Uschlá schefflera

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Zuzka10
Kecalka 102 příspěvků 06.11.14 10:37
uschlá schefflera

Ahoj holky,
před cca měsícem jsem dostala scheffleru. Bohužel než jsme si stačila přečíst nějaké rady o pěstování dala jsem ji na temné místo. Začala opadávat, teď má jen pár listů a to ještě ke všemu úplně uschlých a výhon je taky úplně suchý. Nevim co mám udělat pro to, aby se vzpamatovala. Nerada bych jí vyhodila. Přemístila jsem jí na okno, ale zatím nejeví žádné známky zlepšení… :)
Mám jí kus uříznout, nebo co s ní? :nevim: :nevim: :nevim: Prosím poraďte :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Malaga
Nadpozemská drbna 25328 příspěvků 06.11.14 10:49

Ahoj, zatím nic neseřezávej, zalívej - schefflera fakt nemá ráda sucho, pěstuje se i hydroponicky a uvidíš, jestli náhodou neobrazí. Dej tomu ještě chvíli čas.

TomyTomy
Kecalka 455 příspěvků 06.11.14 11:01

@Zuzka10 Ahoj,napředbych ji vvydala z květináče a zkontrolovala kořeny a když budou v pořádku Nela by se vzpamatovat.Dej ji novou zeminu cca 3 tydny zalivej sezhora a pak už jen do misky, taky nějaké podzimní hnojivo by bylo fajn. Seriznout můžeš záleží jak je moc poškozena. No a pak už to bude jen na ni. :kytka:

Aries6
Generální žvanilka 22144 příspěvků 3 inzeráty 06.11.14 11:19

Já bych ji uřízla a nechala znova zakořenit.

Aries6
Generální žvanilka 22144 příspěvků 3 inzeráty 06.11.14 11:20

Dej fotku :D

TomyTomy
Kecalka 455 příspěvků 06.11.14 11:44

@avm3 Nebo tak :palec:

Zuzka10
Kecalka 102 příspěvků 06.11.14 13:22
schefflera

Holky, tak tady jsou tři fotky…
Snad mi potom poradíte nějak konkrétně :)
A i tak děkuji za snahu…
jinak kořeny jsou hodně mokrý, a takový jako ty listy (myslim co se týče barvy)… Hrozně bych jí chtěla zachránit, protože to byl dárek…

TomyTomy
Kecalka 455 příspěvků 06.11.14 14:24

@Zuzka10 Me tedy spis přijdeze je prelita než uschla. Tím spis ji vyndej kořeny které jsou uhnile odstran nebo ustrihni a pořádně očistí třeba i ve vodě pak zásad, listy otrhej a stvol pokud je měkký serezej. A pak taky jestli mužůradit nnevidímto ppořádně ale mas květináč zřejmě v nějaké hluboke podmisce.zkus ho dat jen na melkou misku, takhle ji spis prelijes.Tak snad se zadari.

Aries6
Generální žvanilka 22144 příspěvků 3 inzeráty 06.11.14 14:28

@Zuzka10 Mě napadlo hned, jak jsi to popisovala, že je spíš přelitá, přesně, jak píše @TomyTomy .
Kažodpádně můžeš špičku uříznout a zkusit nechat zakořenit - jako zadní vrátka a jinak čin, jak píše @TomyTomy .

Zuzka10
Kecalka 102 příspěvků 06.11.14 14:35

A jak jí mám nechat zakořenit? Prostě mám vršek uříznout a dát do země? A ještě se zeptám, očistim jí a pak znova zasadim do stejné hlíny + nějaké hnojivo?
vim, že se ptám jak blbá, ale nemám s tím vůbec zkušenosti…
A moc děkuji za radu holky :)

TomyTomy
Kecalka 455 příspěvků 06.11.14 16:43

@Zuzka10 tak kus urizni čistým ostrým nožem nejlépe tak aby tam bylo jedno očko, rez musí byt opravdu ostrýa dej do hhlíny tak aby očko bylo tosicku pod zeminou. Můžeš pres květináč z rizikem dat mikr. sáček aby se zvýšilavlhkost. Ni a nnebojjednodušší bude dat rřízek do vody tam by mel zakorenit určité nebo zkus obojí. no a zbytek s kořenem ještě nechej v tom květináči třeba se vzpamatuje a budeš jich mítnakonec vic. hlínu bych dala novou a třeba nějaké tyčinky to ti pořadí v květinářství.

Zuzka10
Kecalka 102 příspěvků 06.11.14 19:15

Moc děkuju. Snad se to podaří :)

Zuzka10
Kecalka 102 příspěvků 08.11.14 18:38

Holky část schefflery jsem proste dala do vody a čekám jestli se něco bude dít. Akorát jsem si všimla, že spodek schefflery těsně nad zemí je takový scvrklý :(
Ale zbytek té uřízlé už takový není…
Tak netuším co s tím…

TomyTomy
Kecalka 455 příspěvků 08.11.14 19:11

@Zuzka10 pokud není zhnili tedy měkký tak to nech byt jinak odrizni az na kořenppokud ma obrazit tak to půjde i primo z kořene. Pak písní jak to dopadlo.

Zuzka10
Kecalka 102 příspěvků 08.11.14 20:51

Hned jak je ta čast nad hlínou, tak to je naprosto měkký… Ale cca dva cm a uz to měkký neni… Tak fakt nevím… A to, ze jsem to proste dala do vody je ok? Jinak tomu co jsem dala do vody, mam utrhnout listy?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Dana Morávková: Kdyby manžel věděl, kolik mám kabelek, byl by rozvod!

I hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě Dana Morávková (47) má neřesti,... číst dále >

Youtuber Tary, který čelí kritice za chování k fanouškovi: Zvažuji trestní oznámení!

Jedna věta mu převrátila kariéru youtubera doslova naruby. Parkourista Taras... číst dále >