Uplakánek-jak přestat?

105
5.8.09 19:49

Uplakánek-jak přestat?

Ahoj, mám 3letou holčičku, která půjde po prázdninách do školky. Je moc šikovná, až na to, že je neuvěřitelný uplakánek. Kvůli každé blbině brečí. On narození je hodně citlivá (a to myslím opravdu hodně - u písničky „Zajíček v své jamce sedí sám…“ pravidelně brečí… to jen jako příklad).

Zatím jsem to moc neřešila, vždycky jsem ji u sebe nechala vyplakat a pak vše dobrý… Jenže mi přijde, že to poslední dobou neuvěřitelně přehání. Co nejde podle ní, tak hned natahuje a neuvěřitelně křičí a brečí - slzy jak hrachy. Ať je to od malého bouchnutí se, nebo že ji někdo nechtěně strčí nebo něco vysype. (myslím že „vzdor“ to není, protože tak řve i když spadne nebo do něčeho trochu vrazí…)

Hodně tak reaguje i na střet s cizími i známými dětmi (když ji něco zakážu, tak je v pohodě, i když to jsou bombóny…). Nevím co s ní. Jinak je společenská, nebojí se, krásně mluví…jen brečí kvůli každé blbině! FAkt.

Nevím jak ji to odnaučit. Je hodně citlivá, ale občas opravdu přehání. Nemáte s tím prosím někdo zkušenost?

Díky Elissa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2318
5.8.09 19:52

Já bych jí nechala přeléčit homeopaticky. Mám něco podobnýho doma a dost nám to pomohlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
5.8.09 20:27

Elisso, nemůže žárlit?

Jinak pokud začne brečet kvůli opravdové blbině, tak bych třeba krátce objala, dala pusu na čelo, ale pak bych řekla něco ve smyslu: Tak, už je to za náma, pojď dělat to a to. Litovat pouze ve chvíli, kdy opravdu o něco jde.
Zezačátku by to bylo asi hodně drsné, třeba začne brečet ještě víc, ale pokud uvidí, že s tím nic neudělá, tak ji to snad přejde.

Nemá třeba pocit, že se věnuješ mrňousovi a vy na sebe nemáte čas. Zkusila bych mazlení „preventivně“, zkusit si čas od času najít něco, co budete dělat jen vy dvě spolu. Aby neměla pocit, že jediné chvíle u maminky, pomazlení, pozornost, si musí vynutit brekem.

A třeba se trochu „otrká“ právě tou školkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
136
5.8.09 21:03

Tak se taky hlásím do klubu - máme doma a dost by mě zajímala ta homeopatika, Lasicko, pls písni víc.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
5.8.09 21:11

Wendulo, je potřeba si najít dobrýho klasickýho homeopata. To je asi celý. Náš mladší je hodně velkej mamas, např. z návštěv u nás šílel (celou dobu mi seděl na klíně (o Vánocích 7 hodin v kuse, chodila jsem s ním i na WC, kde jsem ho na chvíli musela postavit na zem a než jsem se vyčůrala, ječel)). Když jsme byli někde venku, třeba na hřišti, hrál si jen pokud tam nebyly ostatní děti, když k němu přišlo na dostřel i o hlavu menší dítě a nic nedělalo, začal šíleně pištět. Takže celkem dost náročný, páč starší kluk je zase do společnosti hrr a hřiště a děti miluje. Během několika týdnů léčby se natolik změnil, že při další hromadné návštěvě u nás (Velikonoce) se ani nestyděl a dokonce se bavil s příbuznýma a k ničemu mě nepotřeboval! Venku na hřišti samozřejmě i nadále není žádnej dravec, ale je schopnej fungovat, dokonce i jednoho chlapečka plácnul lopatičkou! No prostě abych to zkrátila, homeopatie pracuje přes psychiku a pokud je tam nějaký problém, dokáže ho zlepšit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
609
5.8.09 22:16

Elisso, jako by jsi psala o nás…
jak není hned po jeho, tak uz natahuje, fakt úplně zbytečně a hlavně neustále…
asi v tom bude žárlení, ale snažím se mu všemožně věnovat, mazlení se u nás praktikuje několikrát do hodiny… ale spíš si myslím, že to v tom hodně hraje roli i povaha, já jsem taky dost lítostivá, všechno mě rozbrečí, chudák kluk, jestli to po mě podědil…
a taky jde v září do školky a mám z toho hrůzu, protože při každým konfliktu z cizíma dětma hned běží s pláčem ke mě pro to pomazlení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4471
5.8.09 22:22

Jé, to jsem „ráda“, že nejsme jediní. Já už si s malým na hřišti připadám jak exot. Jo a navíc se strašně uráží.
Taky jsem chtěla homeo, ale napřed zkusím Bachovku, mám doporučení na jednu paní, na homeo zatím nikoho neznám. Chci jít příští týden, držte palce. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
5.8.09 22:37

Luco: bachovkama nemůžeš nic zkazit, určitě do toho jdi. U homeopatů je dobrý dát na doporučení a hlavně, aby to byl klasický ne boironský homeopat (boironi neřeší psychiku). Krom toho homeo léčba posiluje imunitu, což se při nástupu do školky fakt hodí a pokud je dítě citlivější, může ve školce dost somatizovat = neustále virózky, rýmečky, kašlíky atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
105
5.8.09 23:20

Co je ta Bachovka? Slyším to poprvé… Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
6.8.09 08:18

Elisso: třeba tady www.bachovky.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
18.8.09 10:35

ahoj,
my jsme měli doma to samé,dcerka se rozplakala i když jsme šli po chodníku a našla třeba mrtvou brušku…pak to časem ustávalo,ještě v 1třídě se rozplakala u písničky co se ve škole učili,něco že rybář chytil rybku a ji té rybičky bylo líto,tak se ve škole rozplakala,teď jde do 3třídy a už je to pohodička… …tak třeba ji to taky přejde…třeba to chce taky jenom čas :-))
Ale pořád je na dceři vidět,že je taková lítostivá…ale to je v ní…i když dělá že je drsňačka :lol:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama