Úprava styku , nevhodná společnost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.19 12:15
Úprava styku , nevhodná společnost

Zdravím, musím anonymně, rodinné záležitosti. S přítelem jsme se rozešli, dcera svěřena do mé péče, alimenty určeny ( bohužel neplaceny), styk na dohodě. Bohužel se už nadále nedokážeme domluvit, otec dítěte, prostě napíše v ten den, beru si malou, nezajímá ho že máme své plány, když odmítnu dceru vydat, vyhrožuje, takže sepisuji žádost o určení styku.
Bohužel je k této věci přidružena ještě jedna věc, nová přítelkyně, z mojí strany žádná zášť, popř. uražená ješitnost., má tři děti, to poslední s Romem, a žádné z těch tří dětí není v její péči, což mi přijde přinejmenším podivné, když se ex přítele zeptám, tak prý se nemám starat, ale přece jen tak bezdůvodně jí děti odebrány nebyli a dceru se tam bojím pouštět. Jde to z mé strany nějak ošetřit? Proto do úpravy styku chci zakomponovat větu, že si nepřeji, aby dcera v její přítomnosti spala u otce, jak to mám formulovat, mě prostě nic nenapadá.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
unuděná
Kelišová 7350 příspěvků 06.05.19 12:19
@Anonymní píše:
Zdravím, musím anonymně, rodinné záležitosti. S přítelem jsme se rozešli, dcera svěřena do mé péče, alimenty určeny ( bohužel neplaceny), styk na dohodě. Bohužel se už nadále nedokážeme domluvit, otec dítěte, prostě napíše v ten den, beru si malou, nezajímá ho že máme své plány, když odmítnu dceru vydat, vyhrožuje, takže sepisuji žádost o určení styku.
Bohužel je k této věci přidružena ještě jedna věc, nová přítelkyně, z mojí strany žádná zášť, popř. uražená ješitnost., má tři děti, to poslední s Romem, a žádné z těch tří dětí není v její péči, což mi přijde přinejmenším podivné, když se ex přítele zeptám, tak prý se nemám starat, ale přece jen tak bezdůvodně jí děti odebrány nebyli a dceru se tam bojím pouštět. Jde to z mé strany nějak ošetřit? Proto do úpravy styku chci zakomponovat větu, že si nepřeji, aby dcera v její přítomnosti spala u otce, jak to mám formulovat, mě prostě nic nenapadá.

Nepíšeš, jak je dcera stará, a jak častý styk tedy s otcem má.
Nicméně myslím, že nic takového jako určit si podmínky, za jakých on bude o své dítě pečovat v době schváleného styku, nelze. On by si pak mohl třeba určit, že si nepřeje, abys dceru dávala k babičce? Nebo do školky? :think:
Každopádně pokud nefunguje domluva, budete si muset nechat styk určit soudem.

Paola21
Závislačka 4054 příspěvků 06.05.19 12:19
@Anonymní píše:

Tak jestli tam bude spát je jedno ne? Nebo jak by jí v tu noc ohrozila svou přítomností? Že s ní bude přes den ti nevadí? A jak by to hlavně kdo kontroval, jestli tam spí nebo nespí? Nevim no, já bych to tam nedávala.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.19 12:25

Takže to mám nechat plavat, vás by nezajímalo s kým se vaše děti stýkají? Já vím, že pokud je malá u otce (5let), tak je za její bezpečnost zodpovědný on, ale i tak mám obavy. Ví někdo v jakém případě se matkám odebírají ( teda pokud se jich sama nevzdala) děti?

cecetka
Echt Kelišová 8201 příspěvků 06.05.19 12:28

A az si najde jinou, z tveho pohledu nevhodnou, milenku, tak budes na soud davat navrh na zmenu? Nebo jak to myslis? Ne, takhle to opravdu nefunguje. Jednou sis ho vybrala jako otce sveho ditete, tak mu v peci o dite duveruj dal.

ka2ka
Extra třída :D 14897 příspěvků 06.05.19 12:29
@Anonymní píše:
Takže to mám nechat plavat, vás by nezajímalo s kým se vaše děti stýkají? Já vím, že pokud je malá u otce (5let), tak je za její bezpečnost zodpovědný on, ale i tak mám obavy. Ví někdo v jakém případě se matkám odebírají ( teda pokud se jich sama nevzdala) děti?

ale ty nevíš jestli je má odebraný nebo je u tatínků nechala dobrovolně :zed:

unuděná
Kelišová 7350 příspěvků 06.05.19 12:31
@Anonymní píše:
Takže to mám nechat plavat, vás by nezajímalo s kým se vaše děti stýkají? Já vím, že pokud je malá u otce (5let), tak je za její bezpečnost zodpovědný on, ale i tak mám obavy. Ví někdo v jakém případě se matkám odebírají ( teda pokud se jich sama nevzdala) děti?

Tak to víš, že by mě to štvalo, a hodně, jenže myslím, že s tím mnoho nenaděláš :nevim: Můžeš se zkusit informovat někde na sociálce, ale netuším, jak to funguje, jestli ti mohou dát nějaké informace o cizí osobě… spíš asi ne.

Nedávno tu byla diskuze, že otec chce vzít syna (myslím 8 let) na podsedáku do Prahy (mezi dvěma menšími dětmi v normálních sedačkách) - no, taky s tím nic nejde „právně“ dělat - on nedělá nic špatného, podsedák je legislativně schválená autosedačka. Je to vše o domluvě, jak píšeš-zodpovědnost je na něm.

Paola21
Závislačka 4054 příspěvků 06.05.19 12:34
@Anonymní píše:

Tak zajímalo samozřejmě, ale neuděláš s tím nic. Kdyby to takhle fungovalo, tak se soudy zblázní a neřešily by nic jiného, než že X nechce, aby dítě bylo u Y, pokud bude přítomný i Z a podobné výmysly… :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.19 12:34

@ka2ka máš pravdu, tuhle informaci nevím, ale na druhou stranu, mít tři děti, každé s jiným otcem a všech se dobrovolně vzdát??? Promiň mě je smutno po malé když je pryč jednu noc, a nevím co by se muselo stát, že bych se jí dobrovolně vzdala, snad nějaká vážná nemoc.

unuděná
Kelišová 7350 příspěvků 06.05.19 12:37
@Anonymní píše:
@ka2ka máš pravdu, tuhle informaci nevím, ale na druhou stranu, mít tři děti, každé s jiným otcem a všech se dobrovolně vzdát??? Promiň mě je smutno po malé když je pryč jednu noc, a nevím co by se muselo stát, že bych se jí dobrovolně vzdala, snad nějaká vážná nemoc.

Ale to z ní ještě nedělá automaticky mrchu, co bude tvé dítě pomalu týrat :mrgreen: Pokud nejeví zájem o své biologické děti, pravděpodobně nebude mít zájem ani o to tvé a styk dcery s tátou se bude odehrávat bez ní, a dost možná i méně a méně často. Ale kdo ví? Zkus neventilovat své obavy před dcerou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.19 12:38

@unuděná já přemýšlela nad sociálkou, určitě o ní musí mít vedeny záznamy, klidně ať mi nic neříkají, ale pokud já nevím co, je třeba psychicky labilní nebo děti týrala, tak udělají s tím něco oni? Mě se totiž honí hlavou ty nejčernější scénáře, i když ona může být v klidu, nevím neznám jí, ale taky nemusí. :think:

ka2ka
Extra třída :D 14897 příspěvků 06.05.19 12:39
@Anonymní píše:
@ka2ka máš pravdu, tuhle informaci nevím, ale na druhou stranu, mít tři děti, každé s jiným otcem a všech se dobrovolně vzdát??? Promiň mě je smutno po malé když je pryč jednu noc, a nevím co by se muselo stát, že bych se jí dobrovolně vzdala, snad nějaká vážná nemoc.

ale tak jsou ženský který nejsou celý poprďěný z dětí a nedělá problém se jich vzdát, a může být nemocná a prostě ví že starání se o děti nedá

unuděná
Kelišová 7350 příspěvků 06.05.19 12:41
@Anonymní píše:
@unuděná já přemýšlela nad sociálkou, určitě o ní musí mít vedeny záznamy, klidně ať mi nic neříkají, ale pokud já nevím co, je třeba psychicky labilní nebo děti týrala, tak udělají s tím něco oni? Mě se totiž honí hlavou ty nejčernější scénáře, i když ona může být v klidu, nevím neznám jí, ale taky nemusí. :think:

Hele, tohle fakt netuším, podle mě jsou tyhle informace soukromé, možná bys někde dohledala rozhodnutí soudu (pokud to přes soudy šlo) o odebrání dětí, ale fakt nevím.
Nicméně dcera už není mimino, takže bych se spíš přes ní vždy snažila zjistit, jak se jí „teta“ líbí, co spolu dělaly, jestli je k ní hodná atd. Pětileté dítě už ti toho zvládne říct či naznačit opravdu hodně.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.19 12:54

@unuděná no tady to je právě taky zvláštní, podotýkám, že dcera ještě není smířená s naším rozchodem, takže informace můžou být zkreslené, ale jednou mi říká že bylo super, teta jí naučila jezdit na kole, potom zase, že chce aby se odstěhovala pryč, pak zase otci řekla že teta je zlodějka 8o a on samozřejmě nařknul mě že jí před dcerou pomlouvám, ale já se o ní nebavím ve zlém, poptám se jak bylo, ale nekomentuji. Takže moc informací nemám, a paní asi nebude moc inteligentní když všechny tyto citlivé informace jdou zjistit na jejím fb profilu.

jezz1e
Zasloužilá kecalka 678 příspěvků 06.05.19 13:00

Občas mi rukama projdou rozsudky o péči a jen v jednom případě bylo dítě svěřeno do péče jiné osoby (babičky), protože matka byla závislá. Ve všech ostatních se prostě „jen“ matka starat nechtěla (včetně posledního případu - 3 děti, každé s jiným, dvě u otců a třetí v DD).
A jakkoliv je to pro mě těžko pochopitelné, taky mám známou, která nechala dobrovolně malé děti v péči otce, ti to tedy nemají určené soudem, ale dohodou a je to jakoby střídavka, ale reálně bydlí děti u něj a ona si je bere k sobě odpoledne tak obden. :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama