Umělé wc pro pejska

Anonymní
1.2.21 08:45

Umělé wc pro pejska

Ahoj maminky,
stěhuji se po rozchodu od přítele (bydlet budu sama), a ráda bych si do nového bytu pořídila pejska. Mám strach z té samoty, kdybych bydlela úplně sama, jsem ten typ člověka, který potřebuje, ať má doma aspoň někoho, kdo na mě bude čekat.. S pejsky jsem vyrůstala, a nadevše je miluji.

Problém spočívá v práci, konkrétně ve směnném provozu, kdy dělám třeba i noční. Chci se vás tedy zeptat, jestli myslíte, že by se pejskek naučil na umělé wc? Nebo je lepší si v tomto případě opravdu pejska nepořizovat? Pracuji jen 15 dnů v měsíci.

Některé pracovní dny bych ho vozila k našim na domeček se zahrádkou, ale bohužel všechny pracovní dny jej tam vozit nemůžu, jen některé😔

Uvažovala jsem samozřejmě i o jiném zvířátku, ale k pejskům mám opravdu silné citové pouto. A třeba s králíčkem se už nepomazlím tak jako s pejskem..

Omlouvám se za anonym, ale chci se vyhnout narážkam, že jsem tyranka, když uvažuji o pořízení pejska při takové práci.

Děkuji za přečtení a názory :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1006
1.2.21 08:49

Je to živý tvor, opravdu si ho nepořizuj, aby jeho úkolem bylo na tebe čekat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26385
1.2.21 08:55

Psa ne, co kočku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4520
1.2.21 08:56

Ano, pes se dá ve většině případů na záchod naučit. Ale to, že ty nechceš být doma sama, není důvod k pořízení psa, kterého tam o samotě budeš nechávat. To k němu není moc fér. To máš asi dvanáctky, že? S cestou minimálně třináct hodin.. to je dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8534
1.2.21 08:57

Neporizuj si jej, kdyz vis, ze na nej nebudes mit cas a on bude jen sedet doma a cekat na tebe. Navic je to zavazek na silene roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3036
1.2.21 09:06

V téhle situaci psa nedoporučuju. Nechávat psa samotného pravidelně třináct hodin je moc. I když bude naučený se vyprazdňovat doma kam má, potřebuje taky lidskou společnost. Po dvanáctce přijdeš domů utahaná, ale pes bude chtít ven na dlouhou procházku, vylítat se, doma si s tebou bude chtít hrát atd.
Pokud stojíš opravdu o zvířátko, co zkusit kočku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53282
1.2.21 09:15

Pes se venčí venku, nechce si znečištovat svůj prostor. Pokud by byl když jsi v práci u rodičů tak ano, ale jinak to taky může doma proštěkat. Dospělý pes celý den prospí, ale stejně by to chtělo aby psa někdo alespoň vyvenčil. Jinak budete chudáci všichni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5057
1.2.21 09:54
@Anonymní píše:
Ahoj maminky,
stěhuji se po rozchodu od přítele (bydlet budu sama), a ráda bych si do nového bytu pořídila pejska. Mám strach z té samoty, kdybych bydlela úplně sama, jsem ten typ člověka, který potřebuje, ať má doma aspoň někoho, kdo na mě bude čekat.. S pejsky jsem vyrůstala, a nadevše je miluji.

Problém spočívá v práci, konkrétně ve směnném provozu, kdy dělám třeba i noční. Chci se vás tedy zeptat, jestli myslíte, že by se pejskek naučil na umělé wc? Nebo je lepší si v tomto případě opravdu pejska nepořizovat? Pracuji jen 15 dnů v měsíci.

Některé pracovní dny bych ho vozila k našim na domeček se zahrádkou, ale bohužel všechny pracovní dny jej tam vozit nemůžu, jen některé😔

Uvažovala jsem samozřejmě i o jiném zvířátku, ale k pejskům mám opravdu silné citové pouto. A třeba s králíčkem se už nepomazlím tak jako s pejskem..

Omlouvám se za anonym, ale chci se vyhnout narážkam, že jsem tyranka, když uvažuji o pořízení pejska při takové práci.

Děkuji za přečtení a názory :hug:

Ne nepořizovala bych si psa, chudák na umělém wc 8o 8o trochu úvaha. nic osobního proti zakladatelce..to je fakt norma, že si lidé pořizují zvíře, že se chtějí mazlit, nechtějí být sami, vlastně jim nahrazuje vztah s partnerem..mně to připadá šíleně sobecké..prostě se chci mazlit, tak zvíře je tu na mazlení k dispozici. To jsou pak ty otylé paničky olibávající čivavu, na kterých je zjevně vidět, proč je žádný chlap nechce.. to je moje miminko, přece si nemohu svoji citovou deprivaci řešit pořízením zvířete..jasně chápúu u senirů co jsou sami a zůstanou sami, že chtěji partáka, ale jako náhražka za partnera?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11596
1.2.21 22:51

Kdyz uz, tak kocku.

Nebo nejakeho maleho psa, ale dva. Tam pak je ale problem vychovat dve stenata najednou (fakt makacka) a s tim vyprazdnovanim doma byva problem, aby to nebylo vsude.

Jeste je varianta zaplatit nekoho na vyvenceni v pulce smeny.

Kazdopadne duvod „abych nebyla sama“ nefunguje ani u chlapu, ani u psu. Chce to trosku silnejsi argument, proc pes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
646
1.2.21 23:08

Jo, tak přesně takového jednoho chudáka jsem měla v dočasné péči.. byl zničený, psychicky, holku vyhnala matka i se psem, ta chodila na dvanáctky a pes trpěl. Chtěla ho jen na měsíc pohlídat, než najde nový byt.. no z měsíce se stal rok, než ji došlo, že oběma bude líp bez sebe.. Srovnej se spíše sama a přemýšlej, proč tak nutně potřebuješ, aby na tebe někdo čekal a proč se bojíš samoty. Nebo spíše, nejdřív to vyzkoušej, třeba tě to tolik trápit nebude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
3.2.21 18:24

Psa určitě ne, to by nebylo dobrý… myslim ani pro jednoho z Vás. :nevim: Jestli, tak bych pořídila kočičku, ale až se trošku srovnáš s rozchodem a budeš vědět, že chceš kočičku, protože ti děla radost se o zvířátko starat a vidět, že se má dobře, ikdyž zrovna má náladu být samo. ;) Jsou kočičky jako třeba Kartouzáčci, kteří jsou velmi snášenlivý k samotě (když je člověk déle v práci) i ke změnám bydlení, cestování atd., na druhou stranu jsou plemena, která samotu přes den taky nesnášejí nejlépe, takže to opravdu chce promyslet a zodpovědně se rozhodnout se všemi pro i proti. :palec: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95
5.2.21 13:27

Také bych si na vašem místě pejska nepořizovala, ještě musíte brát v potaz to, že to nebude hned, co se to umělé wc naučí používat, takže to budete muset uklízet ze všech možných koutů. Což není nic příjemného, navíc by to na vás mohlo přenést nějaké parazity.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat