Uspání kocoura

Anonymní
28.7.15 05:07

Uspani kocoura

Pekne rano vsem.
Doma resime problem s kocourem-6 let, kastrovany, vzdy poslusny a cistotny, najednou minuly mesic zacal obcuravat kde co, na veterine zjistili mocovy pisek a zanet, dali atb. Tenhle mesic ma ta atb uz treti, nezabiraji, dostal i pastu na rozpusteni toho pisku a stale nic. Veterinarka nam rekla, ze by mozna musel casem na operaci, bohuzel pro nas je az prilis nakladna a neni jistota, ze se mu to nevrati.
Muzskej uz je z toho hotovej, a premysli o tom, ze nez aby se takhle trapil a zbytecne jsme do nej cpali leky, ze ho utratime.
Ja se s tim ale nedokazu poprat, porad si rikam, jestli neni i jina cesta. :,(

(Anonym z osobnich duvodu, chodi sem rodina a nechci se jim zpovidat)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1289
28.7.15 05:17

Co jiny veterinar? Treba najde pricinu jinde, pripadne da ucinna antibiotika (neni to jeden druh leku).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.7.15 06:26

Anonymní

Rozhodně jiný veterinář, nasadit okamžitě dietu pro kočky trpící na močové cesty, dát po bytě více záchůdků… Operace pokud byla nevyhnutelná! Vždyť jinak je zdravý ne? Víš ´jak se musí chudák trápit bolestmi?

Mám tři kočky a ani nepočítám, kolik jsem do nich už vrazila peněz, ale oni mi to den co den vynahrazují tím že jsou, mazlí se, vítají mě, hrají si, vrní, prostě tam jsou se mnou pořád! Dnes náš nejstarší oslaví 12 let, ledvinář, s dietou, omezením, ale nikdy jsem nepřemýšlela, že bych ho utratila jen ´proto, že má vrozené onemocnění, které se nedá léčit!!!
Další 10 letá kočka měla zánět dělohy - vrazila jsem prachy do operace jen aby byla zdravá!!! Nejmladší, dnes už 5 letý kocourek měl v půl roce zavodněné plíce, defakto se topil sám sebou… nevzdali jsme to, 2 měsíce léčili a výsledek? Krásný, pětiletý kocourek plný života!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3098
28.7.15 08:18

Máš očividně smůlu na veterináře…zašla bych jinam, močové cestyu kastrovaných koček jsou náchylnější, ale utrácet ho kvůli tomu? operace by to vyřešila na dost dlouho, náš kocour na ní byl, když mu bylo 10 let a dožil se 18-ti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3233
28.7.15 08:20
@KačuliKačka píše: Dnes náš nejstarší oslaví 12 let, ledvinář, s dietou, omezením, ale nikdy jsem nepřemýšlela, že bych ho utratila jen ´proto, že má vrozené onemocnění, které se nedá léčit!!!
Další 10 letá kočka měla zánět dělohy - vrazila jsem prachy do operace jen aby byla zdravá!!! Nejmladší, dnes už 5 letý kocourek měl v půl roce zavodněné plíce, defakto se topil sám sebou… nevzdali jsme to, 2 měsíce léčili a výsledek? Krásný, pětiletý kocourek plný života!

to je krasne, ale napis castku, kolik to stalo, ne kazdy na ty penize, mnohe leceni je v relaci s jejich mesicnim platem a kdyz se to opakuje, tak je to zruinuje,
nepis mi, ze jsme barbar, sam jsme dal nemale castky na leceni zviratka, da se rici, ze bez trvalesiho vysledku, takze dovedu pochopit, ze lide vazi nejen zdravi zviratka, ale I penize, ktere samy nepadaji z nebe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
621
28.7.15 08:58

@Pesimista když si prostě pořídíte zvíře, tak s tím musíte počítat! Za sebe taky platíte, do svého zdraví peníze dáte…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.7.15 10:34

Asi mate pravdu, zkusime jineho veterinare. Tady do nej cpou treti tyden ta sama atb, a ja blbec se vlastne ani nezeptala, proc je nezmenili..
@KačuliKačka
Tvuj nazor beru, ale ver mi, jdeme prakticky od platu k platu a skoro 10 tis za operaci nemame, leda, ze bychom cely mesic nejedli a neplatili splatky ;)

• Nahlásit
  • Citovat
3233
28.7.15 14:18
@xLucikx píše: když si prostě pořídíte zvíře, tak s tím musíte počítat! Za sebe taky platít , do svého zdraví peníze dáte…

takze domaci mazlicek je jen pro movite, ti s nizsimi platy, kteri prispivaji na tvuj plat nemaji narok, zajimava zivotni filosofie, jeste muzes napsat, ze kdo nema penize na svoje zdravi, take nema narok zit, bude to plne v souladu s tvou zivotni filosofii

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
621
28.7.15 18:55

@Pesimista takhle sem to rozhodně nenapsala! Ale prostě při pořízení mazlíčka s tím člověk musí počítat, že se může cokoliv stát…a plat v tom rozhodně nerozhoduje. Většina lidí má pro různé případy rezervu a nebo pokud člověk nemá, tak si ji tvořit nebo aspoň na to zvíře - 200 měsíčně není prakticky nic a aspoň většina léčebných výloh by se tím zamazla…my teď dali za veterinu během tří dnů 2000 a málo to pro nás taky není, ale prostě přece ho kvůli tomu nenechám umřít!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28762
28.7.15 19:03

@xLucikx rozhoduje.
Je plno zvířa u boudy s poničeným zdravím, psychikou, kdesi cosi a nikdo to neřeší.
Tady zakl. to řeší v rámci svých možností.
Pro ni je bohužel i ta cesta, že když nejsou peníze, raději než týrat zvíře, dát ho utratit. SLÉTNI NA ZEM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47715
28.7.15 19:16

@xLucikx jenže to zvíře žije klidně 15 let a více. když si někdo pořizuje zvíře tak většinou je finančně ok ale kdo z nás ví co bude za rok, 5,10 let a pokud žijou od výplaty k výplatě tak těžko něco našetří :? Ano máme psa, ted byla na vyndání mléčných zubů, zadarmo to nebylo a ted peníze jsou ale v rodině kde peníze nejsou tak i 1000 bude znát a jestli na operaci na psa kde to jde mnohem výš ta částka nebo základní ěvci pro děti tak výběr je jasný ;). Lidi co nemají tak si nemůžou dovolit operace pro psa za tisíce, vet asi na splátky makat nebude a pak dětem řeknou že dnes jídlo nebude? je to o prioritách a někdy bohužel nejde vše jak by člověk chtěl ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
621
28.7.15 20:01

@berry4 já bych pro zvíře udělala cokoliv a pokud bych na to neměla, tak prostě pár dní klidně nebudu spát a vezmu někde nějakou práci přes noc nebo v práci přesčas, nebo půjčím od rodiny. Vždycky se to dá, ale jak se říká, kdo chce hledá způsoby a ne důvody…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28762
28.7.15 20:23

@xLucikx jistě. Všichni mají možnost práce nad úvazek, pomoc rodiny a vůbec- já já já… Uvědom si, v čem žijeme.
Kolik co stojí.
Jestli má to zvíře dobrou péči, zaplat´pánbů.
Nadstandart je dnes už kolikrát moc i pro léčbu dítěte. Natožopak zvířete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
621
28.7.15 20:54

@berry4 tak rozhodně souhlasím! Žijeme opravdu ve zlé době, kdy ty nejzákladnější sluzby/věci, sou zatraceně drahé…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5812
28.7.15 21:10
@xLucikx píše:
@berry4 tak rozhodně souhlasím! Žijeme opravdu ve zlé době, kdy ty nejzákladnější sluzby/věci, sou zatraceně drahé…

Tak prostý lid neměl peníze vpodstatě nikdy, ani nikdy předtím nebyly takové možnosti jako třeba jen atb, tak zas není třeba přehánět… jinak bych zkusila jiného veterináře, nebo nějáké spolky na ochranu zvířat, nebo něco jako charitu požádat o příspěvěk, nebo bezúročnou půjčku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama