Nepovedená obhajoba

Anonymní
1.6.21 12:11

Nepovedená obhajoba

Ahoj.
Nedávno jsem byla obhájit svou práci, vím, že posudky nejsou rozhodující, ale dostala jsem jak od vedoucího, tak od oponenta za 2. Hodnocení mě mile překvapilo a byla jsem s těmito výsledky samozřejmě spokojená. U obhajoby jsem poté neuspěla. Vedoucí komise na mě byla dost nepříjemná, až se téměř vztekala, což ve mě zanechalo dost silný nepříjemný zážitek.. Jediné na co se mě zeptala byla 1 otázka z posudku (ze 3) a chytla se něčeho, co se svým způsobem netýkalo toho, co jsem v práci řešila. Přemýšlela jsem nad odvoláním, ale nevím, zda bych tím vedoucí komise nijak neurazila.. nemáte někdo podobnou zkušenost? Nečekala jsem, že takto hodnocená práce může dopadnout takhle.

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reakce:

Velikost písma:
3873
1.6.21 12:17

To bych teda taky nečekala, asi se potřebovala po někom svézt :nevim: Obhajoba by snad měla být víceméně formalita, víc záleží na samotné práci. Jestli podat odvolání nebo zkusit další termín ti neporadím, sama nevím, co bych v takové situaci dělala :nevim:

• Nahlásit
627
1.6.21 12:25

A tvůj vedoucí a oponent u toho nebyli? Nezastali se tě? To je tedy zvláštní. Proč bys jí prosím tě urazila, spíš asi ona urazila tebe. Pokud vím, o takové věci rozhoduje celá komise, ne jen předseda komise. Normálně se zeptej, co můžeš dělat a klidně se odvolej - připrav se na ty otázky, co ti byly kladeny a taky se neboj odpovídat, že to nebylo předmětem tvojí práce. Je-li ona někdo, koho vídáš, normálně si s ní domluv konzultaci a zeptej se, jaká má očekávání a co po tobě vlastně chce/chtěla. Každý může mít blbý den (ona i ty).

• Nahlásit
Anonymní
1.6.21 12:46

@safina
Vedoucí ani oponent se nezúčastnili, co vím, tak nikdo neměl u obhajoby. Samozřejmě vím, že vliv má celá komise, ale slova se chytla předsedkyně, která mě svým výstupem dost rozhodila. Chápu, že každý může mít den takový a makový, ale mohla říct vše normálně. Za její nálady přeci nemůžu. Ostatní členové pouze doplnili, že v něčem souhlasí a dokonce 1 členka komise, její výstup okomentovala. U komise mi bylo sděleno co mám předělat. Nyní čekám na odpověď od vedoucího, aby jsem to mohla co nejdříve vyřešit. Nevím ale zda odvolání má vůbec cenu, kdo na tu práci znovu pak nahlíží… děkuji ale za reakci, zamyslím se nad tim.

• Nahlásit
Anonymní
1.6.21 12:54

Jsem u státnic v komisi i jako vedoucí.. Někdy fakt prijde prace, která je oponentem i vedoucím hodnocena relativně dobře, ale i tak student neuspěje. Vetsinou jsou to prace, které nenaplnuji náplň oboru, prip. realizační prace jsou velmi triviální a prace nema úroveň DP. Taková DP by pak Kamila jméno školy, protože všechny prace jsou pak verejne. Těžko říct, jak je to u tebe… Co ti řekli, že máš přepracovat? Anonym kvuli praci ;)

• Nahlásit
7783
1.6.21 12:55

Az to budes opravovat, hlavne tam nepis aby jsem, to by me vytocilo taky :D

• Nahlásit
Anonymní
1.6.21 12:59

@Tarjei
Nojo, každý chybuje někdy :D

• Nahlásit
Anonymní
1.6.21 13:04

Dobrý den,
měla jsem nejdříve jinou vedoucí, kterou mi odebrali tuším z nějakých kapacitních důvodů. Předchozí ani současný vedoucí k metodám nic nenamítali. Přepracovat mám výzkumnou část. Prý byli špatně zvolené metody a nelíbil se jim „popisný výzkum“. Zvolila jsem analýzu dokumentů a rozhovor. Rozhovor byl proveden s jednou úřednicí, což se asi nelíbilo, že „nějaká úřednice“ řekla názor z pohledu jejich oddělení.

• Nahlásit
1164
1.6.21 13:23
@Anonymní píše:
Dobrý den,
měla jsem nejdříve jinou vedoucí, kterou mi odebrali tuším z nějakých kapacitních důvodů. Předchozí ani současný vedoucí k metodám nic nenamítali. Přepracovat mám výzkumnou část. Prý byli špatně zvolené metody a nelíbil se jim „popisný výzkum“. Zvolila jsem analýzu dokumentů a rozhovor. Rozhovor byl proveden s jednou úřednicí, což se asi nelíbilo, že „nějaká úřednice“ řekla názor z pohledu jejich oddělení.

Hele, jednak si určitě nech práci projít korektorem, protože, chápu, že píšeš na diskuzní fórum, ale i to o lecčems vypovídá a jestli se semtam takhle vyjadřuješ i v té práci, tak to opravdu nebudí dobrý dojem. Druhak, máš tam dostatek odborných citací nebo třeba víc nestranných názorů v té diskuzi? Diplomka přece nemůže stát na rozhovoru s jednou úřednicí. Těžko takhle posuzovat když neznáme detaily, no. Ale přepracovat to asi budeš muset. :nevim: Státnice máš za sebou? Tak to by už měla být formalita, snad nechytneš tu samou komisi. :nevim:

• Nahlásit
Ou
16927
1.6.21 13:23
@Anonymní píše:
Dobrý den,

hele - prostě si přiznej, že si to odflákla a máš to mizerný. To že to odflákli i vedoucí a oponent je debilní, ale je to primráně tvoje práce ne jejich.

Svádět to na špatnou náladu a nebo to co řekla respodentka je idiotské a dětinské a především ti to nepomůže v tom, aby si tu práci změnila tak, aby prošla.

Už jen to že máš jen jednu respodentku je dosti výmluvné.

• Nahlásit
Anonymní
1.6.21 13:27
@Anonymní píše:
Jsem u státnic v komisi i jako vedoucí.. Někdy fakt prijde prace, která je oponentem i vedoucím hodnocena relativně dobře, ale i tak student neuspěje. Vetsinou jsou to prace, které nenaplnuji náplň oboru, prip. realizační prace jsou velmi triviální a prace nema úroveň DP. Taková DP by pak Kamila jméno školy, protože všechny prace jsou pak verejne. Těžko říct, jak je to u tebe… Co ti řekli, že máš přepracovat? Anonym kvuli praci ;)

To se mi vůbec, ale vůbec nelíbí. Jak může být BP relativně dobře hodnocena a pak student neuspěje? Jak to může jediná ženská, navíc s odporem udělat?

Tohle je má noční můra. Na co to divadlo pak celé je? Jak nemá BP úroveň? Od toho je přeci vedoucí práce, aby studenta navedl. Však jsou za to placení, je to i jejich obrázek, nejen toho studenta.

Pořádného vedoucího aby člověk pohledal. Já mám psát BP příští rok. Káleli na nás po celou dobu distanční výuky všichni. Navíc studujeme kombinovaně při práci, dětech a totálním zmatku, který souvisí s Covidem. Najednou jsme měli do konce května odevzdat předběžné téma BP. Tři vedoucí BP, které jsem oslovila mě odmítli skrz kapacitu. Jako kdy jsem je měla oslovit? Do dalšího termínu na podzim se má zase k BP odevzdat téma na pevno. Hlavně, ze seminář k BP máme až ve třetím ročníku někdy na konci prosince. Co je třeba tohle za logiku?

Je mi tě zakladatelko líto. Opravdu jsi měla špatný den. A ta předsedající… nemám slov. Osobně věřím, že se jí takové chování vrátí. Mně osobně leze celá akademická půda krkem. Dělají si co chtějí a jak potřebují. Mám dvě děti, chodím do práce, vedoucí BP prý budeme konzultovat online. Ok. Pár minut před schůzku zrušila. Má dovolená v háji a další termín zase na mě nevyhovující dobu a to jsem ji to psala. Absolutně mi není jasné, jak je tohle možné a nejenom tohle. Všichni doktoři, nicméně s úplně 0 tolerancí. A nikde, vůbec nikde se s tím nedá nic dělat tak, aby student neměl problémy. Neskutečně pokrytecké.

• Nahlásit
951
1.6.21 13:41

Jestli tě to zakladatelko trošku uklidní, tak mě vyhodili od Bc státnic, učila jsem se co to šlo, materiálu bylo málo, knížku učitel nevydal, jediné z přednášek a z přednášek jeho podřízené, ty jsem uměla velmi dobře, on ale chtěl slyšet něco jiného, ta podřízená mě vůbec nepodržela i když jsem citovala její přednášky a vyhodil mě. Když jsem za ním byla na konzultaci, z čeho se mám teda učit, když jeho přednášky ani přednášky jeho kolegyne k předmětu slyšet nechce, tak mi doporučil knihu v AJ, kterou nikdy nezmiňoval, ani předmět nebyl v AJ, takže podle mne to asi ani nebylo ok to po nás chtit. Na 2. Pokus už jsem to dala, ale ani nevím jak, tu knihu v Aj jsem nečetla

• Nahlásit
8492
1.6.21 13:42
@Anonymní píše:
To se mi vůbec, ale vůbec nelíbí. Jak může být BP relativně dobře hodnocena a pak student neuspěje? Jak to může jediná ženská, navíc s odporem udělat?

Tohle je má noční můra. Na co to divadlo pak celé je? Jak nemá BP úroveň?** Od toho je přeci vedoucí práce, aby studenta navedl. Však jsou za to placení, je to i jejich obrázek, nejen toho studenta. **

Pořádného vedoucího aby člověk pohledal. Já mám psát BP příští rok. Káleli na nás po celou dobu distanční výuky všichni. Navíc studujeme kombinovaně při práci, dětech a totálním zmatku, který souvisí s Covidem. Najednou jsme měli do konce května odevzdat předběžné téma BP. Tři vedoucí BP, které jsem oslovila mě odmítli skrz kapacitu. Jako kdy jsem je měla oslovit? Do dalšího termínu na podzim se má zase k BP odevzdat téma na pevno. Hlavně, ze seminář k BP máme až ve třetím ročníku někdy na konci prosince. Co je třeba tohle za logiku?

Je mi tě zakladatelko líto. Opravdu jsi měla špatný den. A ta předsedající… nemám slov. Osobně věřím, že se jí takové chování vrátí. Mně osobně leze celá akademická půda krkem. Dělají si co chtějí a jak potřebují. Mám dvě děti, chodím do práce, vedoucí BP prý budeme konzultovat online. Ok. Pár minut před schůzku zrušila. Má dovolená v háji a další termín zase na mě nevyhovující dobu a to jsem ji to psala. Absolutně mi není jasné, jak je tohle možné a nejenom tohle. Všichni doktoři, nicméně s úplně 0 tolerancí. A nikde, vůbec nikde se s tím nedá nic dělat tak, aby student neměl problémy. Neskutečně pokrytecké.

Ale prd. Máš to celé popletene. Vedoucí práce ti má pomáhat a vést te, ne to za tebe udělat. Je to tvoje práce a tvoje zodpovědnost. A můžeš mít jako vedoucího kohokoliv, kdo má VS. Nemusíš nadávat na lidi ve škole, že toho mají moc a nemají na tebe čas a pokud jsi stejně „příjemná“ i na ně, tak se ani nedivím, že „mají plno“. :D

• Nahlásit
Anonymní
1.6.21 13:54
@Cenarius píše:
Ale prd. Máš to celé popletene. Vedoucí práce ti má pomáhat a vést te, ne to za tebe udělat. Je to tvoje práce a tvoje zodpovědnost. A můžeš mít jako vedoucího kohokoliv, kdo má VS. Nemusíš nadávat na lidi ve škole, že toho mají moc a nemají na tebe čas a pokud jsi stejně „příjemná“ i na ně, tak se ani nedivím, že „mají plno“. :D

Bla bla. Studuji se stipendiem. Nepříjemná není být na koho. Škola téměř rok a půl nebyla, jen na nás nahrnuli samostudium, tudíž mě ani nikdo nezná. Ba naopak mi odepsali, že téma je velmi zajímavé, ale již nemají kapacitu.

Vedoucí BP má vést, neplet si pojmy ty. Nikde neříkám, že má za mě něco udělat. Pokud zakladatelka měla něco evidentně blbě. Tak jí měl navést. Ale evidentně jejich vzdělání není dostatečné, když to vedoucí neodhalil a oponent ne oponoval, už tam to mělo být vidět a zakladatelka se mohla nachystat a tušit co se bude dít.

• Nahlásit
390
1.6.21 13:57

To je nějaké divné. To byla tak zásadní chyba a v obou posudcích ji opomenuli? Připadá mi taky divné, žes tam neměla vedoucího a oponenta. Na místě s nimi máš přece probrat posudky. Jen tedy nevěřím, že proti sobě kolegové půjdou a někdo zpochybní názor předsedající. Celkově bych se bála dělat vlny, kor když asi ta diplomka měla své mouchy.

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat