Náročnost studia na VŠE - FPH

2
1.6.21 23:41

Náročnost studia na VŠE - FPH

Ahoj, chtěl bych se obrátit na absolventy/ aktuálně studující. Uvažuji nad výběrem dvou škol, a to je FPH VŠE (podniková ekonomika a management) nebo PEF ČZU. Z hlediska prestiže bych měl asi jasno, ale jelikož se budu stěhovat do Prahy a budu se muset nějak uživit, tak budu potřebovat chodit minimálně na brigádu. Chci se zeptat, jak moc je náročné studium na VŠE nějakým objektivním pohledem a jestli je to vůbec slučitelné s nějakou prací. Jdu tam studovat z gymnázia, takže nějaký všeobecný přehled mam a průběžně připravovat se asi furt taky dokážu. Jen uvažuji, jestli nejít radši na ČZU, kde bych to pravděpodobně měl asi o něco „lehčí“ nebo to prostě risknout a zkusit to. Rád bych totiž měl aspoň trochu volného času pro sebe. Dozvěděl jsem se něco o průběžných testech, testech závěrečných, prezentacích, které prý na VŠE kralují.

Někteří říkají, že ta škola je hardcore, někteří zase, že je to jak vyšší odborná škola. Je těžký se k čemukoliv přiklonit, ale tak ocením jakýkoliv objektivní pohled.
Předem díky moc za odpověď!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2398
2.6.21 18:21

Koukam ze zatim nikdo neodpovedel. Mam
VSE FFU, konkretne obor Dane, sice uz pred davnym davnem :mrgreen:, ale i tak to byvalo vzdy povazovane za mnohem tezsi nez FPH, a uplne vpohode se to dalo. Zacala jsem skoly dve, tuto a VSCHT. Chemarna se nedala, ta je tezka a musi se tam makat. VSE vklidu, FPH vpohode, praci jsem mela pri skole nekolik, take mam pred VS gympl.

CZU je mimo mesto, resp na jeho okraji. VSE po prvnim rocniku uz v centru. :mavam: Obtiznosti se dle meho nazoru ani jedna neda srovnavat a technickymi obory, medicinou nebo pravy, prava zminuju kvuli uceni se tun textu nazpamet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4422
2.6.21 18:41

@Deontay řekla bych, že ns CZU jdou často ti, kteří se nikam jinam nedostanou. Pár absolventů CZU v práci máme, nic proti, ale proti absolventům VŠE nebo ČVUT jsou takoví bez selského rozumu. Ne hloupí, zk vůbec, ale jak kdyby na tý VŠE a ČVUT tu hlavu používali víc.
Jinak já mám na VŠE FNH, teda jen Bc., pro mě ta škola nebyla, špatně zvoleny obor. Makroekonomie a analýza HDP mě fakt nebavily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
2.6.21 22:01

@Helca83 Na VSCHT jsem právě taky studoval, dva roky nazpátek, toho jsem brzo zanechal :D No a minulý rok mě na VŠE pro změnu zas nevzali kvůli koroně, kde se místo přijímaček bralo podle známek ze SŠ. Takže pro mě je tohle poslední šance, abych si školu pak už nemusel platit, proto to rozhodnutí tolik hrotím, nerad bych to nedodělal :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
525
2.6.21 22:02

Většina mých spolužáků ze střední šla buď na VŠE, nebo na ČZU. V podstatě to bylo tak, že ti chytřejší a ambicióznější šli na VŠE a ti, kteří chtěli mít prostě jen nějakou VŠ ekonomického směru, se hlásili na ČZU. Jen se prý musí počítat s tím, že ČZU je fakt zemědělka a taky na ekonomických oborech jsou zemědělsky zaměřené předměty, které pro městského studenta nemusí být moc relevantní a zajímavé.

Osobně bych zkusila přijímačky na obě školy a rozhodla se podle výsledků. Jestli tě vezmou na VŠE, není co řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2398
2.6.21 22:19

@Deontay No tak to drzim palce! Samozrejme je nutne projit prvnim rokem a sitem celoskolsky povinnych predmetu… jenze to mas vsude a navic lidi z gymplu to vetsinou zvladaji lip nez z ekonomek, a i to pitome ucetnictvi ktere asi jako jedine lip zvladaji lide z OA ci SS ekonomickych smeru se nejak da, kdyz si zjistis, koho si dat na cviceni, aby byla sance to pochopit. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat