Uspávání

574
21.3.05 07:36

Uspávání

Ahojky všichni,

mám jeden dotaz. Zajímalo by mě, zda uspáváte své ratolesti. My máme doma skoro 10-ti měsíční holčičku. Od narození nikdy nepotřebovala uspávat ba naopak když jsme s ní chtěli nachvilku zůstat v místnosti, tak z toho byla celá nervozní a čekala až z místnosti odejdeme a v tu ránu usnula. Ale teď poslední tři týdny u ní nastal převrat. Vyžaduje uspávání. S manželem jí nechceme zbytečně na uspávání zvykat. Řešíme to tak, že jí uložíme do postýlky a odejdeme, ona začne šíleně řvát, ale po pěti minutách (někdy i dřív) přestane a usoudí, že by bylo dobrý usnout. Můžu říct, že mi to rve srdce, ale jiné řešení jsme nenašli.
Nechceme aby si na to zvykla a nevyžadovala to pak i když jí budou např. 2 roky. Jak to řešíte vy?
Opravdu nemám to srdce jí poslouchat jak brečí.
Prosím poraďte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3152
21.3.05 08:22

Náš malej taky vyžadoval někoho u postýlky, ale usínal po pár minutách, tak jsem to neřešila a klidně u něj třeba těch 10 minut seděla. Jenže s přibývajícími měsíci usínal čím dál delší dobu a kolem 2.roku už se to protáhlo třeba na hodinu a půl!!! Chtěl si pořád povídat nebo si ještě v postýlce hrál a to už pro mě bylo docela náročný : - (. Tak jsme se rozhodli to odbourat a prostě ho zvyknout na to, že mu přečtem pohádku, pohladíme a jdem pryč. Stálo nás to asi dva dny téměř hodinového pláče, ale povedlo se to a už, šikulka, usíná sám!!! (Řešila jsem to i z toho důvodu, že v červenci čekáme další mimčo a nedovedla jsem si představit ten večerní kolotoč, co by mě čekal, kdybych měla toho staršího tak dlouho uspávat).
Ivča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
290
21.3.05 09:27

Verunko,
mám stejně stará dvojčata a uspávání je čím dál větší dřina! Holky vždycky usínaly samy, ale teď se jim prostě asi nechce spát - nejradši by si pořád hrály! Po večerním nášupu - tak kolem 19:30 jdou do postýlek a někdy zaberou až za 1,5 hod! Neustále se staví, lomcují s postýlkou a řvou - jako tygři, žádný malý pláč, pokřikujou na sebe, slíkají si ponožky, všechno z postýlky vyhazují ven, je to na silné nervy - jdeme tam asi 100krát je položit, jenže do 10vteřin zase stojí, pochování funguje na chvilku, jakmile se dotknou podložky - řev.
Holt je to asi blbý období a doufám, že až začnou chodit, budou unavenější a usnou dřív a líp! Nezbývá než vydržet - chjo, ale jiný nápad nemám!

KEIKO + 2

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
11.4.15 13:43

plán

Chce to asi pořádný plán nebo taktiku :D Nám pomohlo jedině rozumné vysvětlení a pořádný nabitý den, ale super! Stačí hvězdný plyšáček od Pexi a super.!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
PHV
1282
29.9.16 10:46

Oživuji diskuzi, protože jsem se chtěla zeptat, jestli se u vas uspávání odbouralo samo, nebo jestli jste to nějak řešily.
Mám skoro půlroční dcerku a uspávám ji tak, ze jezdím kolébkou nebo postýlkou, je jedno čím, ale potřebuje neusinat jen v klidu. Nijak mi to nevadí, usíná do deseti minut. Okolí na mě ale tlačí, ať jí to odnaučím, že musí usínat už sama a že už je velká a ať nasadím tu Estvillovu metodu, prostě nechat vyřvat. Vydržela jsem to deset minut, jednou jsem jí byla pohladit ale prostě svoje dítě řvát Nenechám. Měly jste to taky tak? Přešlo to pak samo a děťátko se naučilo usínat samo? Nijak mi to uspávání nevadí, od toho jsem na mateřské. Ale to okolí mě začíná štvát. Děkuji za názory

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
192
29.9.16 10:58
@PHV píše:
Oživuji diskuzi, protože jsem se chtěla zeptat, jestli se u vas uspávání odbouralo samo, nebo jestli jste to nějak řešily.
Mám skoro půlroční dcerku a uspávám ji tak, ze jezdím kolébkou nebo postýlkou, je jedno čím, ale potřebuje neusinat jen v klidu. Nijak mi to nevadí, usíná do deseti minut. Okolí na mě ale tlačí, ať jí to odnaučím, že musí usínat už sama a že už je velká a ať nasadím tu Estvillovu metodu, prostě nechat vyřvat. Vydržela jsem to deset minut, jednou jsem jí byla pohladit ale prostě svoje dítě řvát Nenechám. Měly jste to taky tak? Přešlo to pak samo a děťátko se naučilo usínat samo? Nijak mi to uspávání nevadí, od toho jsem na mateřské. Ale to okolí mě začíná štvát. Děkuji za názory

Já to mám stejne jako ty. Proste nenechám svoje dite rvat, protoze ostatní to dělají jinak.
Mala usíná od mala v šátku. Za dvě minuty je tuha. Me se ten kontakt libi a uzivam si to. :lol:
Ted se to možná trochu zmeni… začíná chodit + sest zubu, ktere lezou najednou a někdy už toho má plný kecky a chce prostě klid v pokoji s mámou a v mamine posteli. :lol:
Ted mi usnula v posteli za 5-10 minut a dělala jsem jen sssss a lehounce poklepavala zadecek.
Nektere deti potřebují absolutní klid a nehybnost, jine zvuky a pohyb.
:kytka:
Na okolí kašlu - neresim. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5025
29.9.16 11:03

@PHV Poslouchej svůj instinkt, co ti říká? Že nechat vyřvat je hnus a, že ti vůbec nevadí uspávat svoje malinké dítě, tak se tím řiď. Co říkají ostatní, neřeš. Děti rostou a mění se, není potřeba žádných drastických metod, k samostatnému usnutí jednou dospějí a do 15let to jistě trvat nebude ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
PHV
1282
29.9.16 11:04

@Daphnei Jeee tak to děkuji za uklidnění, že nejsem sama, kdo nechce nechat vyřvat :D jako těžko ji budu vozit až do patnácti, žejo.. jednou to přijít určitě musí :hug: a dokud mě potřebuje, tak jí klidně vozit budu :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
PHV
1282
29.9.16 11:06

@Alušáček Děkuji moc za podporu, trhá mi srdce, když pláče.. a to malá není nijak plakací miminko. Ani kolíky neměla. Uz mě nebaví poslouchat, že bude rozmazlená a tak :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19105
29.9.16 11:12

Na okolí se vykašli, je to tvoje dítě ;) Nám sice prcek usíná sám odjakživa, ale kdyby ne, tak bych ho brečet fakt nenechala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9266
29.9.16 11:17

Ano, prechazi to samo. Budou mu tri, prestava spat po O a vecer je tak znaveny, ze zsne sam. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3255
29.9.16 11:19

Vzdycky jsem dite uspavala. A myslim si ze je to spravne. Nechat rvat tak dlouho nez usne? Stalo se ti to nrkdy, ze jsi plakala tak dlouho az jsi z toho usnula? Jake to bylo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
192
29.9.16 11:24

@PHV … presne… za chvíli, než se otocis, tak bude z ni puberťák a bude se snažit ti co nejvíc zmizet z oci :lol:
Na řeči se musíš připravit. Me tchyně taky pořád u první dcery říkala, kdy už ji necháme pokřtít a uděláme nějakou oslavu. Od te doby co jsem ji řekla, že klidne zítra, když to zaplatí - tak mam klid… :mrgreen: Řekni třeba že ji vozis schvalne, aby si zhubla a ze by to meli taky zkusit a uvidíš jestli ti do toho dal budou kecat :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2303
29.9.16 11:53

Tak je ještě prcek a 10 minut je chvilka. Třeba ve dvou letech už mu to vysvětlíš a nebude to o vyřvávání. Potom už to děti spíše zkoušejí, řvou ze vzteku, že jim nechceš říct tu samou pohádku pošesté :mrgreen: Ale to už není pláč jako takový - tam je to o stanovení hranic, jinak by šli spát klidně o půlnoci ;) Miminko chce být prostě s mámou a pokud máš tu možnost, tak proč mu nedopřát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Reklama