Usínání ročních dětí

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

123muminek123
Povídálka 26 příspěvků 21.07.18 16:06
Usínání ročních dětì

Dobrý den,
Zajímá mě, jak to máte s usínáním ročních děti… mám 13m chlapečka a teď celkem bojujeme…od narození krásně usínal v postýlce - někdy sám, někdy vyžadoval naší společnost, ale usl v postýlce a po probuzení na kojení jsem si ho už do rána nechala v posteli. Kolem 7m zlom a ne a ne usnout v postýlce sám. Nehrotili jsme to, nechali jsme ji u nás v posteli, navíc mu rostli zuby… Pak se to opět vrátilo do starých kolejí a začal zase usínat v postýlce. Cca od 10m usl pravidelně u kojení, přenesla jsem do postýlky a spal zase do probuzení na kojení, pak u nás. Ale ted asi dva týdny zlom a ne a ne usnout ani v postýlce, ani s náma v posteli…ať padne desátá večerní, teprve usíná… Zatím spí 2× denně celkem 1 - 1,5h. Když odpo vstane ve 4, v 5 nebo i půl šesté, stejně dřív jak v 22:00 neusne. Ne že by nás to nějak extra omezovalo, ale kolikrát bych spala dřív ja, nebo jsem zvyklá večer žehlit a dělat další činnosti co s ním nemůžu…vím že jsem si ho naučila na postel, ale budí se na kojení cca 6× za noc, takto se oba vyspime… Teď mě zaráží, že neusne ani se mnou v posteli dříve jak kolem te 22:00… Přitom je vzhůru už od 16:00 např…ocicka si tre, ale pak do něj vjede druhá míza či co :lol:
Měl to někdo taky tak, nějaké tipy, rady, změna režimu atd?
Na vyrvavaci metodu se mi nechce moc přistupovat…
:mavam:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Celeste97
Zasloužilá kecalka 724 příspěvků 21.07.18 16:14

Vynechat jeden denní spánek? :nevim: Nedivím se když vstává v 5 nechce se mu zase v 8 třeba spát :nevim:

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8458 příspěvků 21.07.18 16:25

Odpoledne bych teda do půl 5 ne-li do půl 6 nenechala spát, max do 15, syn teda spí od 10m jednou denně po obědě (někdy hodinu, někdy 3) ale od 14m (teď má 20) usíná sám, řekne si že se chce koupat a pak ví, že je pyžamko a spát. Máme prostě rituál a max 20:45 je v posteli.. Takže bych asi prostě vzbudila max v 15h :)

rena621
Ukecaná baba ;) 1262 příspěvků 21.07.18 17:17
@123muminek123 píše:
Dobrý den,
Zajímá mě, jak to máte s usínáním ročních děti… mám 13m chlapečka a teď celkem bojujeme…od narození krásně usínal v postýlce - někdy sám, někdy vyžadoval naší společnost, ale usl v postýlce a po probuzení na kojení jsem si ho už do rána nechala v posteli. Kolem 7m zlom a ne a ne usnout v postýlce sám. Nehrotili jsme to, nechali jsme ji u nás v posteli, navíc mu rostli zuby… Pak se to opět vrátilo do starých kolejí a začal zase usínat v postýlce. Cca od 10m usl pravidelně u kojení, přenesla jsem do postýlky a spal zase do probuzení na kojení, pak u nás. Ale ted asi dva týdny zlom a ne a ne usnout ani v postýlce, ani s náma v posteli…ať padne desátá večerní, teprve usíná… Zatím spí 2× denně celkem 1 - 1,5h. Když odpo vstane ve 4, v 5 nebo i půl šesté, stejně dřív jak v 22:00 neusne. Ne že by nás to nějak extra omezovalo, ale kolikrát bych spala dřív ja, nebo jsem zvyklá večer žehlit a dělat další činnosti co s ním nemůžu…vím že jsem si ho naučila na postel, ale budí se na kojení cca 6× za noc, takto se oba vyspime… Teď mě zaráží, že neusne ani se mnou v posteli dříve jak kolem te 22:00… Přitom je vzhůru už od 16:00 např…ocicka si tre, ale pak do něj vjede druhá míza či co :lol:
Měl to někdo taky tak, nějaké tipy, rady, změna režimu atd?
Na vyrvavaci metodu se mi nechce moc přistupovat… :mavam:

Me vzdy spala na obed a pak az vecer. V lete mi spala venku a v zime v postyke. Musis pocitat s tym ze cim je dite starsi tym mene spanku potrebuje. Moje od 18mes.prestala spat pres den a spi jen v noci

123muminek123
Povídálka 26 příspěvků 21.07.18 20:34

@Celeste97 on i když vstane ve 4 tak nechce spát… A bohužel nevydrží do večera… Jde spát kolem poledne a to vydrží max 45minut a kolem třetí je už unavenej a spí tak 30 minut… :roll:

123muminek123
Povídálka 26 příspěvků 21.07.18 20:35

@Kristyna.Vechto­va bohužel nevydrží jak jsem teď psala výše… Taky máme rituál a do teď to bylo ok… Nevím proč kolem toho roku taková změna :nevim:

123muminek123
Povídálka 26 příspěvků 21.07.18 20:37

@rena621 to je jasný,spí méně a méně přes den,ale zatím mu jedno spaní nestačí… Možná kdyby spal v kuse více jak max 45 minut,tak ano…ale takto to nedá :(

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8458 příspěvků 21.07.18 20:57

@123muminek123 tak to nevím no, mě vstává mezi 6-7 ráno spát jde max ve 12 a vstává mezi 14-15 a pak ve 20:30 koupačka a spát, ale „nastavil“ si to tak sám :)

123muminek123
Povídálka 26 příspěvků 21.07.18 21:58

@Kristyna.Vechto­va tak jsme to měli taky, akorát spal dvakrát po půl až třičtvrtě hodinkách, kolem osmé koupacka,pyžamo a spát… Měl šestou nemoc a jak ustaly ty vysoký horečky,takto se mu to posunulo… :think:

Petule030
Kelišová 5752 příspěvků 1 inzerát 21.07.18 23:05

Zkusila bych zrušit jeden spánek ve dne. Prostě zkus děťátko dát spát později, před obědem a časem po obědě. To by mohlo vydržet třeba do sedmi… Když zrušíš jedno spaní, třeba se to zbývající jedno naopak prodlouží. Tak to bylo u nás. A taky co zlepšilo noční spánek, tak odbourat noční kojení. Měla jsem to stejné, malý se budil 5× za noc, tak jsem jednou v noci už prostě nedala. Jednu noc dost prořval, ale potom si na to během pár dnů nečekaně rychle zvykl. Ale to bylo ještě o pár měsíců později, než je teď vaše dítko. ;)

sandys55
Stálice 58 příspěvků 21.07.18 23:58

@123muminek123 Tak bych vynechala jeden denní spánek a myslím, že se to upraví.

123muminek123
Povídálka 26 příspěvků 24.07.18 12:04

Tak jsme vynechali jeden spánek a opět usl až o třičtvrtě na deset :roll: :nevim:

blumen
Hvězda diskuse 41881 příspěvků 24.07.18 12:08

@123muminek123 mate poradne zatemneno? V kolik vstaval, kdy usnul a jak dlouho spal pres den den? Teeba se to stabilizuje po par dnech. Ale nasilim bych ho nedrzela vzhuru, pretazene dite usina jeste hur.

Tesssa23
Kecalka 117 příspěvků 24.07.18 17:45

Mala nam donedavna spala dvakrat denne asi 1,5 hodiny a proto jsme chodii spat po jedenacte vecer a to je ji rok a pul.
Tak jsme ji to odbourali na jeden spanek,takze spi pres dve hodiny,proste jsme ji zacali uspavat o dve hodiny pozdeji nez normalne a pak hned odpadla,vzbudi se kolem 15.hodiny,v o jdeme koupat,naji se a pak si chce jeste asi hodinu hrat,takze do pul desate vydrzi a pak behem 5 minut usne a spi az skoro do 8 rano.
Ale jestli miminko spi dvakrat denne a stejne nespi ani hodinu,tak bych urcite dala spat jen jednou.
Nekdy miminko neuspis kdyz je moc ospale,tzv.pre­tazene,takze vykoumat a davat ho spat tak akorat.Nevim jak ti male spi,v kolik rano vstane a tak za 4 az 5 hodin bych dala spat.Mala se mi nekdy vzbudi po 45 minutach a rozhlizi se,takze ji znovu ukonejsim a behem chvile zase spinka,ma proste asi lehke spani.

123muminek123
Povídálka 26 příspěvků 25.07.18 21:35

@blumen jj, zatemněno je hodně. I vyvětrano…spal hodinu a půl od jedné do půl třetí a usl až kolem te třičtvrtě na deset. Dnes spal jen hodinu od 12:00-13:00. Pak už spát nechtěl a usl teď…násilím jsme ji nedrželi. :think:

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Restaurace bez dětí: Diskriminace, nebo dobrý nápad?

Rozhodnutí Davida Salomona, že děti v jeho restauraci nejsou vítány, se sešlo... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková brání Vágnera a vzkazuje Langmannové: Sáhni si do svědomí!

Schyluje se k válce modelek? Zeptali jsme se Elišky Bučkové, co si myslí o... číst dále >

Dojemný a záhadný vzkaz Plekance: Česko slíbil synům, vrací se i Vondráčková?

Tomáš Plekanec definitivně končí v zámořské NHL a v současné chvíli je na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >