usinani u prsu

40
13.11.06 13:01

usinani u prsu

Ahoj holky,

mam problem se svou 9mesicni dcerkou.
Od narozeni jsem se snazila naucit ji spat „pouze“ polozenim do postylky. Jenze v posledni dobe (asi 2 mesice) mi nechce usnou jinak nez u prsu. Jsem moc rada, ze se nam dari az doted kojit, ale to usinani me ubiji. Trva to asi hodinu nez usne, boli me prsa, mala stejne nesaje - jen si me dudla… To same je pri kojeni v noci. Hlad urcite nema - davame kasicku, mlicka mam porad dost.
Kdyz uz ji v polospanku polozim do postylky, zacne hrozne kricet a rve a rve treba hodinu. No a to je neco na me nervy!!! Snazim se to vydrzet, ale po hodine je dite zahlenene, ma skytavku, vydava ze sebe chraplave zvuky a ja ji opet prikladam k prsu a cekam, nez usne.
Prosim, poradte mi, jak ukoncit tohle trapeni.

Moc dekuju, Nakala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

243
13.11.06 13:12

Z vlastní zkušenosti nevím, ale vyprávěla kamarádka, že to taky tak měli, a nakonec malého utáhla na to, že odtáhnout od prsu, honem strčit dudlík a přitisknout zpátky, jako by ještě tahal od ní… tak třeba na to ta tvoje skočí taky :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2997
13.11.06 13:17

Ahoj, tak já ti moc neporadím, jsem na tom podobně, také mám doma malého kozofila :lol: :lol: , dudlík jsem zkoušela a řev ještě zesílil 8O 8O , mám jedinou výhodu - malý vytuhne do 10. minut :wink: . Drž se :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
13.11.06 14:01

My nemeli problem s usinanim vecer. Nakojil se a sel sam usnout do postylky. Podle me, to jde naucit. Proste stat si za svym. Chodit pohladit a pomalu zvykat, nebo zustat chvili sedet u postylky.
Nocni kojeni je katastrofa. Ja to odbourala castecne az ve 14ti mesicich.

Kdyz uz jsem fakt nemohla a kojila za noc 5× a trvalo prave treba hodinu, nez Vitek usnul. On u me treba usnul, ale jak jsem ho odsunula kousek od sebe, zase se vzbudil a zas chtel kojit. A to spal mezi nama v posteli. Ale ja nemam rada uplne blizky kontakt. Takze kdyz jsem neusnula pri kojeni, chtela jsem ho dat dal. Zacpat pusu dudlikem nam nepomahalo.

Az v tech jeho 14ti mesicich jsem mela tezkou angynu a hodne kaslala a nemohla jsem s nim spat, protoze jsem ho budila. Tak spal s moji mamkou a ta ho mela u sebe v posteli a na kojeni mi ho donesla az v pet rano. Je to zvlastni, ale ani u ni nebrecel. Mozna necitil mliko, mozna ho dobre zvladla. Fakt, je ze Vitek mamku zboznuje. Pak doma se nam to nedarilo 100pro. Protoze jsem ho v noci kolikrat nakojila, aniz bych vedela. Pak nejvic pomohlo stehovani a Vitek putoval do sveho pokojicku. A to jsem se stihla probrat vzdycky, nez jsem ho zacala kojit a zjistila, ze kolikrat jen zaknoural a ja ve spanku rovnou brala miminko a kojila. To ne vzdy, jasne, ze VETSINOU se na kojeni rovnou budil.

Jak nekdo tvrdi, ze do 3 noci dite pochopi, ze se v noci nekoji, u nas to teda pravda nebyla. Ale ve svem pokojicku me za noc volal tak 3×. A to ho 2× stacilo polozit a rict, ze spinkame. No a potreti rano jsem ho nakojila. Nekdy to proslo lepe, nekdy hure. Ale fakt nam trvalo treba 3 mesice, nez se zacal v noci budit jen 1×. kazdopadne, uz sel vzdy po pochovani, nebo nakojeni rovnou zas do sve postylky. Nebo jsem ho ani nevyndavala.

Dnes jsme na tom tak, ze rano v pet kojime. Ne vzdy. Ale pro zmenu ho kojim rada, protoze pak spi treba do osmi. Kdezto kdyz se vzbudi po prospane noci po seste bez kojeni, tak uz neusne. Takze, jak v pet zaknoura, uz kojim. I kdyby nechtel:-) To jen pro pobaveni.

Urcite ti nekdo bude radit, ze to musis vydrzet a ze dite casem prestane samo. Ano asi jo, ale ja byla nevyspala od narozeni do tech 14ti mesicu. A to jeste byl Vitek ranni skrivanek a normalni bylo vstavat v pet. Takze je to hlavne na tobe a tvych pocitech a jak to vydrzis. Ja v noci jeste jednou kojim a rusit to budu nekdy kolem vanoc. Nechat bych chtela jen ranni kojeni, aby me netahal z postele, to at se klido koji treba 2 hodiny:-)
Vitek byl zavislacek i pres den na kojeni a to je pravda, ze ani nevim jak, ale uz sam nechce, nebot sam nema cas. To ho preslo ze dne na den ve 21 mesicich.
Ja bych takhle male dite jeste aspon jednou za noc kojila. Ale pak by slo pekne do postylky a myslim, ze to pochopi.

No hodne stesti, zas jsem se jednou rozepsala nebo si postezovala:-)?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama