a zadařilo se napoprvé a čekáme druhé štěstí :dance: :potlesk: moc se oba těšíme, ale zároveň mám obavy… K doktorce jdu za par dní, tak doufám, že to bude vše jak má být. Ale k mému dotazu… U prvního těhu jsem málem nevěděla, že jsem v tom a rodit jsem šla, jakobych byla v 5.měsíci, prostě nebylo vidět téměř žádné bříško… Skrz placentu vpředu jsem téměř necítila pohyby, manžel vůbec, i když jsem mu dala ruku tam, kde malý kopal. Porod byl dlouhý skoro 25 hodin (počítám od první opravdu prodýchnuté bolesti) a veškeré bolesti mi šly do zad, břicho jsem vůbec nezaznamenala jakoukoliv kontrakci… No a to se týká mých obav… Najde se mezi vámi některá, která měla u 1.placentu vpředu, žádné bříško a strašný porod a u 2.placentu vzadu, viditelné bříško a lepší porod? Nejvíc mě mrzí ty pohyby, že to manžel nemohl prožívat se mnou… Jde uložení vůbec ovlivnit? Případně jak? Díky moc za každou odpověď a omlouvám se ještě jednou za anonymitu a takový román 8o :oops: :mavam:

Reakce:
Verun83
Echt Kelišová 9946 příspěvků 28.05.19 19:54

Ne, ulozeni placenty neovlivnis

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.05.19 19:56

@Verun83 tak to nezbývá, než doufat :,( Díky za reakci

necy
Kecalka 118 příspěvků 28.05.19 19:58

Nemela jsem nak jine bricho ani jiny porod.Oba byli dobre.Ale u prvniho sem mela placentu vpredu a u druheho vzadu. Pohyby byli uzasne v druhem tehotenstvi a uzila sem si konecne i krasne vybouleniny. Vedela jsem co prez bricho hladim. A to nejsem hubena

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1685 příspěvků 28.05.19 19:59

Měla jsem placku vepredu a břicho jsem měla obří… pohyby manžel cítil občas… taky to nebyla žádná hitparáda a porod jsem měla za 6 hodin, takže si nemyslím, ze uložení placenty má vliv na délku porodu :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.05.19 20:00

@necy diky za nadeji, ze to muze byt jinak :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.05.19 20:01

@Verurizeckova tak jsem to nemyslela, spis skrz ty pohyby…

Zdeni86
Kecalka 238 příspěvků 28.05.19 20:27

Ja mela pri prvnim placentu vpredu a ted vzadu. Uprimne ta vepredu byla lepsi ted jsou ty pohyby fakt mazec az to boli :lol:. Bricho mam mnohem vetsi a porod uvidim za mesic a pul (prvni 30 hodin, krizove bolesti, ukoncen sekci)

fia80
Závislačka 3183 příspěvků 28.05.19 20:28

První dítě - placenta vzadu - kousek od děložní branky a naštěstí se při růstu dělohy povytáhla pryč. Pohyby jsem cítila hodně a břicho nadskakovalo, když dcera kopala.

Druhé dítě - placenta vpředu, pohyby minimální a kopance nebyly vůbec.

Oba porody - cca 6 hodin od prasknutí plodové vody.

fia80
Závislačka 3183 příspěvků 28.05.19 20:29

A břicho jsem měla obrovské u obou těhotenství :mrgreen:

blumen
Hvězda diskuse 50991 příspěvků 28.05.19 20:32

Nejde. V prvnim a i ve druhem ji mam vpredu. Hlavne, ze neni dole ;)

Lucmína
Ukecaná baba ;) 1288 příspěvků 28.05.19 20:40

Ja u trech tehotenstvi placenta vpredu, tak mi to prislo normalni. U posledniho vzadu a normalne jsem pohyby citila snad od 13.tydne. Mozna byly i intenzivnejsi, ale urcite byly o hodne driv. Porody nemohu posoudit, protoze ten s placentou vpredu byl cisarem.

andelka83
Generální žvanilka 20935 příspěvků 28.05.19 20:45

V prvním i druhém jsem měla vzadu, porod 9 a 5h. Pohyby od 19 a 17 tt. U třetího placenta vepředu, pohyby až po 20 tt, bříško velké ( nejmenší jsem měla v druhém tehu) a porod 5h od úplného začátku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.05.19 22:03

Moc děkuji všem za reakce. Je opravdu kouzelné, jak je to individuální. Snad mi štěstí bude přát, abych si to druhé těhu vychutnala naplni se vším všudy.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.05.19 07:50

Ja ten prvni s placentou vpredu taky mela cisarem, pohyby jsem necitila skoro vubec cele tehotenstvi.
Ted ve druhem s placentou vpredu me od 18.tt nakopava mimi do mocaku (jsem stale 18.tt), to neznam predtim. Dle me je to vse individualni i pri stejnem umisteni placenty.

Váš příspěvek
Reklama