Ultrazvuk v prvním trimestru

Anonymní
30.9.20 15:47

Ultrazvuk v prvnim trimestrtu

Ahoj holky prosim mel nekdo neco podobne se stastnym koncem mam sileny strach. Denska sem byla na prvotrimestralnim screeningu omlouvam se pokud je to spatne napsany a vyslo mi podezreni na downuv syndrom 1:86 mam jit do genetu volala jsem tam a objednali me na zitra rano prosim rozumite tomu vsemu nekdo popripade meli ste to podovne? V rodine nemame nikoho postizeneho. Je mi 30let prvnorodicka zadny potrat sem neprodelala. Na ultazvuju doktor rikal ze miminko vypada v poradku a pak me seznamil stimhle problemem. Pridavam fotky vysledku
Porad jen brecim a mam sileny strach miminko mam vymodlene

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3592
30.9.20 15:51

Četla jsem zrovna minulý tyden prispevek nejake pani, co mela taky riziko 1:86 na DS. Narodilo se jí zdravé miminko. A jedna jeste psala, ze mela riziko asi 1:100 a také bez DS. Osobně bych šla Panorama test. Má vysokou přesnost a výsledky jsou rychle a pokud by to vyšlo špatně, šla bych na odber plodove vody. Důležité je, že UZ je v porádku. Nebreč, ještě neni VUBEC jisté, že má tvoje miminko Downa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24997
30.9.20 15:53

Měla jsem 1:125 byla jsem pak na testu z krve a dítě se narodilo úplně zdravé. Taky jsem si pobrečela. Ještě není všemu konec, ten screening je dost nepřesný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.9.20 15:59

Holky a v komentari mam napsano k vyssimu riziku vzniku preeklampsie a rozvije rustove retardace plodu doporucuji zahajit profylakticke uzivani Anopyrin 100mg tabl p. o. Co nejdrive nejdele vsak v 16 tt gravidity

Takze asi to je neco tedy spatneho?

• Citovat
  • Nahlásit
16816
30.9.20 16:45
@sediza píše: Četla jsem zrovna minulý tyden prispevek nejake pani, co mela taky riziko 1:86 na DS. Narodilo se jí zdravé miminko. A jedna jeste psala, ze mela riziko asi 1:100 a také bez DS. Osobně bych šla Panorama test. Má vysokou přesnost a výsledky jsou rychle a pokud by to vyšlo špatně, šla bych na odber plodove vody. Důležité je, že UZ je v porádku. Nebreč, ještě neni VUBEC jisté, že má tvoje miminko Downa.

Pokud je riziko méně než 1:100 tak už myslím rovnou doporučují odběr plodové vody.

Jinak, zakladatelko, pořád je to jen pravděpodobnost a číslo, které o tvém miminku nic nevypovídá. Domluv se na testy a nehazej flintu do žita. :hug: Držím palce. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.9.20 16:48

Měla jsem nedávno výsledek 1:21, byla jsem na odběru choriovych klků a výsledky jsou v pořádku.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.9.20 17:02

Holky a prosim co jsou to ty klky to se dela jak?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.9.20 17:03

Jedná se o screeningové vyšetření, které má zachytit ženy s vyšším rizikem. To číslo znamená že kdyby bylo 86 žen s úplně stejnými výsledky screeningu jedna z nich by toho Downa měla, ale to ještě neříká že to jsi nebo nejsi ty. Na genetické konzultaci ti nabídnou další případné možnosti vyšetřování - test z krve nebo odběr plodové vody. Vím že je to těžké ale skus se nestresovat a neházet flintu do žita, nic není ztraceno. Viděla jsem maminky které měly riziko 1:5 a dopadlo to dobře. Držím palce!

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.9.20 17:07
@Anonymní píše:
Holky a prosim co jsou to ty klky to se dela jak?

Biopsie choriových klků je vlastně odběr malého vzorečku z placenty. Technicky se to provádí stejně jako odběr plodové vody (ambulantně - jeden vpich jehlou do té placenty přes bříško pod kontrolou ultrazvuku) ale je možné to udělat v dřívější fázi těhotenství, zase je tam o malinko vyšší riziko možných komplikací (i když stále velmi malé)

• Citovat
  • Nahlásit
1001
30.9.20 17:13
@Anonymní píše:
Jedná se o screeningové vyšetření, které má zachytit ženy s vyšším rizikem. To číslo znamená že kdyby bylo 86 žen s úplně stejnými výsledky screeningu jedna z nich by toho Downa měla, ale to ještě neříká že to jsi nebo nejsi ty. Na genetické konzultaci ti nabídnou další případné možnosti vyšetřování - test z krve nebo odběr plodové vody. Vím že je to těžké ale skus se nestresovat a neházet flintu do žita, nic není ztraceno. Viděla jsem maminky které měly riziko 1:5 a dopadlo to dobře. Držím palce!

Pokud zakl. vyslo riziko 1:86, znamena to, ze jedno z jejich pripadnsch 86 deti by melo downa. Pak je populacni riziko a tam to pripada jedno dite na pocet zen v jejik veku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.9.20 17:44

Holky a jak dlouho se ceka na vysledky z odberu klk nebo plodove vody to volaji nebo si tam clovek musi zajet?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.9.20 17:50
@Anonymní píše:
Holky a jak dlouho se ceka na vysledky z odberu klk nebo plodove vody to volaji nebo si tam clovek musi zajet?

Já měla první výsledky z odběru za 2 dny a pak jsem čekala další dva týdny na celkové. Ty mohou ale trvat i déle.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.9.20 18:24
@Anonymní píše:
Já měla první výsledky z odběru za 2 dny a pak jsem čekala další dva týdny na celkové. Ty mohou ale trvat i déle.

A jak sem objednana na zitrek tak to mi tam udelaji hned zitra to vysetreni nebo je to jen naka konzultace a pak se chodi na vysetreni?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama