Ústní část maturity

61
3.6.21 03:19

Ústní část maturity

Dobrý den,
dámy, omluvte mě, že píši takhle v noci. Nemohu spát.
V úterý mě čeká ústní část maturitní zkoušky a já se toho příšerně bojím. Mám důvod.
Třeba biologie - stihla jsem přijet jenom osm otázek, 22 mi ještě chybí. Musím se je naučit pořádně.
Němčina - některá témata jsou složitější, ta ještě jednou udělám. Plete se mi hodně s angličtinou na naopak. Třeba zbývají zemepisy, Praha, ekologie a sport, četba, něco připomenu ještě.
Angličtina - tam jsem mluvila plynule, paní profesorka ke chválila, ale teď jsem tuto schopnost opravdu ztratila, nevím proč :( Čeština - zbývá mi dočíst Anna Franková, mám 83 stránek. Zbývá 190. To projdu, prolistuji. To se snad dá nějakým způsobem okecat.
Přijde mi, že jsem naprosto v těžké situaci a že to už asi nepůjde na vyznamenání uhrát, toho se bojím.
Moc Vám děkuji za jakoukoliv radu. Neflákala jsem to, snažila jsem se, ale teď se mi zdá, že v tom opravdu šíleně plavu.
Moc Vám děkuji.
Přeji příjemný zbytek dne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1333
3.6.21 03:34

Uč se, čti, co se dá a uvidíš, jak to půjde. Buď budeš mít štěstí na otázky nebo ne. Téměř každý má před zkouškami strach, obavy. Věř si, že to dobře dopadne. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
836
3.6.21 05:52

@Mia2020 u maturity skoro nikdo nehledí na známky ale na to že ji máš ;)
Chce to klid. Akorát se moc stresujes a to není moc dobré :,(.
Držím palce ať to vyjde :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3586
3.6.21 06:08

Promiň, ale od 15.3.mas čas jen na maturitní předměty, tak fakt nechápu, že toho ještě tolik neumíš.. To, co jsem zatim letos u maturit viděla, je hotová tragédie.. Shora je tlak na to, aby to letos všichni udělali, tak třeba budeš mít štěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.21 06:15

Máš ještě několik dní, projeď si všechno, co neumíš, to stihneš. Snaž se vědět od všeho něco - hlavně to nedělej tak, že se budeš učit otázky pomalu a dopodrobna. Lepší vědět ke všemu málo, než k polovině vše. Češtinu bych nechala stranou, ústní část je letos dobrovolná a kdybys ji nedala, nic se neděje.
Hlavně zatni zuby a věnuj ten zbývající čas učení!

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.21 06:16

A přestaň se stresovat vyznamenáním, to ti bude v životě stejně k ničemu. Přeju hodně štěstí. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
64236
3.6.21 06:55

Přestaň stresovat pokud ses učila průběžně, vždycky něco vypotis, pokud ne, tak teď máš pár dní na to to dát dokupy - za mě ovšem si v tom spíš uděláš ještě větší chaos :think: maturu dáš, známky nejsou důležité

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6380
3.6.21 07:02

Pokud do školy chodilas a nedlabalas na to celý ty čtyři roky, byť dva doma, tak to prostě zvládneš :nevim: Já jsem se na maturitu skoro neučila a odmaturovala jsem s jedničkama a dvojkama a jednou trojkou, ta byla kvůli odprezentování závěrečné maturitní práce. Nejsem řečník. Jinak z otázky bych měla za 2.

Tím neříkám, ať se na to vykvákneš! Ale stres je zbytečnej, ten ti nepomůže, ba naopak spíš uškodí. Zvládneš to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3745
3.6.21 07:23

Tak se uč a nepiš na emimino :lol: Máš ještě 5 dní, to je skoro celý svaťák :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20648
3.6.21 08:42

Jako nemít přečtenou povinnou četbu bych řekla že je už fakt projev toho že jsi se na to vybodla
no ted bych se snažila ty otázky co neumíš alespon číst a číst teda pokud to máš alespon vypracovaný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12215
3.6.21 09:46

Tak vycuc z povinne cetby najdes na netu, ted se venuj otazkam. Hlavne se na to nevyprdni, nejak to dopadne :hug: Ja maturovala kvuli svy blbosti dvakrat. Dulezity je mit maturitu a je jedno jestli za 16 nebo za 4 :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
3.6.21 09:46

Do té doby si to všechno nějak projdi. Hlavně zadnej stres, pokud to nedáš napoprvé, dáš to napodruhé, svět se nezboří. Nešil, uklidni se, hlavně se neuč zase až moc, odpocivej mezi tím. A než půjdeš na zkoušku, pořádně se nadechni. Nesmíš si ten stres připouštět.
Určitě to zvládneš! Pokud bude vyznamenání nebo ne, to nehraje roli.
To dáš!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
732
3.6.21 09:49

Máš do úterka ještě čas, velkou část ještě stihneš. Mela jsem to jako ty, maturovala jsem z angličtiny a němčiny, a to práve kvůli tomu, abych se nemusela tolik drtit. Tedy zde bych to ošulila. Kvaknout neco v těch jazycích snad umíš ne? Rozhodně bych se neučila otazky typu sport, ekologie, četba, Praha. Vzdyt to vymyslis na potitku. Max. trochu bych se podívala na ty zemepisne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2893
3.6.21 09:49

Klid jsi na tom dobře, to je jen panika..

Aj a něm nejsou znalosti, jsou to jen zvanive okruhy.

Jestli ti z knih chybí tohle, tak pfff, pohoda.

Máš dost času, to zvládnu už dvě zkoušky, na které jsem se neučila ;)

Držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16869
3.6.21 11:05

Nemám pro tebe dobrou zprávu - čím víc budeš vyšilovat, tím méně si budeš pamatovat.

Takže primárně potřebuješ najít cestu, jak přestat panikařit. Čím víc stresu a úzkosti ti koluje v mozku, tím víc je nemožné se naučit něco nového.

takže se nauč dechová cvičení https://nevypustdusi.cz/…ova-cviceni/ choď si na chvíli zaběhat a nebo se věnuj nějakému cvičení, kde se zapotíš a zadýcháš - ale ne tak, aby ses úplně zničila. Potřebuješ najít takovou míru, aby mozek přešaltovat do jineho režimu než je panika, aby se rozpustily nějaké stresové hormony a aby si byla schopná jít pracovat hlavou.

A domluv se s nějakou spolužačkou či spolužákem, že se násleudjící dny budete učit společně, budete se vzájemně zkoušet, budete si to vzájemně vysvětlovat. Tím se toho člověk naučí nejvíc a snáze udrží pozornost, než když je na to sám a příliš často utíká někam na internet, místo toho aby se vzpamatovatl, přestal vyšilovat a prostě makal.

Ve dvou či ještě více lidech to jde fakt snáz a vy máte výhodu, že už se umíte fungovat přes zoom či meet a nemusíte tedy řešit jestli někdo má chalupu, kam byste odjeli (což by teda bylo ideální, chalupa bez připojení na internet, vytěištěné materiály, dostatek kafe, žádný alkohol a někde nějaký rybník za rohem, kam se půjdete otužovat, když toho na vás bude moc.

nepotřebuješ vyznamenání…

zároveň pokud jsi studentka, která na školu nekašlala a pedoagovoé vědí, že jsi panikářka, tak se ti budou snažit spíš pomoci.

Příspěvek upraven 03.06.21 v 11:10

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat