Úřad práce - doporučenka

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
18.10.21 20:28

Úřad práce - doporučenka

Mohou mě vyřadit z evidence ÚP když nedonesu vyplněnou žádanku?
Práci si samozřejmě hledám, ale ÚP mi taky dává doporučenky a posílá na místa, kde je velký problém nechat doporučenku potvrdit.
Minulý měsíc jsem zaměstnavatele dané firmy, naháněla 2 týdny než mi doporučenku vyplnil.
Teď mi zaměstnavatel řekl, že mi doporučenku vyplní pouze v případě, když se k nim dostanu na pohovor. Tedy poslat životopis (poslán je) a čekám.
Psala jsem ji email, ať mi aspoň napíšou email, že doporučenku vyplní, teprve tehdy až se dostanu na pohovor dřív ne. Email je přečtený, ale odpověď žádná
Chápu sice, že zaměstnavatel není povinen mi doporučenku vyplnit na písknutí úřadu práce… Ale ÚP si nenechá vysvětlit, že já těžko mohu donutit zaměstnavatele na nějaké vyplnění a když je budu nahánět a trvat na vyplnění, tak ještě příp. budoucího zaměstnavatelé odradím od toho aby mě vzal

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
143
18.10.21 21:25

Pokud pises mail do firmy, drj do kopie i referentku z uradu prace. Mohlo by to pomoct. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.10.21 21:31
@Anonymní píše:
Mohou mě vyřadit z evidence ÚP když nedonesu vyplněnou žádanku?
Práci si samozřejmě hledám, ale ÚP mi taky dává doporučenky a posílá na místa, kde je velký problém nechat doporučenku potvrdit.
Minulý měsíc jsem zaměstnavatele dané firmy, naháněla 2 týdny než mi doporučenku vyplnil.
Teď mi zaměstnavatel řekl, že mi doporučenku vyplní pouze v případě, když se k nim dostanu na pohovor. Tedy poslat životopis (poslán je) a čekám.
Psala jsem ji email, ať mi aspoň napíšou email, že doporučenku vyplní, teprve tehdy až se dostanu na pohovor dřív ne. Email je přečtený, ale odpověď žádná
Chápu sice, že zaměstnavatel není povinen mi doporučenku vyplnit na písknutí úřadu práce… Ale ÚP si nenechá vysvětlit, že já těžko mohu donutit zaměstnavatele na nějaké vyplnění a když je budu nahánět a trvat na vyplnění, tak ještě příp. budoucího zaměstnavatelé odradím od toho aby mě vzal

Postup je jiný, s doporučenkou tam hned druhý den zajít, nejlépe dopoledne, nechat si potvrdit. S nimi se domluvit, co chtějí dál. Mnohdy řeknou, že nemají zájem na počkání, nebo se zeptají, máte vůbec zájem. Na místě se s nimi domluvit, že jim v případě zájmu pošlu životopis, ten jim lze poslat z domova hned - ale nečekat, až se ozvou. Prostě vrátím se domů z pracáku, poslat životopis, pokud není výslovně uvedeno, že se jim musí volat předem, tak tam co nejdříve zajít osobně. Pak může rozběhnout normální proces. Po návštěvě s papírem pro UP mít normální pohovor, nebo taky ne, dle jejich zájmu.

Jinak oni doporučenku jsou povinni podepsat. Pokud odmítnou dát razítko či podpis, tak bych si mobilem nafotil dům, kde firma sídlí, na fotce je pak datum pořízení fotky, u mobilu to nejde nijak měnit, takže by mělo fungovat jako důkaz. Fotku bych ihned poslal emailem na UP s tím, že mi odmítli potvrdit umístěnku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.10.21 21:34

Jen ještě doplním, cílem UP není ani tak sehnat práci, co dělají, tak k tomu téměř nikdy nevede. Dle mé zkušenosti jít někam s jejich papírem znamenalo spíše diskvalifikaci pro dané, jinak zajímavé, místo. Oni lidi buzerují, aby jim otrávili život a případně při nesplnění je vyloučili z evidence. Nebo lidé odešli sami, to je cílem. Pozor na ně, oni jsou navenek zdánlivě zdvořilí, ve skutečnosti jsou to ti nejhorší sv. ně a podrazáci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.21 22:01
@Náhodný host píše:
Postup je jiný, s doporučenkou tam hned druhý den zajít, nejlépe dopoledne, nechat si potvrdit. S nimi se domluvit, co chtějí dál. Mnohdy řeknou, že nemají zájem na počkání, nebo se zeptají, máte vůbec zájem. Na místě se s nimi domluvit, že jim v případě zájmu pošlu životopis, ten jim lze poslat z domova hned - ale nečekat, až se ozvou. Prostě vrátím se domů z pracáku, poslat životopis, pokud není výslovně uvedeno, že se jim musí volat předem, tak tam co nejdříve zajít osobně. Pak může rozběhnout normální proces. Po návštěvě s papírem pro UP mít normální pohovor, nebo taky ne, dle jejich zájmu.Jinak oni doporučenku jsou povinni podepsat. Pokud odmítnou dát razítko či podpis, tak bych si mobilem nafotil dům, kde firma sídlí, na fotce je pak datum pořízení fotky, u mobilu to nejde nijak měnit, takže by mělo fungovat jako důkaz. Fotku bych ihned poslal emailem na UP s tím, že mi odmítli potvrdit umístěnku.

Děkuji příště to udělám tak.
Mě totiž řekla paní z úřadu ať si tam předem zavolám a domluvím se s nimi, kdy mám přijít. Dokonce přede mnou zavolala, aby zjistila zda je či není problém se dovolat a taky zda je místo ještě volné..
Jenže tel. číslo je na prodejnu, kde jsou zaměstnankyně, které si netroufnou potvrdit nějakou doporučenku (to bych neudělala ani já, být na jejich místě).
Majitele a vedení firmy je od nás 2 hod. cesty, tak jsem to chtěla pořešit aspoň email a marně :pocitac:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat