Umývání oken v těhotenství?

136
11.7.07 15:49

Umývání oken v těhotenství?

Ahoj,

budu mít asi hloupej dotaz, ale umývali jste v těhu okna? Mě doma všichni straší, že tím zvedáním a kroužením rukou nějak ublížím mimčovi. Tak bych ráda věděla, jak jsou na tom jiný mamči a těhulky.

Při prvním těhotenství jsem celou dobu ležela s rizikovým, takže jsem okna fakt neřešila…

Předem díky za každou odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11.7.07 15:59

ja bych je nemyla :wink: .za prve odpocivej dokud to jde a nech to na manzelovy nebo mamince a za druhy se opravdu v tehu nema natahovat a tak bych to radeji neriskovala :wink:
jen odpocivej,vzdyt si to zaslouzime :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11935
11.7.07 16:05

Ja jsem posledni dva mesice okna myla, dokonce i skrabala steny pred malovanim a malovala a Standa nevypada ze by ho to nejak poznamenalo 8) :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2870
11.7.07 16:12

Taky jsem myla okna v těhu několikrát, dokonce i 3 dny před porodem malovala (dělali jsme rekonstrukci bytu),a že by mi to nějak uspíšilo porod nebo urychlilo, se říct nedá :lol: :lol: :lol: Rodila jsem 5 dní před termínem dva dny a skončilo to akutním císařem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12884
11.7.07 16:28

Já osobně bych to vzala jako dobrou výmluvu, protože okna myju strašně nerada. ale moje gynekoložka mi říkala, že pokud je všechno v pořádku, můžu i skály lámat :-) (já jsem bohužel od 6M ležela :-( ) takže jestli se na to cítíš, tak proč ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.7.07 16:34

teda v 10 tydnu bych to fakt neresila. Pokud se na to citis umej je, pokud ne, nech to nekomu jinemu. Neco jineho je myt je s poradnym bubnem…

• Nahlásit
  • Citovat
9674
11.7.07 16:37

Pokud nemáš rizikový těhu, tak bych je klidně myla. Neni to přeci žádná těžká práce. Myslim, že daleko víc práce Ti dá starat se o Karlíčka. Vem si, že ho několikrát za den zvedáš a tak podobně. V porovnání s tim všim mi přijde mytí oken jako hračka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19990
11.7.07 16:41

já v 8 měsíci pomáhala manželovi s malování bytu a okna jsem nemyla jen z toho důvodu, že to dělám děěěěsně nerada a měla jsem dobrou výmluvu. Hlavně jsem to sváděla na to, že okna máme veliký a vysoký a že by se mi mohla zamotat hlava, což každý vzal a mytí oken se ujali jiný (k mé neskonalé radosti) :D :wink:

Přesně jak psala nozu : pokud se na to cítíš a jsi zdravotně ok, tak můžeš i skály lámat :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.7.07 17:32

Ahojky, jak píšou holky přede mnou: jestli se na to cítíš, klidně umývej. Ale opatrně a nehoň se zbytečně. Já jsem si sice chtěla těhu užívat, ale nezbylo mi nic jiného, než si máknout na stavbě, protože jsme měli do zimy hooodně práce na baráku a nechtěla jsem bydlet u tchánovců, ale být s miminkem sama sobě si svou paní. Takže jsem manželovi pomáhala, jak jen to šlo. Z rodiny se na nás všichni vykašlali (teda až na oba dědečky). Švagrová mě sice vystrašila, že se může mimi oběsit na pupeční šňůře, budu-li moc natahovat ruce vzhůru, ale že by mi šla pomoct, to ji ani nenapadlo… :roll: . Ale v listopadu jsme se stěhovali do nového a na Silvestra se malá narodila. Porod jsem měla lehký a možná, že díky tomu makání na stavbě. Asi to zafungovalo jako předporodní cvičení a malá je úplně ok… :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
6289
11.7.07 17:39

Píšeš, že v prvním těhu jsi okna neřešila, protože jsi byla na rizikovým… a přežily to ne? :lol:
Takže bych se na to vykvákla i teď, okna neutečou a co budeš nervit, jestli by se ti náhodou nemohlo něco stát. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
11.7.07 19:52

My se s manželem v mytí oken střídáme, takže jsem okna moc neřešila - ale ve všech třech těhu se podařilo doma malovat :o
U Ady jsme dokončovali rekonstrukci bytu, u Pepi (kurňa nebylo to až v šestinedělí?) koupelnu a záchod a teď jsme se stěhovali a vymalovali jsme aspoň ložnici a holkám slíbený růžový pokojíček :)

Záleží na zdravotním stavu…

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
11.7.07 20:50

Ahoj, taky jsem v těhu myla okna, dokonce snad třikrát. Spíš si dej pozor na pád ze židle :wink: Ale jestli jsi jinak zdravotně ok, nebála bych se :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.7.07 23:02

Taky jsem byla asi v 10 týdnu a malovala se ložnice - okna jsem myla, po manželovi to byl děs běs :)

Asi bych se bála ke konci těhu, ale teď fakt ne :)

• Nahlásit
  • Citovat
andela
11.7.07 23:56

Já bych se na okna pěkně vyprdla z vysoka :wink: :lol: … já ven vidím, a ostatní čumět nemusí 8) .
Tak jo no … když chceš být tak aktivní, tak proč bys je neumyla? S tím natahováním .. myslím že se tím asi myslí jako nějak se natahovat pro něco hooodně nahoru, ale ne že zvedneš ruce .. mmch, protahuju se pořád aj v těhu jsem se protahovala a je to to samé jako se natáhnout .. a nic.
Jinak já okna myla tak jako aby se neřeklo na podzim (jinak je meju ještě na jaře 8) :wink: ).A v 7m jsem si sama malovala ložnici … pomalu ale jistě.
Nevidím důvod proč bys nemohla dělat plno věcí které děláš normálně .. jsi jen těhotná ne? :wink: Jen dej pozor ať nespadneš.

• Nahlásit
  • Citovat
6597
12.7.07 09:59

Tak za tuhle pověru se mi moje gynekoložka hodně smála ( taky jí zná ) a nic z toho není pravda. Ono pověry s ipřeci musel někdo vymyslel, aby byli ku prospěchu nějaké osobě, ne…v tomhle případě mamince :wink:
Já okna myla, myju je ráda ( celkově ráda uklízím, mám ráda pořádek ), v 8 měsíci jsem lezla doma po čtyřech a malovala spodky stěn ( vršky dělal muž ), škrábala podlahu a v pohodě, Sáru to fakt nepoznamenalo.
Určitě všeho s mírou, ale já nevím…od 11 týdne nic nedělat, to bych asi umřela :lol: leda, pokuď bych měla rizikový těhu.

Jo, jinak se nesmí zvedat těžký věci, nejhorší je pohyb zezdola nahoru - např. konev s vodou…já to nevěděla a to mi Mudra teda osvětlila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama