Práce v dětském domově, je tu někdo kdo má zkušenosti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
18.10.21 17:02

Práce v dětském domově, je tu někdo kdo má zkušenosti

Zdravím, chtěla bych se zeptat, líbilo by se mi pracovat v dětském domově, chtěla bych vědět jestli je tu někdo takový, zajímalo by mě jestli je to psychicky nároční, nebo jaká je pracovní doba, a jaké jsou požadavky pro tuto práci, jaké vzdělání je k tomu potřeba, střední odborná škola asi nestačí?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1292
18.10.21 17:20
@Anonymní píše:
Zdravím, chtěla bych se zeptat, líbilo by se mi pracovat v dětském domově, chtěla bych vědět jestli je tu někdo takový, zajímalo by mě jestli je to psychicky nároční, nebo jaká je pracovní doba, a jaké jsou požadavky pro tuto práci, jaké vzdělání je k tomu potřeba, střední odborná škola asi nestačí?

Stačí perské ideálně speciální pedagogika. Práce je to náročná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6559
18.10.21 17:22

Jaká střední odborná škola? s touhle češtinou pdg. zřejmě nejsi? tak možná do kuchyně nebo jako asistentka? DD jsou tabulkově řízené, prostě mrkni na net.. je to tam zcela jasně popsané. Jezdila jsem tam přednášet (do různých ústavů švagrová dělá v jednom ředitelku.. legrace to není.. a na zbohatnutí taky ne.. občas dobrá odměna, ale psychicky náročné dost, velká část dětí tam není úplně „v pohodě“ a řeší se různé sociálně patologické jevy…
proč si nenajdeš nejbližší ústav/domov a neřešíš to tam? většinou mají ale plno a spoustu žádostí.. za pokus nic nedáš. Ale vypiluj co vůbec chceš (logicky se liší pracovní doba klíčového pracovníka a noční vychošky… - a zase - režimy a počty dětí jsou velmi různé..)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.21 17:34

Možná se to liší děcák od děcáku, ale co ja vim (sestra), tak co se týče peněz tak je na tom poměrně dobře, ale děla 12ctky a ne pravidelně jako třeba ve fabrice, takže většinou je těch směn víc, na vánoce je dost často s cizima dětma a ne s těma svýma.. takže prostě práce denně, nějaký volno ve svátek fakt neexistuje, když jedna onemocní, nebo má dovolenou, musí se směny rozdělit mezi ostatní.. takže v tomhle ohledu není moc o co stát.. ale je pravda, že v noci není celou noc vzhůru (ikdyz by teoreticky mely) takže druhej den doma normálně funguje.
no a vzdělání, má zdravku.
jo a taky musí jezdit na různý pobyty, teď třeba byla s dětma z děcáku týden na „dovolený“ a doma děti :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
34585
18.10.21 18:01

Známá tam pracuje, chtěli po ní, at si udělá vychovatele a pedagoga volného času, co měla za střední školu nevím. Bavilo ji to, jen je to náročné i časově občas. Běžně se jim stává, že děcko se nevrátí z vycházky a ona musí večer, po pracovní době, na policii sepisovat záznam, je z toho nějaká ta hodina navíc, neplacená. A nikdy člověk neví, kdy to přijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6559
18.10.21 18:25

@vokishka spíše častěji než méně často..utíkají pořád.. pořád je chytáme a pořád utíkají.. furt dokola

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
18.10.21 18:26

K práci vychovatele v DD potřebuješ vysokoškolské vzdělání, zaměření speciální pedagogika. Pracovní doba je asi v každém DD malinko jiná, ale cca krátký/dlouhý týden (v pracovní - školní dny kratší, třeba 9 hod, víkendy, svátky, prázdniny = 12 hodin). Psychicky náročné je to velmi. Klidně se můžeš ptát na cokoli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7312
18.10.21 18:50

@sysel1 myslím, že i sociální pedagogika může být

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
18.10.21 18:51
@Kfětoslava píše:
@sysel1 myslím, že i sociální pedagogika může být

Ano, pravda. Sociální / speciální pedagogika. Plus samozřejmě zvládnuté psychotesty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3386
18.10.21 19:59

Já jsem v DD sehnala práci coby zdravotní sestra, jsem tedy placená dle tabulek pro sestry, u dětí dělám ale vše, nejen sledování zdrav. stavu, ale i plnění výchovných plánů a prostě se starám jako doma. U nás jsou děti věkově cca od roka do té doby, než jdou do školy, takže prckové. Dělám dvanáctky, denní, noční. Jsem tu krátce a jo, psychicky jsem někdy totálně vyždímaná a musím se občas po práci dost přemáhat, abych nechtěla doma zalezt někam do klidu a nemluvit. Přeci jen po celém dni se na mě těší relativně malý syn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat